Skocz do zawartości

Kamera cofania


maric1

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Podłaczę się do tematu. Czy ktoś montował kamerę cofania, do wersji bez navi?

 

 

w którymś z wątków opisywany jest fajny patent z lusterkiem zintegrowanym z kamera cofania. Spróbuj pogrzebać.

Ja wlasnie mam ten patent

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?f=24&t=148900&hilit=+Gentex&view=unread#unread

(dalsze szczegoly sa 4 posty nizej, na tej samej stronie)

 

Uzywam kamery z monitorem/ekranem w lusterku cofania juz pol roku. Dziala znakomicie. Jesto to jeden z lepszych gadzetow. W USA od 2014 bedzie obowiazek montowania takich urzadzen we wszystkich nowych samochodach.

Nie balbym sie zamowic lusterka Gentex z USA.

 

Ja zalatwilem to przez Amazon.co.uk (ale mozna w dowolnym miejscu, n.p. na eBay.com albo w ktoryms ze sklepow mail order sprzedajacych akcesoria/czesci do Subaru), zaplacilem przez PayPal.pl , a dostarczyla mi firma http://www.polameronline.com/ zajmujaca sie dosylaniem z USA do Polski towarow zakupionych w USA. Sklepy w USA nie chca na ogol same wysylac, albo licza sobie zbyt wysokie oplaty za przesylke. Polameronline otrzymuje towar ze sklepu i dalej sam przesyla do Polski (a w Polsce kurierem, co jest juz wliczone) we wlasnym kontenerze za pol oplaty, takze lotniczo. To wszystko, o dziwo, dziala i to sprawnie. Trzeba wiec sobie policzyc co taniej a co wygodniej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie znajoma firma ma od dawna w planach wprowadzenie takiego wlasnie lusterka dlatego ja mam sampla, skorzystam z okazji i wypytam sie was o ten produkt.

Chodzi o lusterka z bluetoothtowym zestawem glosnomowiacym i z kamera badz czujnikami cofania.

Stad kilka pytan.

Lepsza kamera, czy czujniki cofania?

Jezeli kamera to bezprzewodowa czy kablowa.

Czy kamera do przyklejenia lub wwiercenia, czy lepiej zamonowana w podkladce pod tablice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ideałem byłoby lusterko samościemniające się z ekranem/monitorem połączone z kamerką nad tablicami.

Moduł Bluetooth w lusterku pozwoliłby na bezprzewodowe połączenie kamerki oraz, dodatkowo, niezbędnego telefonu komórkowego.

Czujniki cofania, które moim zdaniem, świetnie (akustycznie) uzupełniają kamerkę pewnie także mogłyby być połącznone systemem Bluetooth.

Wszystko zależy więc od dostępności i kosztów technologii Bluetooth, która pozwala na łączenie wielu kanałow równocześnie.

Taka instalacja byłaby przydatna jako "an add-on", a więc do zamontowania do użytkowanego już samochodu. Przy produkcji seryjnej, pewnie prościej jest stosować kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stad kilka pytan.

Lepsza kamera, czy czujniki cofania?

Jezeli kamera to bezprzewodowa czy kablowa.

Czy kamera do przyklejenia lub wwiercenia, czy lepiej zamonowana w podkladce pod tablice

od dłuższego czasu korzystam z kamery i uważam, że ma następujące wady:

1. bardzo słabo widać w nocy

2. bardzo się brudzi i w pewnych warunkach nic nie widać

3. kiepsko działa na mrozie, bo potrafi się oblodzić

4. ze 2 tygodnie temu wysiadła i teraz już kompletnie nic nie widać :wink:

 

dlatego kolejne auto będzie miało ponownie czujniki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od dłuższego czasu korzystam z kamery i uważam, że ma następujące wady:

1. bardzo słabo widać w nocy

2. bardzo się brudzi i w pewnych warunkach nic nie widać

3. kiepsko działa na mrozie, bo potrafi się oblodzić

4. ze 2 tygodnie temu wysiadła i teraz już kompletnie nic nie widać :wink:

 

dlatego kolejne auto będzie miało ponownie czujniki :wink:

 

Posiadasz fabryczną kamerę czy akcesoryjną :?: U mnie fabryczna jest rewelacyjna.Obraz jest bardzo wyraźny,widać dobrze w nocy , precyzyjnie zaznaczone odległości , w zimie też daje radę.Mam też porównanie do kamer w innych autach (Accord,Lexus RX400h,BMW 5GT) i naprawdę ta w OBK jest bardzo dobrej jakości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja kamerka Kenwood z monitorem/ekranem w lusterku Gentex dziala wspaniale, o czym wielokrotnie pisalem. Zwykle swiatla cofania wystarczaja az za bardzo na rownie dobra prace w nocy. W czasie ulewnego deszcze obraz jest lekko zamglony, ale jest - moim zdaniem - wystarczajacy. System jest najlepszym gadzetem, jaki moglem sobie sprawic do OBK. Dziala bezblednie juz pol roku.

Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadasz fabryczną kamerę czy akcesoryjną :?:

mam niefabryczną kamerkę Kenwood (choć jest wielkie prawdopodobieństwo, że fabryczne są tej samej firmy)

być może jej wadą jest niewłaściwe miejsce montażu? kiedy jeszcze działała (a chodziła przez 1,5 roku), to w pogodne dni obraz był bardzo dobry, skalowanie odległości również, ale prawdziwy dramat zaczynał się, kiedy było mokro lub śnieżnie - wtedy obraz był bardzo zamazany :( po jakiejkolwiek jeździe w kurzu, czy błocie, też widoczność była mocno ograniczona - nadwozie OBK, jak każde kombi, ma to do siebie, że narzuca brudy na tył auta i nie ma siły, żeby kamerka się nie ufajdała :wink:

dodatkowo, jeżeli otwieramy względnie często klapę bagażnika, to poruszamy kamerkę i jej połączenia i być może od tego właśnie u mnie padła :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po jakiejkolwiek jeździe w kurzu, czy błocie, też widoczność była mocno ograniczona - nadwozie OBK, jak każde kombi, ma to do siebie, że narzuca brudy na tył auta i nie ma siły, żeby kamerka się nie ufajdała :wink:

dodatkowo, jeżeli otwieramy względnie często klapę bagażnika, to poruszamy kamerkę i jej połączenia i być może od tego właśnie u mnie padła :?:

 

Ja wyrobiłem sobie odruch, aby w "brudne" dni przetrzeć sobie kamerkę. Szkoda że kamerka nie chowa się np. za znaczkiem loga producenta tak jak to jest zrobione w innych markach. Poza tym same zalety (kamerka seryjna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Czy udalo sie komus zainstalowac kamere cofania tak zeby pokazywal linie pomocnicze na ekranie??

I jakiej firmy jest orginalna nawigacja w outback`u 2008?? pozdrawiam

Kenwood.

 

Linie są funkcją kamery, a nie nawigacji. Rysowanie krzywych zgodnie z aktualnym kątem skrętu kierownicy jest niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...