Skocz do zawartości

Oznaczenie Silnika Impreza GT


ember

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Byly juz podobne tematy ale o GD WRXie, mnie natomiast interesuje GC8.

Interesuje mnie polozenie oznaczenia silnika (EJ205). Mozna go skonfrontowac z tabliczka znamionowa podczas ogledzin samochodu?

 

Z gory dziekuje za odpowiedz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dzieki!

enginenumber.jpg

 

Teraz nie jestem do konca pewny, EJ205 EU-Spec ma (stojac przed samochodem) linki z przepustnicy po lewej stronie (tj. po stronie pasazera). Na diagramie jest na odwrot Rozumiem wiec ze niczego to nie zmienia, i w GT MY99 oznaczenia powinienem szukac po prawej stronie przepustnicy - od strony kierowcy?

 

Serdeczne dzieki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strona kierowcy= lewa, tam gdzie akumulator. Jak wisisz nad maską to po prawej :mrgreen: Grawer jest chyba dokladnie nad rozrusznikiem (coś mi swita jak go czyscilem jakis czas temu, u mnie to miejsce jeszcze sie świeci :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strona kierowcy= lewa, tam gdzie akumulator. Jak wisisz nad maską to po prawej :mrgreen:

zdaje sobie sprawe, chcialem jednak doprecyzowac - stojac przed samochodem z otwarta maska (czyli w sposob w jaki szukamy oznaczenia), lewa strona to ta po stronie pasazera :)

Da sie to ujrzec podczas ogledzin przy kupnie - tj. bez rozkrecania jakiejkolwiek czesci silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie nie wiem jak jest w gt, moze zasłaniać intercooler, tymbardziej jak nie bedzie fabryczny.

Możesz wziąć Idioten Aparat cyfrowy, poreczny i po prostu wsadzić tam ręke i cyknac foto (włącz makro)

 

Przedmiot twojego zainteresowania jest z prawej strony auta (i silnika) Wisząc nad maską :wink:

 

zaworekmy4.jpg

 

Powinien być dokladnie pod prawą krawedzią intercoolera. Jak widać masz małą szpare miedzy interc. a zbiorniczkiem hamulcowym

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się mylę :wink: ale oznaczenie silnika w sensie EJ20 np. znajduje się gdzieś w okolicach alternatora, duże wytłoczenie na bloku,

natomiast tam gdzie podają koledzy ( nad rozrusznikiem) jest numer seryjny silnika i konia z rzędem temu kto coś z niego wyczyta :mrgreen:

, przynajmniej jak ja szukałem informacji na ten temat to czarna dziura :mrgreen:

 

pozdro.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy z numaru kolo alternatora rozroznie EJ205 od EJ20G ? Bo z postu marek-irla wnioskuje ze z tego drugiego, kolo rozrusznika tego nie wywnioskuje?

Generalnie chodzi mi o znalezienie numeru na silniku takiego jak jest na tabliczce znamionowej, np. EJ205NW1KA

Da rade?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie chodzi mi o znalezienie numeru na silniku takiego jak jest na tabliczce znamionowej, np. EJ205NW1KA

Da rade?

 

nie.

na bloku jest tylko typ silnika, glowne oznaczenie EJ20 to wszystko. Po numerze seryjnym silnika nie dojdziesz czy to ej205 czy 20g... sam przegrzebalem chyba wszyskie fora zeby sie dowiedziec...

 

generalnie silnik mozna poznac po osprzecie lub na tabliczce znamionowej gdzie wybity jest pelny kod silnika np EJ20GDW4HE

 

http://www.catherineandken.co.uk/sti/wrx.html

 

ale biorac pod uwage swapy, nic nie jest pewne... :mrgreen:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale biorac pod uwage swapy, nic nie jest pewne...

Wlasnie dlatego zalezalo mi na oznaczeniu na silniku - zeby sie dowiedziec czy jest zmieniany, czy mozliwe ze ori.

Po jakim konkretnie osprzecie odroznie EJ20G od EJ205 ? Tzn silnik z MY99 od wczesniejszych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dlatego zalezalo mi na oznaczeniu na silniku - zeby sie dowiedziec czy jest zmieniany, czy mozliwe ze ori.

Po jakim konkretnie osprzecie odroznie EJ20G od EJ205 ? Tzn silnik z MY99 od wczesniejszych?

 

EJ205

 

This engine series is used for non-Japanese marketed WRX models in the world market as of 1999. The Japanese WRX models use the EJ207 from 1999~2001, except the 5-door wagon which also uses the EJ205. After 2001, all WRXs use the EJ205, with an exception of the USDM models, which used the EJ205 until 2005. The EJ205 has a 8:1 compression ratio.

 

To identify an EJ205:

 

Coil on plug*

idle air integrated into throttle body

open deck block

 

Usage: Impreza WRX

 

99~01 (JDM Wagon Body only)

01~current (all JDM)including Forester Cross Sports and STI (9:1 compression ratio)

02~05 (USDM)

99~current (all other markets)

 

NOTE: The Australian Spec MY00 EJ205 does not have coil on plug but can be identified from the VIN of the vehicle (if known) where the 10th digit will be Y (for year 2000) and the 6th Digit will be 8 (for the 2000yr/EJ205)

zr. Wiki

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to takie istone czy swapowany?.... grunt ze bedzie w dobrym stanie.

oczywiscie ze tak, jestem jak najbardziej racjonalny pod tym wzgledem.

kupujac jednak samochod, wolalbym wiedziec co kupuje, a nie odkrywac to z zdziwieniem kilka lat po zakupie.

wyglada na to ze jednak nie dam rady.

Mam nadzieje ze za niedlugo bede stalym bywalcem tego forum :)

 

 

edit:

zr. Wiki

blee, a czytalem to kilka dni temu...

 

 

Takze jeszcze raz dzieki wszystkim za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety taki urok niestety, sam to przerabiałem dochodząc czemu silnik w GT jeszcze nie wyzioną ducha, osprzęt i oznaczenia nic do tematu nie wniosły bo jak się okazało blok był swapowany :) z czego akurat jestem bardzo zadowolony :mrgreen:

 

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...