Skocz do zawartości

Który samochód byś wybrał/a?


marcinJ

Rekomendowane odpowiedzi

TomekEl uwazam, ze zdecydowales sie na super auto (szkoda tylko, ze kombi ale zapewne kierowales sie innymi kryteriami niz wygladem) Juz wyobrazam sobie miny wszystkich pseudo ścigaczy na swiatlach gdy beda ogladac tyłek kombi w przedniej szybie :lol: Poza tym tak jak napisales - zostaje kasa na GT :)

Gdy odbierzesz koniecznie opisz wrazenia no i foty fotosy :!:

 

marcinJ, pisalem o tym juz w innym watku ale dodam cos jeszcze. O ile pamietam, to auto bylo dla starego, ktory i tak watpie zeby wykorzystywal osiagi silnika 2.0TFSI. A cena Mazdy wyszlaby na pewno wiecej niz 150 PLN

 

Dlugo sie zastanawialem co kupic i nawet przez mysl mi nie przeszlo zeby zainteresowac sie skoda, dwa dni temu zonka zaczelami opowiadac, ze jej kolezanka kupila octavie i jest bardzo zadowolona. Oczywiscie uzytkownicy renault tez sa zadowoleni z auta (co maja zrobic :wink: ) wiec to nie jest dla mnie argument ale dalem sie namowic na wizyte u dealera. W drzwiach salonu zobaczylem starszego pana w futrzanej czapie i nie chcialej wchodzec dalej :wink: ale zonka nie dala za wygrana. Po przejzeniu oferty i wyposazenia bardzo spodobalo mi sie to auto. Ponizej 110 kpln mam auto z pelnym wyposazeniem, alarmem, szyberdachem i ubezpieczeniem a jeszcze czekam na odpowiedz dealera z Polski wiec moze bedzie taniej. Dla spokoju sumienia odwiedzilem salon VW i po tym co zobaczylem wiem, ze dobrze robie. Passat jest bardzo OK ale duzo za drogi w konfiguracji RS z ubezpieczeniem to 160 kpln. Golf ma tandetne plastiki i z ubezpieczeniem wychodzi 140 pln i nie m kombi, podobnie Jetta.

Takze przymierzalem sie do audi ale jakosc obslugi w salonie skutecznie mnie zniechecila (stosowne pismo pojdzie do Ingolstadt) a skonczy sie na skodzie RS kombi czarna perla :lol: a reszta kaski pojdzie na sprowadzenie GT ze Szwajcarii, takiego, ktorego nie bedzie mi szkoda na szutry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 478
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

U nas 8 tygodni, ale w umowie jest zastrzezone, że nawet 12 tygodni.

Czyli w zime przychodza na zimówkach? Myślałem, że zawsze na letnich.

 

Nie, zawsze przychodza na letnich i jakby byla za powiedzmy za 2 tygodnie to musialbym kupowac kola na zime. Wiec dobrze, ze bedzie za 6-8 tygodni chociaz dzisiaj handlowiec powiedzial mi zebym sie nie zdziwil jak bedzie za miesiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas 8 tygodni, ale w umowie jest zastrzezone, że nawet 12 tygodni.

Czyli w zime przychodza na zimówkach? Myślałem, że zawsze na letnich.

 

Nie, zawsze przychodza na letnich i jakby byla za powiedzmy za 2 tygodnie to musialbym kupowac kola na zime. Wiec dobrze, ze bedzie za 6-8 tygodni chociaz dzisiaj handlowiec powiedzial mi zebym sie nie zdziwil jak bedzie za miesiac.

 

To chyba jeszcze lepiej co :) Kurde, szukalem fotek RSa i smialo moge powiedziec , ze jest wypaśny :!: :twisted:

A tak swoja droga to dobrze, ze u nas przychodza auta na letnich kapciach. W US wiekszosc jest "All season"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, po tych zdjeciach moge wyraznie powiedziec, ze jest zajebista :!: Bedziesz mial takie same fotele? Ma takze piekne liczniki i 270 na budziku :twisted:

Lepszego auta za te pieniadze nie mozna kupic. Nie sadzilem, ze Skoda moze mi sie tak bardzo podobac :idea:

 

 

Nowy Focus St jest z pewnoscia dobrym wozem ale jakos nie ma tego czegos w sobie i jeszcze "pije" podobnie jak Subaru a nie moze sie do niego rownac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie mam nic przeciwko Skodzie - przez długie lata byłem fanem VAG i nadal mam

jakiś sentyment (zainteresowanie motoryzacją zaczęło się od miłości do Audi Quattro :) ), ale .........

