Skocz do zawartości

Legacy 2007 - wersja


siedemczwartych

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

zamierzam kupić legasia kombi 2007 (po liftingu) i stąd moje pytanie.

Czy jest wersja bez podgrzewanej przedniej szyby?

Jeśli tak, to co jest pod włącznikiem podgrzewania? - prawe, dolne pokrętło, górny włącznik - wg opisu w instrukcji jest tam włącznik właśnie podgrzewania przednie i bocznych przednich szyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siedemczwartych, boczne przednie szyby nie są podgrzewane. W przedniej szybie podgrzewane są tylko dwa wąskie paski w dolnej części szyby - w miejscu spoczynku wycieraczek.

O ile mnie pamięć nie myli, jeżeli nie masz podgrzewanej przedniej szyby to ten włącznik ma obsługuje funkcję podgrzewania lusterek zewnętrznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siedemczwartych, boczne przednie szyby nie są podgrzewane. W przedniej szybie podgrzewane są tylko dwa wąskie paski w dolnej części szyby - w miejscu spoczynku wycieraczek.

O ile mnie pamięć nie myli, jeżeli nie masz podgrzewanej przedniej szyby to ten włącznik ma obsługuje funkcję podgrzewania lusterek zewnętrznych.

 

czyli jest wersja bez podgrzewania przedniej szyby (stref pod wycieraczkami).

To ok.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mmcars.pl/pobierz/f,109,plik.html

 

Powołałem się na te instrukcję; strona nr 11 punkt H

 

-- 6 lis 2011, o 21:21 --

 

siedemczwartych, pewien nie jestem. Tutaj możesz sprawdzić, jakie były wersje wyposażenia: http://www.subaru.de/fileadmin/download ... gacy07.pdf

 

 

dzięki..... tylko jak po niemiecku jest podgrzewanie przedniej szyby? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powołałem się na te instrukcję; strona nr 11 punkt H

To chodzi wyłącznie o nawiew.

Przycisk od elektrycznego podgrzewania wycieraczek masz na str. 2 pkt C (na dole po lewej, z symbolem przedniej szyby).

 

-- 6 lis 2011, o 21:30 --

 

dzięki..... tylko jak po niemiecku jest podgrzewanie przedniej szyby? :)

Scheibenwischer-Enteiser (vorne) - odmrażanie przednich wycieraczek

Außenspiegel elektrisch einstell- und beheizbar - elektrycznie regulowane i podgrzewane lusterka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Czy podgrzewanie tych wycieraczek działa tylko przy minusowych temp.? Pytam ponieważ ostatnio kupiłem Legacy (mamy czerwiec) i podczas wciskania guziczka od właśnie podgrzewania wycieraczek i lusterek diodka w przycisku nie reaguje jakby nie włączało się. Czy coś jest nie tak czy może kwestia to temp.?

 

Witam wszystkich forumowiczów SUBARU! Jestem nowy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy podgrzewanie tych wycieraczek działa tylko przy minusowych temp.? Pytam ponieważ ostatnio kupiłem Legacy (mamy czerwiec) i podczas wciskania guziczka od właśnie podgrzewania wycieraczek i lusterek diodka w przycisku nie reaguje jakby nie włączało się. Czy coś jest nie tak czy może kwestia to temp.?

 

Witam wszystkich forumowiczów SUBARU! Jestem nowy.

Pozdrawiam

 

Powinno "odpalać" nomalnie , bez względu na temperaturę 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy podgrzewanie tych wycieraczek działa tylko przy minusowych temp.? Pytam ponieważ ostatnio kupiłem Legacy (mamy czerwiec) i podczas wciskania guziczka od właśnie podgrzewania wycieraczek i lusterek diodka w przycisku nie reaguje jakby nie włączało się. Czy coś jest nie tak czy może kwestia to temp.?

 

Witam wszystkich forumowiczów SUBARU! Jestem nowy.

