Skocz do zawartości

Podgrzewane siedzenia


wojto79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jak w temacie, poprzedni właściciel zmienił wnętrze na skóry z anglika no i są one grzane, podpiąłem instalację do foteli - była pod wykładziną - dziś przyszły przełączniki.

Czy jak podepnę to jeszcze coś muszę zrobić? Włożyć przekaźnik, bezpiecznik? Jeśli tak, to który bezpiecznik odpowiada za grzane fotele?

I ostatnie czy przyciski są jakoś podświetlane prócz pomarańczowej diody, która chyba wskazuje, że są włączone?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instalacja powinna być w aucie, nawet jak nie jest w uboższej wersji podłączona do obiorników (których nie ma :D )

 

bezpieczniki masz podpisane na pokrywce, jak w aucie nie było grzania, na pewno nie było i odpowiedniego bezpiecznika

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz może, jak wygląda sprawa przekaźników? Czy dodatkowe opcje mają przekaźniki i brak tylko bezpieczników?

No i czy są jakoś podświetlane bo po tym łatwo zobaczyć czy instalacja jest ok:)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlaczniki sa podswietlane, musisz sprawdzic zaroweczki w nich,

jesli masz instalacje pod fotelami do ogrzewania i do wlacznikow w tunelu centralnym przy hamulcu recznym, to wszystko powinno dzialac. Przekaznika dodatkowego nie ma, tzn jest ten sam co do gniazdka tylnego w bagazniku. Od wlaczania tego przekaznika jest bezpiecznik nr 4 w malej skrzyneczce pod kierownica, ten sam co od ogrzewania lusterek, oswietlenia lusterek w oslonach przeciwslonecznych, przedniego i tylnego gniazdka w bagazniku oraz sterowania lusterek zewnetrzych. Glowny bezpiecznik jest w takiej czarnej skrzyneczce obok gniazda OBD2, drugi od gory, podaj meila do siebie to wysle ci schemat gdzie tego szukac, gdyby cos nie dzialalo.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości zapytam jak w tym skórzanym wnętrzu rozwiązano problem z regulacją fotela?? Bo skoro to anglik to pokrętła są po drugiej stronie, bardzo mnie to ciekawi bo sam planuję taki zabieg wsadzenia skóry w moim MY99.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopinam się do tej prośby , bo mnie też to ciekawi czy fotel jest na tyle uniwersalny że można z starego normalnego przełożyć regulację do tego anglika ??

bo ceny skórzanych bez kombinacji są chore w stosunku do tych z Anglii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

sprawa regulacji jest bardzo ciekawa w moim przypadku, ponieważ nie mam regulacji wysokości fotela - ani kierowcy ani pasażera:( Do tego podparcie lędźwiowe jest tylko u pasażera, a nie mam niestety rączki (może ktoś ma w zniszczonym fotelu). Sam zastanawiam się nad kupnem (przyjęciem) zniszczonego europejskiego fotela, żeby przełożyć tapicerkę i mieć regulację wtsokości i lędźwi u kierowcy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm tylko ciekawa sprawa czy np skórzana tapicerka z podgrzewaniem będzie pasować do zwykłego fotela bez podgrzewania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Myślę, że tak, w podgrzewanym na gąbkę idziemata i już. A ciekawe jest bardzo to, że u siebie mam instalację idącą do foteli - kostki w podłodze- mam instalację do włączników, a nie mam kostki do przekaźnika i gniazda bezpiecznika:( Założyłem ostatnio włączniki i myślałem, że będzie fajnie a tu zonk, będę teraz sprawdzał całą instalację i chyba dobarbiał to czego brakuje:)

 

-- Wt paź 09, 2012 9:18 am --

 

Witam,

czy ktoś mógłby mi napisać obrazowo, gdzie w legacy BE BH a częściej w OBK znajduje się przekaźnik od podgrzewanych foteli?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć, opisz o co dokładnie chodzi, ja już mam podgrzewane fotele w Legacy I i w Legacy III:)

Schemat mam na kompie w domu, jak wrócę wieczorem to mogę podesłać, ale u mnie w L I brakowało tylko przekaźnika, który powinien być wpięty w różową kostkę pod schowkiem.

post-6716-0-77659500-1356771059_thumb.jpg

Edytowane przez wojto79
  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.......Do tego podparcie lędźwiowe jest tylko u pasażera, a nie mam niestety rączki (może ktoś ma w zniszczonym fotelu). Sam zastanawiam się nad kupnem (przyjęciem) zniszczonego europejskiego fotela, żeby przełożyć tapicerkę i mieć regulację wtsokości i lędźwi u kierowcy....

 

Ha! chyba rozwiązałeś moją zagadkę dot. pewnej "rączki", która mi się walała po aucie. Szukałem (może nie dokładnie) przymierzałem i kombinowałem, ale nigdzie nie znalazłem gdzie ją przyłączyć.... A wygląda mi ewidentnie na rączkę od jakiejś regulacji fotela.. Mam też skórki (jasne :) ), podgrzewanie, regulację wysokości, ale o regulacji lędźwiowej słyszę pierwszy raz. Jak nie znajdę gdzie to podpiąć, to może wrzucę tu foto owej rączki i jak będziesz chciał, to Ci ją wyślę. O ile jej już nie wywaliłem.... :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.......Do tego podparcie lędźwiowe jest tylko u pasażera, a nie mam niestety rączki (może ktoś ma w zniszczonym fotelu). Sam zastanawiam się nad kupnem (przyjęciem) zniszczonego europejskiego fotela, żeby przełożyć tapicerkę i mieć regulację wtsokości i lędźwi u kierowcy....

 

Ha! chyba rozwiązałeś moją zagadkę dot. pewnej "rączki", która mi się walała po aucie. Szukałem (może nie dokładnie) przymierzałem i kombinowałem, ale nigdzie nie znalazłem gdzie ją przyłączyć.... A wygląda mi ewidentnie na rączkę od jakiejś regulacji fotela.. Mam też skórki (jasne :) ), podgrzewanie, regulację wysokości, ale o regulacji lędźwiowej słyszę pierwszy raz. Jak nie znajdę gdzie to podpiąć, to może wrzucę tu foto owej rączki i jak będziesz chciał, to Ci ją wyślę. O ile jej już nie wywaliłem.... :blink:

Ha Ha dobre dizurę na tą rączkę powinieneś mieć z boku oparcia u mnie jest trochę poniżej podłokienika, także trzeba się trochę przyjrzeć.

Jeśli nie znajdziesz dla niej zastosowania to chętnie przygarnę (jeśli to ta o której myślimy)

Pozdrawiam.

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

u mnie ktoś wyciupał chyba kable w tunelu od włączników podgrzewania foteli... poszukam głębiej jak będzie cieplej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W legacy III mial problem ze znalezieniem kostek od włączników udalo sie przy okazji demontażu tunelu. Myślę, że u Ciebie też tam są:-)

Edytowane przez wojto79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wojto79 temat trochę dawno poruszany ale bez jasnego zakończenia... Czy udało Ci się uruchomić grzanie w Legacy III ? Czy jest jakiś przekaźnik którego w aucie może nie być ? jeśli jest to gdzie go szukać ? Znalazłeś może schemat do III ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...