Skocz do zawartości

SUBARU FORESTER ROZNICA SPALANIA PRZY 230 I 260 KM


funvell

Rekomendowane odpowiedzi

heja! dzieki za wszystkie odpowiedzi wiem juz duzo wiecej... wlasciwie zadelem ten temat, poniewaz przegladajac raporty spalania (link ponizej) bylem w szoku ze ludzie pisza ze pali im prawie 40 litrow gazu!!! :? wiec chcialem z konfrotowac opinie innych posiadzaczy forka z takim silnikiem i mocą i nikt z was nawet nie wspomnial, ze cos takiego mu sie zdazylo.. aczkolwiek pewnie gdybym caly czas z nogą w podlodze i na czerwonym do maksa jezdzil to moze taki wynik jest osiagalny...

 

 

 

 

 

 

 

http://www.autocentrum.pl/spalanie/subaru/forester/ii/silnik-benzynowy-2.5-i-16v-turbo-230km-2004-2008

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 10 do 20 litrow :wink: i nie da rady inaczej :mrgreen:

 

Oj da, da :mrgreen:

 

-- 17 paź 2011, o 03:45 --

 

40 litrow gazu!!! :? ... moze taki wynik jest osiagalny...

 

No raczej chyba nie... Na pewno nie przy seryjnych osiagach, sprawnym aucie i na normalnej drodze. Chocbys niewiadomo jak jechal. Jezeli cos bylo popsute, albo zle zalozona instalacja gazowa, to moze jest cos takiego mozliwe. Albo przy upalaniu non stop, ale takie "cyfry" to tez raczej zobaczysz przy stuningowanym aucie. Inaczej w forku nie widze spalania wyzszego niz... nie wiem... 25/100 srednio przy baaaardzo ciezkiej nodze i obciazonym aucie. Ale to juz naprawde trzeba ostro przeginac >>> szansa wystapienia w Uwaga Pirat! :mrgreen: I to jako "rekordzista dzisiejszego odcinka" :lol:

 

230 a 260 km

 

Nie bylo na polskim rynku Forysi z silnikiem 260KM. Jezeli widzisz takiego, to albo po swapie z STI 01-03 (lepsza opcja), albo po tuningu (mozliwe, ze gorsza opcja w przypadku Forestera, ale zalezy co i jak bylo nadlubane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej! Tez tak wlasnie myslalem ze to nie mozliwe, albo mozliwe przy posutym aucie... a co do tego forka 260 km ponizej podaje link ale nie ma zadnego dodatkowego opisu czy jest tuninngowany :?

 

 

 

http://micar.otomoto.pl/subaru-forester ... 06659.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciex pochwaliłbyś się swoją maszyną.

Tutaj,

http://forum.subaru.pl/viewtopic.php?f=1&t=101522&hilit=MOJE&start=9050

albo tutaj

http://forum.subaru.pl/viewforum.php?f=19

Sprawdzałeś, ile ma do setki?

Gdzie robiłeś modyfikacje, w firmie na M?

funvell, przepraszam za OT.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej! Tez tak wlasnie myslalem ze to nie mozliwe, albo mozliwe przy posutym aucie... a co do tego forka 260 km ponizej podaje link ale nie ma zadnego dodatkowego opisu czy jest tuninngowany :?

 

 

 

http://micar.otomoto.pl/subaru-forester ... 06659.html

Oglądałem go jakiś czas temu. Szyberdach nierówno się zamyka (była szczelina w jednym rogu), felgom przydałaby się renowacja. Nie wiem jak długo stał, ale w jednym kole nie było powietrza. W środku skóra dosyć mocno wytarta.

Nie zachęcił mnie do wnikania w szczegóły techniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam wątpliwości. Chęci u niego wielkie tylko umiejętności zerowe :mrgreen:

 

za 2 tyg. czwartek organizuje Ułęż.

bierz forka, młodego i... niech się uczy jeździć :)

 

a i sam troche polatasz w bezpiecznych warunkach i z sympatyczną ekipą 8)

 

ja właśnie tak zrobię, zabieram młodego i będziemy się óCzyć... skręcać i w ogóle :P

 

no bo jak nie tam, to gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam wątpliwości. Chęci u niego wielkie tylko umiejętności zerowe :mrgreen:

 

za 2 tyg. czwartek organizuje Ułęż.

bierz forka, młodego i... niech się uczy jeździć :)

 

a i sam troche polatasz w bezpiecznych warunkach i z sympatyczną ekipą 8)

 

ja właśnie tak zrobię, zabieram młodego i będziemy się óCzyć... skręcać i w ogóle :P

 

no bo jak nie tam, to gdzie?

 

Jakoś można siępodłączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Boxer Turbo może spalić niewiele.

Impreza WRX 260 KM Budapeszt - Kraków o ile dobrze pamiętam 9,2.

Boxer Turbo może spalić dużo.

Belin - Helmstedt Impreza 2.0T WRX ( 225 KM) 29l/100 ( 200 km w 53 minuty :) ).

 

Zagazowane Boxery Turbo są bardzo mile widziane w naszym delaerstwie ( właściciele przy remoncie silników wspomagają poważnie budżet firmy ).

 

Wszystko powyższe to zwykłe fakty, nie przyczynek do dyskusji ( tym bardziej, że cały watek nadaje się do "nielegala" ) :mrgreen:

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam wątpliwości. Chęci u niego wielkie tylko umiejętności zerowe :mrgreen:

 

za 2 tyg. czwartek organizuje Ułęż.

bierz forka, młodego i... niech się uczy jeździć :)

 

a i sam troche polatasz w bezpiecznych warunkach i z sympatyczną ekipą 8)

 

ja właśnie tak zrobię, zabieram młodego i będziemy się óCzyć... skręcać i w ogóle :P

 

no bo jak nie tam, to gdzie?

 

Właśnie zento, :mrgreen: bierz forka, młodego i... niech się uczy jeździć :):mrgreen::twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim WRX'01 przy 260 KM udało mi się zjechać na trasie Poznań-Łódź-Katowice na 9,5 l/100 km - jazda A4 i "jedynką" ale bywało już 12 l/100 km na trasie. Miasto od 12 do 15 l/km, tor Poznań 50 l/100 km :roll: Oczywiście tylko benzynki - gaz beee. Generalnie po remapie pali mniej i jedzie lepiej. Dlatego zamiast instalacji gazowej proponuje tą kasę przeznaczyć na modyfikację, na pewno mniej się będzie cieszyć Dyrekcja z tego faktu za to więcej użytkownik :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem, może Yariski sobie kupcie. Mówicie o wartościach które nie mają większego znaczenia 9 (??) czy 15, co za różnica !

świnia ma jechać, a zeby jechac, pić musi :twisted:

 

na co mam uwazac przy kupnie forka z 2005 2.5 xt 230 km :twisted: chyba ,ze wy macie jakies rady koledzy i kolezanki?? :mrgreen:

 

czy uszczelkę ma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka! wiec kontynuje serie pytani co do Forka moje pytanie brzmi czy gaz jest naprawde ciezko strawny dla silnkow boksera??

 

i jak sa jacys forumowicze co maja z gazowane swoje forki to ile juz macie przejechane na gazie i czy robiliscie remont silnika....??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...