Pozdrawiam

 

Powinno "odpalać" nomalnie , bez względu na temperaturę 8)

 

Nie zawsze

 

Jest to jedna z funkcji którą można zmieniać, jeżeli masz fabryczną Navi to osobiście, a jeżeli nie to poprzez podpięcie w serwisie do kompa. Po przestawieniu ogrzewania wycieraczek na tryb pracy ciągłej funkcja będzie zablokowana jeżeli :

- temp.otoczenia będzie wyższa niż 4 st. C ;

- auto porusza się przez 15 min z prędkością niższą niż 15km/h ;

- napięcie akumulatora spada poniżej dopuszczalnej wartości.

 

Standardowe ustawienie ma włączoną funkcję ograniczania czasu odmrażania na 15 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

chciałbym rozwiać pewne moje wątpliwości. Chodzi mi o ustalenie wyposażenia w konkretnych wersjach Legacy, a dokładniej o to czy można było je konfigurować, bo w broszurach np. modelu RC są pozaznaczane kwadraciki praktycznie przy wszystkich opcjach (oprócz tych zarezerwowanych dla H6 i spec.B).

Mam na oku Legacy z 2007 ktory ma: światła ksenonowe, elektryczna regulację fotela kierowcy, podgrzewane przednie fotele, elektrycznie regulowane i podgrzewane lusterka, z funkcją składania, wielofunkcyjna kierownicę MOMO ze sterowaniem audio, tempomat, podgrzewanie szyby przy wycieraczkach, spryskiwacze reflektorów, itd. Nie ma natomiast "Panoramy".

Sprzedający pisze również, że posiada ABS, poduszki powietrzne, immobiliser, ESP.

W tym momencie moje pytanie brzmi czy, bo wersja wygląda jak RC:

1. Te auto posada również systemy ASR i EBD?

2. Ile ma poduszek powietrznych? Bo ze specyfikacji producenta (wnioskując na podstawie tego co napisał Sprzedający) wynika, że ma 4 poduchy + kurtyny.

3. Praktycznie wszyscy piszą, że ma komputer. Jaki komputer? Czy za komputer uważa się konsolę do sterowania klimatyzacją, radiem i innymi?

 

Pytanie więc czy te opcje było można dowolnie konfigurować, czy były z góry narzucone i dla danego modelu (np. RC) stałe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaj0nc,

 

To prawdopodobnie wersja "celebration", różniła się od RA tym, że właśnie miała elektrycznie regulowany fotel kierowcy, ksenony i kierownicę MOMO.

1. Te auto posada również systemy ASR i EBD?

System kontroli trakcji i stabilizacji toru jazdy był tylko w wersji z automatyczną skrzynią biegów.

 

2. Ile ma poduszek powietrznych? Bo ze specyfikacji producenta (wnioskując na podstawie tego co napisał Sprzedający) wynika, że ma 4 poduchy + kurtyny.

4 poduchy + 4 kurtyny

 

3. Praktycznie wszyscy piszą, że ma komputer. Jaki komputer? Czy za komputer uważa się konsolę do sterowania klimatyzacją, radiem i innymi?

Komputer to taki dodatkowy wyświetlacz, co pokazuje: średnie i chwilowe spalanie, temperaturę otoczenia, czas jazdy, zasięg, godzinę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawdopodobnie wersja "celebration",

 

Nie ma natomiast "Panoramy".

Sikor a Celebration nie miała przypadkiem "panoramy" ?

