Skocz do zawartości

Łożysko czy ki czort?


Michal K

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

 

Przejechałem trochę szybciej rondo i z prawego tylnego koła wydobył się dosyć mocny odgłos tarcia.

Pad łożyska w STI MY06 po 105kkm to raczej późno czy wcześnie? :roll:

 

Czy przed wizytą w ASO można w jakiś sposób sprawdzić, czy to na pewno łożysko czy może tarcza/klocki?

Wymienia się parami i co idzie jako OEM?

 

Pomuki gwarantowane ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem,

 

Przejechałem trochę szybciej rondo i z prawego tylnego koła wydobył się dosyć mocny odgłos tarcia.

Pad łożyska w STI MY06 po 105kkm to raczej późno czy wcześnie? :roll:

 

Czy przed wizytą w ASO można w jakiś sposób sprawdzić, czy to na pewno łożysko czy może tarcza/klocki?

Wymienia się parami i co idzie jako OEM?

 

Pomuki gwarantowane ;-)

 

Podnieś auto i sprawdź przy okazji stan klocków, oraz luz na łożysku , i bedzie wszystko jasne, nie musisz parami zmieniać łożyska, kupujesz łożysko , dwa uszczelniacze zew. i wew. ewentualnie nakretke czy pierscień segera , operacja mało kłopotliwa :D

Jako OEM idzie NTN

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak robi KOYO... :P:mrgreen:

 

 

nie w tym przypadku :D, w KOYO moze być zapakowane, a na łożysku jest wybity numer i producent :D

Edwin,

śmieję się, bo w forku 3 razy wymieniałem łożycha z tyłu i kupowałem SKF, Koyo i Kanaco (bodajże) i za każdym razem w pudełku było Koyo (ku mojemu wielkiemu zdziwieniu) :twisted::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carfit możesz podać oznaczenie NTN?

to będzie 28016PA010 :arrow: http://opposedforces.com/parts/impreza/ ... tration_1/ :?:

 

 

tak to jest to łożysko :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edwin,

śmieję się, bo w forku 3 razy wymieniałem łożycha z tyłu i kupowałem SKF, Koyo i Kanaco (bodajże) i za każdym razem w pudełku było Koyo (ku mojemu wielkiemu zdziwieniu) :twisted::mrgreen:

 

Najlepsza jest magiczna firma JapanLine. W środku pudełka łożysko NTN i dwa uszczelniacze z czego jeden to OE Subaru :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pad łożyska w STI MY06 po 105kkm to raczej późno czy wcześnie?

 

To już akurat w samą porę z tendencją do w miarę późno.

Głównie zależy to od sposobu jazdy, używanych opon, mocy.

Najlepiej wymieniać pojedyńczo jak pojawią się objawy (chuczenie, buczenie, w skrajnych wypadkach tłuczenie i luzy). objawy są odczuwalne i prewencyjne wymiany nie mają sensu.

Buczenie jest charakterystyczne i słychać je także na luzie. Czasami w skrzyni wyje podobnie lecz cichnie po wciśnięciu sprzęgła.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...