Skocz do zawartości

Rozkejenie lamp by wymienic soczewke


ADK90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Szukałem na forum ale nic nie znalazłem.

Wiec zwracam się do Was czy ktoś wie jak rozkleić lampę soczewkową. Mam lampę z anglika która świeci inaczej niż nasza i muszę jakoś obrócić soczewkę aby spełniała normy. Posiadam rozbita lampę z dobra soczewką EU tylko jak się dobrać do środka w tej dobrej? Wiem ze soczewka jest przykręcona od strony szkła na trzech wkrętach. Pomoże ktoś?

I dodatkowe pytanie. Ta lampa jest srebrna i gdy ją rozmontuje to chciałbym ją pomalować na czarno. Czym to zrobić?

 

IMG_8417.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w Blobie robilem tak:

 

-wyjecie lamp

-wykrecenie wszystkich malych wkrętow dokola lampy

-opalarka i rownomierne podgrzewanie dookola połączen, i delikatne rozklejanie

-plastik wypelniający lampe po wyjęciu i oczyszczeniu papierem wodnym pomalowałem czarnym matem w spraju Wurth-a (inne spraje dawaly kiepskie efekty tzn. jakies tam połyski lub kolory do bani)

-złorzenie wszystkiego w środku

-podgrzanie połączeń opalarką, delikatne uformowanie tego kleju tak aby po docisnieciu klosza do obudowy wszystko ładnie skleiło i później nic nie parowało

-dociskamy klosz do obudowy i przykręcamy te male wkręty lekko podgrzewając cały czas opalarką

 

Trzeba pamietac aby nie uszkodzic powłoki UV od wewnetrznej strony klosza dlatego lepiej delikatnie go przetrzec miękką szmatką a najlepiej wcale nie dotykać!

 

 

Ogolnie cala operacja dosc prosta.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozklejenie poszlo jak po masle. troche opalarka i dobry plastki srubokret i klosz odszedl. Zmienilem soczewke od rozbitej poprzedniej lampy i wszystko pieknie swieci i dziala. Pomalowalem ja takze w srodku. Operacja malo skaplikowana wiec mozna samemu dzialac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...