 

pozostaje więc porównanie z PREMIUM :

 

Subaru Import Polska sp z.o.o. wprowadza do sprzedaży nową wersję modelu Legacy 2.0 kombi. Limitowana edycja „PREMIUM” pojawi się w salonach sprzedaży od połowy kwietnia, ale już można składać na nią zamówienia.
Samochód dostępny będzie w trzech kolorach nadwozia (czarnym, popielatym i srebrnym) zarówno z przekładnią ręczną, jak i automatyczną, a w skład jego wyposażenia podstawowego wejdą następujące elementy: 
- skórzana tapicerka 
- elektrycznie otwierany dach 
- czujniki cofania 
- elektryczna regulacja fotela kierowcy 
- czujnik deszczu 
- dywaniki "high class" 
- ozdobne listwy progowe ze stali polerowanej 
- ochronna nakładka progu bagażnika 
- ozdobna chromowana listwa pokrywy bagażnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mniej elektroniki, mniej się psuję ,

cieszę się że nie mam czujników deszczu, szlag by mnie trafił.

 

mam celebration , bez psujących się spryskiwaczy i wiejskich listew i kierownicy z nazwą momo.

 

szyberdach też się kiedyś popsuje a wtedy klej.

 

a i te ksenony po z drogimi żarówkami , brrrrr,

 

jak się przesiądę do 2.5 sohc outback to wywalę te tylne zawieszenie ,

 

sory ale mi się akurat nudziło

mikro blog

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaj0nc,

 

To prawdopodobnie wersja "celebration", różniła się od RA tym, że właśnie miała elektrycznie regulowany fotel kierowcy, ksenony i kierownicę MOMO.

1. Te auto posada również systemy ASR i EBD?

System kontroli trakcji i stabilizacji toru jazdy był tylko w wersji z automatyczną skrzynią biegów.

 

Nie jestem do końca prekonany (chyba, że niektórzy sprzedający nie wiedzą co piszą, albo piszą na wyrost), bo w niektórych ogłoszeniach napisane jest że posiadają ASR i EBD, a są to wersje MT, bo tylko takich szukam.

 

Co do Celebration to w takim wypadku chyb raczej będzie to prawdą, bo zgodnie z tym co zamieścił okeyten dot. Premium, to inne Legacy ma właśnie czujniki parkowania, ale znowu nie ma całej reszty tej listy, poza tym jaet prezentowane jako RA HID (cokolwiek to znaczy :shock: )

Szczerze powiem, że trochę się gubię wtych oznaczeniach i wersjach subaru, bo wyposażenie nie jest w większości zgodne z tym, co proponował producent do poszczególnych modeli. Chyba, że (i tuwracamy do jednego z moich pytań) wyposażenie było można w pewien sposób konfigurować, poruszając się po liście dostępnej dla danej wersji...

 

alcyone, poniekąd masz rację Niby mniej wyposażenia to mniej się psuje, ale w końcu na coś trzeba wydawać te pieniądze

 

Jak się ma to wydawać trzeba, święta racja :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem do końca prekonany (chyba, że niektórzy sprzedający nie wiedzą co piszą, albo piszą na wyrost), bo w niektórych ogłoszeniach napisane jest że posiadają ASR i EBD, a są to wersje MT, bo tylko takich szukam.

Widząc różne ogłoszenia sprzedaży samochodów tylko utwierdzam się w przekonaniu, że "sprzedający nie wiedzą co piszą, albo piszą na wyrost" :wink:

 

Spróbuję Cię przekonać, to fragment broszury Legacy MY07:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli sprzedający piszą na wyrost, albo chcą ulepszyć model i wcisnąć kit dla niezorientowanych...

Dla przykładu miodowo wyglądający Legasy:

http://otomoto.pl/subaru-legacy-mod-200 ... 51804.html

z właśnie wypisanymi pierdołami...

Tak przy okazji naprawdę niesolidny sprzedający, o czym więcej w dziale zakupy :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

 

Nie jestem do końca prekonany (chyba, że niektórzy sprzedający nie wiedzą co piszą, albo piszą na wyrost), bo w niektórych ogłoszeniach napisane jest że posiadają ASR i EBD, a są to wersje MT, bo tylko takich szukam.

 

 

porządni sprzedający takich pierdół nie wypisują, bo fani marki wiedzą co mają :P ....a tak na marginesie to.. to ASR tylko przeszkadza pojeździć :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...