Skocz do zawartości

Modlitwa przed i w czasie jazdy.


jeedrass

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

po co sie spinac i szukac dziury w calym?

 

ja jestem wychowany w wierze Katolickiej ale jestem agnostykiem-ateista.

lubie czarny humor, ironie, sarkazmy:) :twisted:

wyluzujcie ludzie:) :mrgreen:

 

Popieram ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mln, jeżeli czujesz się urażony tym wątkiem możesz go dodać do ignoworowanych, nie zaglądać tu. Nie ma przecież nakazu czytania wszystkiego na forum, więc nikt i nic Cie nie zmusza do odwiedzania tego wątku.

Ja jako ateista mógłbym czuć się urażony np. mszą w kościele i dlatego tam nie chodzę i nie wypowiadam się na ten temat. Proste. Jak coś nie pasuje to nie wchodze do danej piaskownicy.

Pisze to bardzo na spokojnie i również nie chce nikogo urazić ale sprawa jest banalnie prosta. Nie pasuje -wyjdz, pasuje - zapraszamy :)

 

Tu nie do końca masz rację.Wyobraź sobie, że idziesz do kina na fajny film.Oglądasz reklamy i nagle na dużym ekranie pokazuje się spot kpiący i drwiący z ateistów i innowierców albo wychodzi ksiądz i odmawia różaniec na głos.Jesteś zaskoczony sytuacją, która cię uraża osobiście i tu jest podobna sytuacja.

W gwoli ścisłości jestem katolikiem,ten temat mnie akurat, ani nie poruszył, ani nie rozbawił,ale jestem w stanie zrozumieć innych, których to dotyka.Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

saszynski, pewnie widziałeś, większość z Was też pewnie ale jakoś po przeczytaniu wątku miałem ogromną ochotę obejrzeć to jeszcze raz :mrgreen: :

 

Neo-nówka "Niebo"

 

część 1:

 

http://www.youtube.com/watch?v=1wAT__7sbyM&feature=related

 

część 2:

 

http://www.youtube.com/watch?v=55vTVZ_aI5U&feature=related

 

Have fun :mrgreen: .

 

Zeby nie było, że OT/obraza dla innych: w mojej parafii na każdej niedzielnej mszy (jest ich łącznie 5) nie ma miejsc w ławkach. Ale większość z tych "katolików" swoją religię zostawia w murach świątyni. Mijając ogrodzenie kościoła wracają do swojego świata i swoich przyzwyczajeń. Przykładów mam mnóstwo z własnego życia. Mój dziadek nauczył mnie, że Bóg nie lubi tchórzy. Udowodnił mi to ksiądz Proboszcz, który w dniu postu wyjął z teczki kiełbasę i chodząc w kółko zaczął się nią zajadać. W końcu po chwili odparł: Czemu się tak patrzycie? Przecież post nie obowiązuje ludzi w podróży a ja właśnie podróżuję :mrgreen: . Czyżbyście nie czytali Pisma?

 

Pozdrawiam Tolerancyjnych :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraź sobie, że idziesz do kina na fajny film.Oglądasz reklamy i nagle na dużym ekranie pokazuje się spot kpiący i drwiący z ateistów i innowierców albo wychodzi ksiądz i odmawia różaniec na głos.Jesteś zaskoczony sytuacją, która cię uraża osobiście i tu jest podobna sytuacja.

 

jedyna moja reakcja na to bylby usmiech i obojetnosc.

z jakiego powodu mialbym sie denerwowac lub co gorsza obrazac?

wiecej luzu;)

 

saszynski, pewnie widziałeś, większość z Was też pewnie ale jakoś po przeczytaniu wątku miałem ogromną ochotę obejrzeć to jeszcze raz :mrgreen: :

 

Neo-nówka "Niebo"

 

tak znam ale mimo wszystko za kazdym razem sie smieje :mrgreen:

swietna improwizacja :D hahahaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze zamknac ten watek ?

 

po co znowu sie klucic :roll:

 

zdecydowanie popieram pomysł.

 

 

A może w jakiś sposób oznaczyć np."wątek zawiera drastyczne treści mogące urazić uczucia religijne"

i, niech co bardziej wrażliwi omijają go szerokim łukiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony "więcej luzu, tolerancja", z drugiej o tych, co "zostawiają wiarę w murach świątyni" (jak rozumiem źle, że nie żyją wiarą poza świątynią). Jak tu dogodzić? ;)

 

Ja tam ani obrażony, ani "pokłócony" się nie czuję - looz :) A przypominam: wsadziłem kij w mrowisko dopiero, gdy trafiłem na zastrzeżenia o głębokim i szczerym poszanowaniu dla Świadków Jehowy przy lekko ironicznym obrazku na ich temat, a niedługo potem na ten wątek i bezkrytyczny zachwyt. Same przeróbki modlitw uważam po prostu za głupawe i... poniżej poziomu, np. tego Forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie się podobają... najwyraźniej jestem poniżej poziomu... i widzisz tym stwierdzeniem zostałem przez Ciebie urażony.

 

nie masz wrażenia, że brniemy w jakiś irracjonalizm????

 

Ech, masz rację - brniemy. Dlatego +1 do zamknięcia z mojej strony.

 

A urażony się nie czuj, czytaj uważniej - jest różnica pomiędzy stwierdzeniem

przeróbki modlitw uważam po prostu za głupawe i... poniżej poziomu
a

"tych, którzy się zachwycają takimi przeróbkami modlitw uważam za głupawych i... poniżej poziomu"

Sugerowałeś dystans - zdecydowanie popieram ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...