W czasie długotrwałego procesu wyboru nowego autka była rozpatrywana również Skoda.

Najpierw SuperB - na plus multum miejsca z tyłu, dobra cena, wogóle auto OK, na minus

nie ma kombi i napędu na cztery łapki. Czekałem na pojawienie się Octavii II Combi 4x4

i doczekałem się - cena z silnikiem benzynowym 100 tys. z ogonkiem :o :shock: :x .

Sorrryyyyy, z całym szacunkiem, ale to nie jest cena adekwatna do marki - za porównywalne

pieniądze mogłem kupić Legacy.

Wkurzyłem się :x , zacząłem kombinować :roll: którego Subaru kupić, zaszalałem :oops: ,

kupiłem wreszcie OBK i jestem więcej niż szczęśliwy :D - z każdym dniem coraz bardziej :D:D:D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, po tych zdjeciach moge wyraznie powiedziec, ze jest zajebista :!: Bedziesz mial takie same fotele? Ma takze piekne liczniki i 270 na budziku :twisted:

Lepszego auta za te pieniadze nie mozna kupic. Nie sadzilem, ze Skoda moze mi sie tak bardzo podobac :idea:

 

Dokladnie takie fotele jak na zdjeciach :wink: do tego troche dodatkow typu szyberdach, czujnik deszczu, light assistant, podgrzewane dysze spryskiwaczy, sciemniajace sie lusterko itp. reszta jest w standardzie :wink: Jutro skladam zamowienie bo jeszcze troche przycisnalem dealera, sprzedaje mi auto bez marzy tylko po to zeby puscic pierwszego RS w Polsce :lol: - pewnie sciemnia ale brzmi dobrze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, po tych zdjeciach moge wyraznie powiedziec, ze jest zajebista :!: Bedziesz mial takie same fotele? Ma takze piekne liczniki i 270 na budziku :twisted:

Lepszego auta za te pieniadze nie mozna kupic. Nie sadzilem, ze Skoda moze mi sie tak bardzo podobac :idea:

 

Dokladnie takie fotele jak na zdjeciach :wink: do tego troche dodatkow typu szyberdach, czujnik deszczu, light assistant, podgrzewane dysze spryskiwaczy, sciemniajace sie lusterko itp. reszta jest w standardzie :wink: Jutro skladam zamowienie bo jeszcze troche przycisnalem dealera, sprzedaje mi auto bez marzy tylko po to zeby puscic pierwszego RS w Polsce :lol: - pewnie sciemnia ale brzmi dobrze :D

 

No i chyba jeszcze alarm nie jest w standardzie.

Fajnie, pierwszy RS w Polsce :) A można w takim razie wiedzieć jakiej wysokości dostałeś rabat? No chyba że to tajemnica między Tobą a dealerem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, po tych zdjeciach moge wyraznie powiedziec, ze jest zajebista :!: Bedziesz mial takie same fotele? Ma takze piekne liczniki i 270 na budziku :twisted:

Lepszego auta za te pieniadze nie mozna kupic. Nie sadzilem, ze Skoda moze mi sie tak bardzo podobac :idea:

 

Dokladnie takie fotele jak na zdjeciach :wink: do tego troche dodatkow typu szyberdach, czujnik deszczu, light assistant, podgrzewane dysze spryskiwaczy, sciemniajace sie lusterko itp. reszta jest w standardzie :wink: Jutro skladam zamowienie bo jeszcze troche przycisnalem dealera, sprzedaje mi auto bez marzy tylko po to zeby puscic pierwszego RS w Polsce :lol: - pewnie sciemnia ale brzmi dobrze :D

 

No i chyba jeszcze alarm nie jest w standardzie.

Fajnie, pierwszy RS w Polsce :) A można w takim razie wiedzieć jakiej wysokości dostałeś rabat? No chyba że to tajemnica między Tobą a dealerem :wink:

 

Zadna tajemnica :wink: 8% plus chlapacze :lol: A alarm to rzeczywiesci nie jest w standardzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro skladam zamowienie bo jeszcze troche przycisnalem dealera, sprzedaje mi auto bez marzy tylko po to zeby puscic pierwszego RS w Polsce :lol: - pewnie sciemnia ale brzmi dobrze :D

 

Gratulacje! Zrobilem 30 000km stara Octavia RS i nie moge zlego slowa powiedziec (tylko ta tylna belka! - w nowej juz jej nie ma). Super auto za w miare ludzkie pieniadze!

