Jump to content

Cieknące spryskiwacze reflektorów w MY00


Yanas
 Share

Recommended Posts

Problem jest następujący - po napełnieniu zbiornika spryskiwaczy woda/płyn zaczyna wyciekać pod zderzakiem kapiąc z jego brzegu tuż przy kołach, zarówno z jednej jak i drugiej strony. Ubytek jest bardzo szybki, cały zbiornik (ok 5l) znika w ciągu +- 3-4h. Mechanik rzucił okiem i diagnoza jest taka,że płyn wycieka przez spryskiwacze reflektorów. Dziwnym jedynie wydaje mi się fakt, że dotyczy to obu stron auta..

Czy - zanim wydam 400zł na komplet nowych spryskiwaczy - możecie wspomóc radą i skrobnąć swoje uwagi na ten temat? Może problemem jest jakiś zawór umieszczony między zbiornikiem a wyjściem na oba spryskiwacze?

 

Z góry dziękuje za pomoc!

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem jak w forku bo nie grzebałem, ale w większości aut jest zawór "ciśnieniowy" przepuszczający dopiero po pojawieniu sie ciśnienia w układzie. Jak mi padł w fiacie to właśnie też lało się przez spryski ponieważ są niżej niż zbiornik. Zaworek w budowie to kulka ze spężynką (przynajmniej ten co ja widziałem), jak "zgniła" sprężynka to się lało bo nie przymykał.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Yanas, nie musisz zdejmować zderzaka, żeby dostać się do zaworka. Wyjmij grill, na wysokości znaczka Subaru , przed chłodnicą będzie zaworek (w Fiacie to jest zaworek, tu jest ZAWÓR ;) ) . Ja wymieniałem u siebie w 10 minut. Założyłem używany zaworek z rozbitka z allegro.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Wielkie dzięki za pomoc, chyba znaleźliście najsłabsze ogniwo w systemie spryskiwaczy :) Jutro dzwonie do ASO czy mają ten zawór na składzie, jeśli nie będą tego posiadać to poszperam w necie.

 

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Jeśli uda mi się samodzielnie ściągnąć grill to zerkne..ale znalazłem na forum kilka tematów zwiazanych z tą awarią i kwestia tego felernego trójnika z zaworem się tam parokrotnie przewija.. Podobno cena nowego pasztetowa (o ile to mają w ASO), na szczeście.

 

-- N wrz 11, 2011 11:01 pm --

 

Jeszcze jedno pytanie w temacie - czy myślicie,że owa część (trójnik/zawór) z Forestera 2002-2006 będzie pasowała do mojego MY00?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...