Skocz do zawartości

komputer pokładowy ukp


tito76

Rekomendowane odpowiedzi

witam....

 

...tak sobie trafiłem na alledrogo na taki gadżet i stad moje pytanie, czy ktoś miał do czynienia z tym komputerkiem...cena całkiem atrakcyjna:

http://moto.allegro.pl/komputer-poklado ... 69128.html

 

Z opisu wygląda na bardzo fajne urządzenie przy czym nie kosztuję majątku, a raczej śmieszne pieniądze. Jak przetestuję, to dam znać co i jak :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to urządzenie rzeczywiście ma takie funkcje jak w opisie, wszystkie działają poprawnie i nie pokazują pogody to na pewno warto się nim zainteresować i pewnie dużo osób na forum chętnie je "przytuli". Poza tym właśnie cena przy wszystkich jego funkcjach wydaję się śmieszna. Do tej pory za podobne wynalazki z zagranicy trzeba było zapłacić przynajmniej 4 razy tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a no pooglądałem to sobie na tej stronie, wygląda że faktycznie to działa....teraz kwestia podłączenia tego u nas i kalibracji.....rozumiem ze zmiana wyświetlanych wartości jest za pomocą guziczka?....poza tym chyba mogliby troszkę większy ten wyświetlacz zrobić, chociaż z drugiej strony znowu jest mały i można go wszędzie upchnąć...dobra to czekamy na wieści kto pierwszy w SI to podłączy i zda relacje...pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam....

 

...tak sobie trafiłem na alledrogo na taki gadżet i stad moje pytanie, czy ktoś miał do czynienia z tym komputerkiem...cena całkiem atrakcyjna:

http://moto.allegro.pl/komputer-poklado ... 69128.html

 

Z opisu wygląda na bardzo fajne urządzenie przy czym nie kosztuję majątku, a raczej śmieszne pieniądze. Jak przetestuję, to dam znać co i jak :wink:

jak już będziesz miał to zgłaszam się na organoleptyczne sprawdzenie jak to działa i wygląda :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doswiadczenia z tego typu urzadzeniami sa negatywne.Kiedys dawno temu kupilem do swojego kadeta gsi podobny (nie ten z watku) komputer pokladowy,tez mial miliard funkcji.Sprzedajacy zapewnial ze wystarczy skalibrowac i wszystko bedzie dzialalo :lol: Oczywiscie jak to bywa z urządzeniami które sa do wszystkiego i wszystko potrafia to nie pokazywalo ŻADNYCH parametrow wlasciwie,blad pomiarowy kilkadziesiat % !!!.I nie dalo sie tego ustawic.Dodam ze nie opisuje tu tego konkretnego komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

czujnik prędkości ma właśnie 3 kabelki, masa, zasilanie i sygnał. Sygnał pewnie będzie na środkowym pinie.

 

Do spalania sygnał z wtrysków, przydałaby się dokumentacja pod którym pinem w ECU jest, a jak nie ma dokumentacji to pod kostkę od wtryskiwacza. Ma dwa przewody, jeden to stałe +12V a drugi to sterowanie (+12V zwierany do masy na czas otwarcia wtrysku) - i z niego bierzesz sygnał. Można też przepikać miernikiem przejście, pod który pin w ECU dochodzi sygnał z wtryskiwacza i z ECU wziąć - bliżej. Tak samo w sumie można zrobić z czujnikiem prędkości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...