Skocz do zawartości

Łącznik stabilizatora Impreza Wagon Przód


raceready

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że się powtórzyłem w wątku ;)

 

Tuż powyżej pokazałem wahacze stalowe.

 

Występują jeszcze aluminiowe:

571494820002.png

 

i w najnowszych imprezach takie:

571495020002.png

 

ale do nich stosuje się identyczne łączniki jak do opisanej przeze mnie opcji nr 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety u mnie łączniki wyglądają chyba dokładnie tak z tego co mogłem na szybko zobaczyć pod samochodem

http://moto.allegro.pl/lacznik-stabiliz ... 22896.html także qbutek chyba będę musiał podziękować za pomoc i zrezygnować z Twojej oferty..

Swoją drogą ciekawe ile te łączniki po 29zł są warte..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa.. no fakt. Ale jakieś dziwne te WL, niby kulowe a skręcane :/

Więc potrzebuję, takich jak od forka, o nr katalogowym 20470SA000 - niestety po przejrzeniu na szybko netu, poliuretanów chyba niet, a WL pewnie puściłby mnie z torbami:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa.. no fakt. Ale jakieś dziwne te WL, niby kulowe a skręcane :/

Właśnie ich plusem jest to, że nie są kulowe.

WL robi kulowe, a nawet kulowe regulowane.

 

W Celicach Toyota też stosuje OEMowo kulowe, które tak samo jak w Subaru mają małą żywotność.

Z tego powodu znajomy warsztat zrobił właśnie takie łączniki na wzór WL, które już dłuższy czas się sprawdzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłby zrobić jeszcze jeden taki zestawik? Bo rozumiem, że te, które masz na sprzedaż nie podejdą? W sumie jutro strzelę fotkę tego łącznika, żeby mieć 100% pewności, że to o ten chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czyżby w nowszych imprezach była dupa z ALK? Czy nowsze już nie potrzebują?

WL coś takiego tylko proponuje: http://www.whiteline.com.au/product_det ... er=KCA334M .

 

Nowsze imprezy już są chyba mniej do ścigaństwa ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

aby nie otwierac kolejniego watku o lacznikach stabow w Imprezie :mrgreen: podepne sie pod ten istniejacy i zapytam tutaj, potrzebuje zmienic laczniki z przodu bo stukaja :twisted: i niewiem na co wymienic :roll:

Kupowac OEM :arrow: http://www.ebay.co.uk/itm/Impreza-01-on ... 415556e6cb

czy moze jakis upgrade :P:mrgreen: :arrow: http://www.milsport.co.uk/cgi-bin/jump_ ... =New%20Age :idea: :?:

albo http://www.mocomracing.com/product_deta ... t=4⊂=35 :roll:

Sam niewiem na co sie zdecydowac :P :roll:

Pomozecie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ukaszWRX, miałem tego WL, kupionego po okazyjnej cenie, u siebie za czasów wahaczy z kombi. Plusem jest możliwość wymienienia samych tulejek jak padną, to chyba ok. 40zł u nas. Wymiana wymaga lekkiej gimnastyki i optymalnie jakiejś praski. Po zmianie wahaczy na STI wróciłem do oryginalnych łączników. Cena ok. 2x niższa, a przy mojej jeździe nie czuję żadnej różnicy. Do sedana (jednopunktowe mocowanie łącznika do wahacza) jakoś na intuicję nie przekonuje mnie sposób obciążenia tych WL, ale skoro na ich stronie jest podane, że pasują... Jeśli nie jesteś trackdayowcem, to moim zdaniem weź OEMy, chyba że cierpisz na nadmiar gotówki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Podbijam temat, zostawiając informację dla potomnych:

przetestowane:

1) wytwór małych żółtych rączek pod nazwą bliżej nieokreśloną za 29zł sztuka

2) Febli-Blistein

3) Meyle HD

 

ad1) Jaka cena- tak jakość - wytrzymały ponad 10 tysięcy i zaczęły pukać - ale jako, że nie było wtedy $ na pierdoły- spełniły swoje tymczasowe zadanie.

ad2) Jedna wielka ściema - guma osłaniająca przegub kulowy po połowie zesonu zimowego wyglądała tragicznie. Zaraz potem zaczęło się pukanie - najpierw w jednym potem w drugim łączniku. O dziwo konsorcjum FEBI-Blistein poczuło się do winy uznając wadę fabryczną. Zwróciłem do sprzedawcy z adnotacją, że padły -co jest prawdą - po 10 tys km! Łączniki za prawie 100zł sztuka! Po rozmowie ze sprzedawcą, który pośredniczył w gwarancji, sam zaznaczył, że FEBI spada z jakością z dnia na dzień, i lepiej wziąć np firmy 555.

ad3) Meyle HD - w sklepie znajomego dostałem dobrą cenę - 60zł za sztukę. Szoda, że nie zrobiłem zdjęć, ale dopiero te łączniki wyglądają SOLIDNIE. Sama kula przegubu jest 2x większa, osłona wygląda porządnie a cały łącznik jest 3x cięższy od febi/oem. Póki co - po 5 kkm nie ma śladów zużycia. No i co wazne - Meyle na częsci z serii HD daje 4 lata gwarancji bez limitu kilometrów :)

Edytowane przez Avic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Celicach Toyota też stosuje OEMowo kulowe, które tak samo jak w Subaru mają małą żywotność. Z tego powodu znajomy warsztat zrobił właśnie takie łączniki na wzór WL, które już dłuższy czas się sprawdzają.
3) Meyle HD

 

ja właśnie zamówiłem te pierwsze z (z poli) o których pisał qbutek... nie były drogie więc nie mogę narzekać... :)

 

a do Ciebie Avic miałbym prośbę, żebyś spytałm kolegi o cenę końcówki drążka z tego Meyle HD, bo nigdzie nie mogę znaleźć... :unsure:

 

http://www.meyle.com/PL/Czesci-zamienne/Wyszukiwanie.html?searchValue=34141AA041&searchFilter=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi @@qbutek nie chciał sprzedać, bo mówił, że jeszcze w fazie testów :) Niemniej - jak Meyle mi sie wykończy, to spróbuję tej konwersji z kulowych na przegubowe.

 

@@wslawex, będę w domu na weekend, postaram się zapytać i dać odpowiedź max do soboty :)

 

@@wslawex, cena za końcówkę ok 80zł, pewnie trochę mniej, jak się ładnie uśmiechnę, ale póki co u dostawcy sklepu stan magazynowy to 0 sztuk, kazałem więc zapytać na kiedy by ewentualnie były. W pon będę miał informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wslawex, cena za końcówkę ok 80zł, pewnie trochę mniej, jak się ładnie uśmiechnę, ale póki co u dostawcy sklepu stan magazynowy to 0 sztuk, kazałem więc zapytać na kiedy by ewentualnie były. W pon będę miał informację.

 

dzięki... w razie czego pisz PW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...