Jump to content

VTD w 4EAT/5EAT i nadsterowność

mcbeth
 Share

Recommended Posts

Mam takie pytanie: czy jak ostrzej ruszacie na mokrej czy w ogóle śliskiej nawierzchni skręcając (np. szybki wjazd/zjazd na skrzyżowaniu), to kufer ucieka wam na zewnątrz ? Już się zastanawiam, czy u mnie działa dobrze szpera, bo często taki skręt idzie mi lekkim slajdem i z kontrą.

Mam takie pytanie: czy jak ostrzej ruszacie na mokrej czy w ogóle śliskiej nawierzchni skręcając (np. szybki wjazd/zjazd na skrzyżowaniu), to kufer ucieka wam na zewnątrz ? Już się zastanawiam, czy u mnie działa dobrze szpera, bo często taki skręt idzie mi lekkim slajdem i z kontrą.

Wyjeżdża, wyjeżdża na zewnątrz :wink: przynajmniej u mnie trzeba być przygotowanym na lekką kontrę i ewent. odpuszczenie gazu (szczególnie na wąskiej drodze), bo elektronika w moim forku w takiej sytuacji zwykle nie nadąża.

Pierwszej swojej zimy z subaru parę razy "trochę" byłem zaskoczony - wcześniej jeździłem meganką II i takich sytuacji zwykle nie było. Inna sprawa, że i mocy i możliwości takiego przyspieszenia na śliskim też nie było. :wink:

Dokładnie tak to wygląda (5EAT). Lekki slajd i kontra ok. 1/4-1/2 obrotu :D

Mam takie pytanie: czy jak ostrzej ruszacie na mokrej

W SBD/MT na mokrej przy ruszaniu na skręconych kołach nie ma szans na nadsterowność. Na nawierzchni zimowej (gołoledź, zamarzający deszcz/śnieg, ubity "wyślizgany" śnieg) już tak.

Karol76, Twoje auto ma skrzynię AT?

Karol76, Twoje auto ma skrzynię AT?

Tak.

W US 2.5XT w nowej budzie były/są dostępne tylko z AT.

Jak już teraz wiem jak się forek zachowa na śliskim przy ciasnym skręcie, to zabawa jest bardzo fajna - ale żona nie podziela mojej radosci. :wink:

żona nie podziela mojej radosci. :wink:

taaa... To bywa problemem. Ale czasem bywa wesoło nawet bez 'kontroli trakcji' :wink: , jak skręca się w wąską uliczkę i jedzie slajdem wzdłuż stojących tam samochodów :shock: .

Wychodzi na to, że TTTM.