Skocz do zawartości

Czy moja skrzynia ma pompę oleju? FXT MY06 EC


AdaSch

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

zaraz wymieniam dupkę ze względu na hałsujące łożysko i po wbiciu w fast-2 mojego winu wychodzi, że mój forester coś tam coś tam jest w wersji EC a w dokumentacji od skrzyni jest info, że skrzynia z auta EC zawiera pompę oleju w dupce i że jest jakiś przewód metalowy który łączy dupkę z całością.

 

czy da się to jakoś zweryfikować? Czy może to std bo mi się obiło o uszy, że 6mt mają pompę oleju.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wbiłem swój vin w fast

 

no i pokazuje, że jest

 

tak jak tutaj

 

http://opposedforces.com/parts/forester ... tration_3/

 

moja wersja to EC auta

 

pozdrawiam

 

-- 10 lut 2012, 08:56 --

 

Wygląda na to, że mam pompę oleju :mrgreen::twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem

 

fast tak mówi po wpisaniu nr vin

 

i mówi że pompa olejowa jest w wersjach EC EH EK ER

 

dzwoniłem do działu części w ASO i też mi powiedzieli, że chyba faktycznie mam pompę oleju :roll:

 

organoleptycznie można to sprawdzić, tak ze z dupki idzie metalowa rurka do skrzyni głównej.

 

mam zapasową skrzynię i zastanawiałem się kiedyś po co na skrzyni takie rurki ale to w skrzyni zapasowej, a u siebie nie zaglądałem tak głęboko bo tam są te plastikowe osłony które zasłaniają całą skrzynię.

 

tak swoją drogą, tak ciekawostka, że sprawdzałem vin z my07 i tego nie ma, viny dostępne z forków us - nie mają, różne z oto moto nie mają, Forek skwary ma (pierwszy 2.5xt ale ze starymi światłami) i generalnie my06 w wersjach w wersjach EC EH EK ER to mają

 

tak swoją drogą, ciekawe czy coś to daje skoro w my 07 tego nie ma, chyba, że kolejne cięcia kosztów

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie skrzynie od my03 do my06

 

ale tylko w wersji EC EH EK ER więc może też masz :mrgreen:

zapytałem Kropka o vin, ale jeszcze nie odpisał. Chciałem Ci przekazać ew dobrą wiadomość :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

#3: Oil pump (for:ec eh ek er) '03my-'06my

'02, February — '06, May

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FORESTER S11

 

Usage informationDate Body Engine Train Transmission Grade Suspension Destination

'02, January — '05, May WAGON 2.0L EMPI DOHC TURBO FULLTIME 4WD Manual transmission 2.0XT Normal suspension Left-hand drive

 

'04, April — '05, May WAGON 2.5L EMPI DOHC TURBO FULLTIME 4WD Manual transmission 2.5XT Normal suspension Left-hand drive

 

'05, March — WAGON 2.5L EMPI DOHC TURBO FULLTIME 4WD Manual transmission 2.5XT Normal suspension Left-hand drive

 

'02, January — '05, May WAGON 2.0L EMPI DOHC TURBO FULLTIME 4WD Manual transmission

 

Usage information

IMPREZA G11

 

Usage informationDate Body Engine Train Transmission Grade Suspension Destination

'01, October — '05, July SEDAN 2000CC DOHC H-POWER TURBO FULLTIME 4WD 6SP Manual transmission STI Normal suspension Left-hand drive

 

'01, October — '02, October SEDAN 2000CC DOHC H-POWER TURBO FULLTIME 4WD 6SP Manual transmission STI PRODRIVE Normal suspension Left-hand drive

 

'05, June — SEDAN 2500CC EMPI DOHC TURBO FULLTIME 4WD 6SP Manual transmission STI Normal suspension Left-hand drive

 

'05, June — SEDAN 2500CC EMPI DOHC TURBO FULLTIME 4WD 6SP Manual transmission STI-S Normal suspension Left-hand drive

 

coś podobnego jest w STI :twisted::mrgreen:

 

no i konkluzja

Ciekawe czy ma to jakiekolwiek znaczenie patrząc na wytrzymałość itp.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można podłączyć chłodniczkę jak w AT = latem chłodniej a zimą cieplej w ząbki :idea: :wink:

 

ps. przy pompie oleju np. w 6MT jest relief valve więc jak olej jest zbyt lepki to raczej nie płynie z obniżonej miski do MT, która nie jest zatopiona do połowy w oleju jak 5MT w NA :idea:

6mtpompaoleju.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlyszkow,

ale ja mam chłodniczkę/wymiennik ciepła

 

idą przewody od skrzyni do chłodnicy czy jakoś tak

 

zimą nagrzewa się szybko olej a latem olej jest schładzany do optymalnej temp.

 

jak nic, udany ten mój forek nie licząc krzeseł ale i na nie przyjdzie czas :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja mam chłodniczkę/wymiennik ciepła

super - jak w STI i automatach, no pozazdrościć :idea::lol:

 

-- 10 lut 2012, o 17:20 --

 

BTW: po part # można sprawdzić gdzie była montowana ta pompa oleju MT :idea: :wink:

http://opposedforces.com/parts/info/15008AA090/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejna gorszość foresterów z us

nigdy nie miały pompy oleju

edit zartowalem ale ciekawe czy cos daje in plus

 

-- 12 lut 2012, 17:14 --

 

dokumentacja na przyszłość

 

IMAG0726.jpg

IMAG0727.jpg

 

w sumie trochę się zmartwiłem stanem tej pompy bo to pompa z dupki którą chciałem podmienić. Chyba skrzynia którą mam dodatkową jest uwalona :x

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...