 

P.S.

A dealer sciemnia, bo juz przynajmniej dwie, oficjalnie sprzedane przez dealerow Octavie RS jezdza w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro skladam zamowienie bo jeszcze troche przycisnalem dealera, sprzedaje mi auto bez marzy tylko po to zeby puscic pierwszego RS w Polsce :lol: - pewnie sciemnia ale brzmi dobrze :D

 

Gratulacje! Zrobilem 30 000km stara Octavia RS i nie moge zlego slowa powiedziec (tylko ta tylna belka! - w nowej juz jej nie ma). Super auto za w miare ludzkie pieniadze!

 

P.S.

A dealer sciemnia, bo juz przynajmniej dwie, oficjalnie sprzedane przez dealerow Octavie RS jezdza w Polsce.

 

No i SAP w parku prasowym ma 2: czerwonego hatcha i czarne kombi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomekEl, a z 2005 roku nie mieli żadnych RSów? Na www się reklamują

 

Niestety nie bo auto jest tylko na zamowienie i pierwsze egzemlarze dostali dziennikarze w polowie stycznia.

 

No i SAP w parku prasowym ma 2: czerwonego hatcha i czarne kombi.

 

Wlasnie na przejazdzke tym czarnym spoznilem sie o jeden dzien bo byl u warszawskiego dealera. Tych aut nie licze bo to sa testowki :lol:

Nie daj Boze auto po dziennikarzach, CTR zakatowali brakiem oleju :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CTR zakatowali brakiem oleju :wink:

 

A to akurat wina dealera przygotowujacego auto do testu. Sam nigdy nie kupilbym auta schodzacego z parku prasowego, ale procedury wydawania aut prasowych sa w Polsce smieszne. W Niemczech po tygodniowym/dwutygodniwym tescie auto trafia na serwis i przez kilka dni jest dokladnie sprawdzane. W Polsce, serwis polega na umyci i zatankowaniu do pelna. No chyba, ze auto zostanie rozbite, to wtedy czeka je dluzszy serwis. I raczej niepredko to sie zmieni, bo skoro auta sie nie sprzedaja, to dystrybutorzy nie maja kasy na utrzymywanie floty aut prasowych z prawdziwego zdarzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milek, a czemu sie nie pochwaliłeś na forum że Ty też auto kupujesz? :wink: I to nie byle jakie 8) Wyśledziłem Cie na pewnym forum 8)

 

hehe, wlasnie zauwazylem :) Nic nie mowilem bo nie chcialem zapeszyc ale tak jak pisalem w innym temacie wkrotce napisze co i jak 8)

 

Tomek, rzeczywiscie ten RS jest wypasiony na maxa. Raz jeszcze gratuluje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michal, sam dobrze wiesz, ze przez 2 tygodnie w CTR mozna wypalic kilka litrow oleju, dziennikarz motoryzacyjny to nie pismak z brawo girl wiec powinien wiedziec, ze olej to sie sprawdza :D . A szczegolnie w hondach i po katowaniu :)

A co do rozbicia to blotnik tez udalo sie uszkodzic :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michal, sam dobrze wiesz, ze przez 2 tygodnie w CTR mozna wypalic kilka litrow oleju, dziennikarz motoryzacyjny to nie pismak z brawo girl wiec powinien wiedziec, ze olej to sie sprawdza :D . A szczegolnie w hondach i po katowaniu :)

A co do rozbicia to blotnik tez udalo sie uszkodzic :wink:

 

TomekEl, dokladnie - przez dwa tygodnie. W Polsce auto sa wydawane na tydzien, wiec gdyby serwis lepiej dbal o te auta to nic by sie nie stalo. Nie chce bronic dziennikarzy, bo jest to smutne, ale wiekszosc ma nikle pojecie o motoryzacji, a auta brane sa glownie po to, zeby czyms pojezdzic, a fotki robione w dniu oddania pod smietnikiem obok redakcji, ale rownie winne, co uzytkownicy sa serwisy i filozofia dystrybutorow tychze aut. Niestety, w Polsce nadal istnieje cos takiego jak auto panstwowe, czyli niczyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...