Skocz do zawartości

czy to panewki?(filmik)


padre218

Rekomendowane odpowiedzi

Podepnę się do tematu żeby nie zakładać nowego.Otóż mój kumpel ma wrx rocz 2004 jest 1 właścicielem,serwisuje auto regularnie w aso,porusza się nim jak emeryt.Czasami mu depnie.Ostatnio podjechał nim do mnie żebym przysłuchał się jak silnik pracuje i ku mojemu zdziwieniu słychać panewki.Przy lekkim dodaniu gazu i puszczeniu słychać delikatne cykanie.Nic mu nie mówiłem żeby chłopaka nie martwić więc mu powiedziałem żeby wybrał się do aso.Dziś do mnie wpadł jak burza i mówi że subaru to g....no,itp. Ja pytam się co jest a on mówi że mechanicy po odsłuchu zawyrokowali ze panewka tak wali.A teraz moje pytania do was koledzy czy te silniki są aż tak papierowe :?: ,czy jego czeka remont całego silnika :?:Bo zaczynam się martwić o swojego świniaka a jeszcze jedno jaki jest koszt remontu silnika w wrx.Dodam że jego auto ma 100 tyś przebiegu a ja się do tego limitu hehe zbliżam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roznie bywa. Duzo zalezy od tego, jak auto bylo traktowane tez.

To, ze kolega jezdzi jak emeryt o niczym nie przesadza, bo byc moze taka sama "emerycka" wage przywiazywal do sprawdzania poziomu oleju i jego wymiany?

 

Ale niewatpliwie sa auta trwalsze niz turbo-Subaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Małe odświeżenie. Czy ktoś może wie jakie są takie pierwsze "najpierwsze" objawy, że zaczyna się problem z panewką?... Właśnie mnie nastraszono, że nieco opóźnione gaśnięcie lampki oleju po odpaleniu na zimno może zwiastować takowy. A żadnych dźwięków niepokojących nie słyszę, ani na zimnym ani na mocno rozgrzanym i wysilonym po trasie silniku. :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...