Skocz do zawartości

Klocki co wybrać...


doctor_j

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Impreze WRX 02 US ale hamulce mam z wersji EU (4 tłoczki z przodu) Ponieważ blaszki zaczęły piszczeć potrzebuje wymienić przednie klocki. Pytanie jakie. Nie wybieram się w najbliższym czasie na pojeżdżawki więc zastanawiam się czy nie wrzucić takich Ferodo Premier (FDB986) pytanie czy będzie pasować i pytanie główne czy to będzie hamować.

Inna opcja to OMP RoadANDSport (7156) troszkę droższe ale podobno znacznie lepsze

Wiem wiem DS2500 są spoko ale trochę szkoda mi ponad 700 zł do jazdy po mieście...

Tak w ogóle jak blaszka zacznie piszczeć ile można jeszcze na klockach przejechać

 

Dzięki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem OMP R&S. Zadzwoniłem do 4T powiedzieli, że połowa WRX na nich jeździ hhehehe:)

Muszę powiedzieć, że dają radę. Oczywiście do jazdy na trasie:)

Bo jest to lepszy klocek od ferodo premiera (nie wiele, ale jednak :wink: ) na którym da się jeździć i może ze dwa razy z 200km/h odhamować :mrgreen:

jezdzij sobie na nich przez zimę a do wiosny uzbieraj na ds2500 co w przypadku wrx i jego masy stanowi minimum dobrego hamowania.

i masz gwarancję, że za 3 i następnym razem też się uda zatrzymać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko fajnie, tylko seryjny płyn ham. może tego nie zdzierżyć

jak pojedziesz na tor poznan to na pewno :lol:

koszt 100pln za litr dobrego plynu (np. motul rbf600) chyba jest do wytrzymania raz na jakiś czas.... :wink:

jak nie to pozostaje się przerzucić na seicento :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pojedziesz na tor poznan to na pewno :lol:

 

 

niekoniecznie ;)

 

na Kielcach też płyn zgrzejesz, nie mówiąc już o NMnP...

 

...w warunkach drogowych nigdy nie zdażyło Ci się przegrzać płynu? :)

 

pomijam odcinki dróg Centralnej Polski, ja notorycznie miałem problem z hamulcami w drodze do Sącza, na odcinku Lubień - Limanowa - Sącz :twisted:

 

...raz nawet przegrzałem CL-a RC5+ na dohamowaniach przed serpentynami... to był dopiero szok i zdziwienie w połaczeniu z zimnym potem na plecach :roll:

 

 

co do płynu... motulowy rbf nie jest jakoś niesamowice rewelacyjny :roll: miałem, jeździłem - też "grzałem"...

 

dopiero Castrolowy SRF spisuje się bez zarzutu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferodo DS Performance - jak na moje gt96 wystarczające.Wiadomo jak się zagrzeją to hamują troche lepiej -precyzyjniej.Dużo wcześniej zwykłe opony tracą kontakt z asfaltem ,niż te klocki zaczynają mozolną prace.Wcześniej miałem w cywilnych samochodach premier i tam spisywały się dobrze.Moim zdaniem wrx powinien mieć dobre hamulce ,bo to podstawa .Nie chodzi tu o jakąś ekstremalną jazde ,poprostu te pare metrów może sie czasem przydac-zwłaszcza w mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...