Skocz do zawartości

Ostroznie w krakowie na Alejach


gr1zly

Ktory kolor wybrac?  

31 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj

mozesz rozwina temat ? w ktorym miescu jak one dzialaja ?? ja caly czas tym pasem jezdze :(

To się nie ma za bardzo czym chwalić (chyba, że jesteś kierowcą taksówki albo autobusu - ale wtedy byś się tym nie martwił). Zapewne stoją na każdym skrzyżowaniu i sprawdzają czy przejechałeś na wprost zamiast skręcić w prawo jak nakazują znaki. Ciekawe jaki mają zasięg, czy potrafią złapać cwaniaków co przed takim skrzyżowaniem wpierdzielają się przed maskę na lewy pas z tego dla autobusów by potem znowu na niego wrócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aflinta skoro za 1 dzien zlapali ponad 150 auto to zesieg kamer musi byc wrecz bardzo dobry :)

Na AGH jest obraz z kamery na skrzyzowaniu Aleje/Czarnowiejska - ci co się tam bawią technikami rozpoznawania obrazu mogli by podać ile czego i jak jeździ łącznie z rejestracjami (które są automatycznie rozpoznawane dość wysokim prawdopodobieństwiem) :) Dobrze, że jest to tylko do naukowych zabaw, a nie sprzęt policji, bo duuuzo mandatów by się posypało. 150 to mało nie jest, ale mam wrażenie, ze wciągu dnia więcej ich jeździ, być może mają 2-3 kamery tylko, a być może wszystkie skrzyżowania obstawione i łapią tylko recydywistów. Sam bym chętnie coś więcej się o tym dowiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamera ich rejestruje

 

Anna Kaczmarz KRAKÓW. Policja zapowiada: koniec pobłażania dla kierowców korzystających z pasa ruchu dla pojazdów uprzywilejowanych

 

Od kilku dni te wykroczenia rejestrują kamery na Alejach Trzech Wieszczy. Tyle że nie z policyjnych radiowozów, ale z... samochodów MPK.

 

Początkowo policja próbowała walczyć z kierowcami korzystającymi z pasa ruchu przeznaczonego dla autobusów poprzez zwykłe kontrole. Jednak one się nie sprawdziły. Przede wszystkim dlatego, że tamowały ruch i powodowały jeszcze większe "korki" na Alejach. Zdecydowano więc, że policjanta zastąpi kamera, a policyjny radiowóz - pojazd MPK. W najbliższym czasie kamery zostaną zainstalowane w autobusach, w tej chwili są one już w samochodach pogotowia technicznego MPK.

 

- Pomiary dokonywane są kaskadowo, wzdłuż całych Alei, w pięciu różnych punktach. Doświadczenia ostatnich dni wskazują, że z przestrzeganiem znaków zakazu korzystania z wydzielonego pasa ruchu jest tragicznie. W ciągu zaledwie godziny jedna kamera rejestruje nawet 65 samochodów. Niektórzy kierowcy przemierzający Aleje, wjeżdżają na ten pas ruchu nawet kilkakrotnie. W najbliższym czasie mogą spodziewać się od nas wezwania. Zostanie im wręczone - zarejestrowane przez kamerę - zdjęcie i wezwanie do uiszczenia mandatu - mówi podinp. Ryszard Grabski, naczelnik krakowskiej drogówki.

 

Za to wykroczenie kierowcy grozi jeden punkt karny i 100-złotowy mandat. Ale jeśli przy okazji okaże się, że kierowca przekroczył prędkość, nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa i na dodatek przewoził dziecko bez wymaganego fotelika, mandat może wynieść nawet tysiąc złotych, a liczba "karnych" za poszczególne wykroczenia zostanie zsumowana.

 

 

ze strony: http://www.komunikacja.krakow.pl/ co jest cytatem z Dziennika Polskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MPK jeździłem bardzo długo i to dość długie trasy znam ból... „zakazanego pasu" używam praktycznie tylko na wysokości AGH [najczęściej ten fragment jeżdżę alejami] bo potem skręcam pod cracovia ... Wiec zawali drogą strasznym nie jestem :P

 

ale macie racje teraz będę musiał jakąś inna szybka trasę sobie opracować....

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie, ten proceder jest wyjątkowo denerwujący i typowo polski, zero poszanowania prawa i szanowania reguł, liczy sie tylko mój czas i mój poślpiech- inni to frajerzy, którzy mogą sobie postać a ja to Panisko więc z drogi bo jo jode. Na szczescie nie wszyscy tak myślą bo wtedy to tu już byłaby prawdziwa Azja (teraz taka półazja jest) gdzie każdy rżnie się na chama w każde wolne miejsce i wszystkich innych w dupie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej szybko przejechac prawym pasem niz wlec sie jak zolw lewym :!: :!: :!:

nie ma nic gorszego nic jakas [moderator czuwa]* na lewym pasie :evil:

 

Z pierwszą częścią zgadzam się, ale tylko połowicznie 8). Też ostatnio jeżdżę prawym pasem, bo jest po prostu najszybszy, ale nie wtedy, gdy jest to pas dla autobusów :twisted:.

 

Natomiast tzw. "królowie lewego pasa", jadący tym pasem w sposób majestatyczny, wręcz defiladowy, to coś, co doprowadza mnie do białej gorączki :evil:. Skąd ludzie wpadli na pomysł, żeby stale jechać lewym pasem?!? Większość kierowców zjeżdża, widząc inny samochód na ogonie, są jednak tacy, którzy nie dość, że nie zjeżdżają, to na dokładkę odgrażają się, gdy po iluś minutach delikatnych sugestii, by spadali z lewego pasa, wyprzedzisz ich prawym... :evil: Nie dalej jak wczoraj miałem taką akcję na przelotowej drodze przez W-wę (Wawelska/Trasa Łazienkowska, 3 pasy, szeroko, można pojechać). Na lewym pasie "królował" rover111, w nim pani z tzw. kłafjurą :mrgreen:, kompletnie nie reagowała na sygnały (a nie należę do tych, którzy siadają na ogonie, trąbią i migają co sekundę - daję te sygnały zdecydowanie delikatniej) i jeszcze potem była oburzona, gdy ją wyprzedziłem środkowym pasem... :evil:

 

Natomiast w subaraku jedno jest piękne: samochód jest na tyle zwinny, że wystarczy niewielka przerwa na prawym/środkowym pasie, by rozwiązać problem... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemeq, może mruganie oczami i marszczenie czoła są zbyt subtelnymi sygnałami ? :mrgreen:

 

To zbyt ordynarne, tego nie stosuję... Maks co robię, to łapię ręką za kierunkowskaz... Kulturalnemu człowiekowi powinno to wystarczyć, żeby zrozumieć, o co chodzi. A że trafia się na niekulturalnych, to co zrobić... :roll:

 

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemeq, Ty nawet sobie nie wyobrażasz jak ciężko jechać przed siebie patrząc się cały czas w lusterko. Tak można spowodować wypadek ! A co gorsza to jeszcze trzeba przestawić lusterko po porannym makijażu i nie będzie nastawione na ten popołudniowy...

Kupiłeś sobie szybki samochód i Ci się w głowie po przewracało :wink:

 

:mrgreen: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedział ten, co zamiast podjąć gości w Krakowie, wolał upijać jakąś laskę tanim winem, a potem jeszcze udajawał głupiego, że nie wyszedł do miasta, bo zajęty był...

 

:twisted::mrgreen:

 

PS. Nie znacie dnia, ani godziny :twisted:.

 

No, a może nie warto było..? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...