Jump to content

felgi

tomek12
 Share

Recommended Posts

niedlugo chce kupic wieksze felgi do Subaru GT 97' mam 15" , zamienic na 16" i teraz pytanko cz felgi o rozmiarze 7.0x16" ET48 beda odpowiednie i na te felgi jakie opony na nasze drogi beda najlepsze rozmiar 205/50 R16 , 205/55 R16 ,205/60 R16 ? :roll:

Ja bym bral 205/50.Nie jest to bardzo niski profil, ja mam mniejszy i jakos da sie bez problemow jezdzic, za to przy nizszym profilu lepiej jezdzi sie po zakretach.To oczywiscie Twoja decyzja, ale ja proponowalbym Ci 17".Na pewno lepiej sie jezdzi niz na 16", roznicyw osiagach pewnie duzej nie bedzie, a i na olsztynskich dziurostradach da sie jakos jezdzic.Pozdr.

Ja też wymieniłem w swojej Lalce 15" na 16", teraz żałuję, że nie na 17". Zamień na 17" z oponą 215/45 i będzie gicior. Ale jeśli byś został przy 16" to tylko 205/50. Profil 55 jest ok na zimę ale na lato to 17" a przy 16" nie mniej niż 50.

Patrzac na to logicznie, to pewnie tak, bo mniej gumy, wiec gorsza amortyzacja.Nie wiem jak wielki wplyw na zuzycie zawieszenia ma nizszy profil, ale chyba nie ma bardzo drastycznej roznicy, w stosunku do felgi o rozmiar mniejszej.Tak czy siak jezdzac na 17" trzeba omijac dziury i rezygnowac z niektorych ulic np. z ul.Artyleryjskiej :wink: .

Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...