Skocz do zawartości

Tapicerka skórzana - regeneracja i konserwacja


Gazik

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam preparatów do podrasowania tapicerki w kolorze grafitowym.

Chodzi mi o jakiś sprawdzony środek lekko barwiący w tym kolorze. Chyba że pasta kiwi do butów się nada :wink: .

Wiem,że na Forum są ludzie znający temat skóry do podszewki :wink:

Jakieś sugestie?

Pzdr

 

-- 8 sie 2011, o 17:35 --

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kremową skórę - po zakupie samochodu była nieco zaniedbana przez poprzedniego właściciela. Zacząłem zgłębiać temat środków do pielęgnacji i w dwóch miejscach polecili mi produkty firmy Gliptone.

To są preparaty dwuskładnikowe. Najpierw spryskuje się skórę środkiem czyszczącym i szoruje lekko szczoteczką. Po wytarciu do sucha nakłada się preparat konserwujący. U mnie po zabiegu skóra wygląda jak nowa. Zrobiła się miękka, przyjazna w dotyku i cztery litery przestały się na niej ślizgać. Jestem bardzo zadowolony. Z tym że mój preparat na pewno nie jest barwiący. Poszukaj w ich ofercie, bo chyba mają szerszą paletę preparatów do skóry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiegoś barwiącącego preparatu w kolorze grafitowym bo się fotel kierowcy w paru miejscach odkolorowił :mrgreen:

Najpierw chciałem to podpastować jakimś szuwaxem a potem całość natłuśćić bezbarwnym mleczkiem.

Poczytam wieczorem o tych waszych specyfikach.

 

Elek, chyba muszę Ci dać pomuka :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazik, z własnej głupoty uszkodziłem sobie trochę lakier na lewym boczku oparcia fotela kierowcy.

Regenerację zrobili mi tutaj: http://www.paintfixpro.pl/?strona,menu, ... 1,ant.html

W Polsce podobno jest niewiele miejsc, w których dobierają lakier do tapicerki skórzanej. W Krakowie takiego (podobno) nie ma - przed regeneracją firma wysłała więc zagłówek, jako wzór koloru do dorobienia farby do skóry. Regenerację wykonali na dobrym poziomie. Farba dobrana idealnie.

O naprawie tapicerki skórzanej możesz poczytać np. tutaj: http://lederzentrum.pl/czeste-pytania/t ... zanej.html

Renowacja: http://lederzentrum.pl/czeste-pytania/t ... dowej.html

Widziałem, że mają w sprzedaży farby tonujące. Ja jednak wolałbym idealnie dobrać kolor farby - wysłanie zagłówka nie jest kłopotliwe.

 

Jak dotąd jedynym preparatem, którego używałem, po którym skóra nie jest śliska, jest SONAX Xtreme Pianka do skóry Nano Pro. Dostępne np. tutaj: http://www.autokosmetyki.pl/sonax_xtrem ... ,p436.html

Szukałem preparatu do skóry perforowanej (fotele podgrzewane).

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja polecam preparat, którego użył kolega z innego forum :wink:

Spośród dostępnych programów konserwacji skórzanych tapicerek samochodowych po konsultacjach z fachowcami w tej dziedzinie zdecydowałem się na program amerykańskiej firmy ZAINO, które musiałem sprowadzić zza oceanu.

 

Środki które użyłem to:

Zaino Z-9 Leather Cleaner do dogłębnego czyszczenia

Zaino Z-10 Leather Conditioner. Odżywka i zabezpieczenie powłoki skórzanej

 

Zdjęcia porównawcze:

dscf2095large.jpg

dscf2090large.jpg

dscf2044large.jpg

dscf2051large.jpg

 

Edit: Sam kiedyś miałem problem z odbarwieniem na skórze butów(jeden stał się fioletowy zamiast być brązowym) i pomógł środek głęboko oczyszczający do skór firmy ecco - niedrogie to i potem do butów się przyda, nie barwi a oczyszcza, więc problemów z plamami na spodenkach nie będziesz miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
W dniu 2/21/2018 o 09:29, markos007 napisał:

odkopuje temat, jakich specyfików używacie do konserwacji skórzanej tapicerki w Subaru? :)

 

Kolega z pracy ma E-klasę i raz na pół roku używa zestawu Gliptone GT15 + GT13.

Ja na wiosnę planuję wypróbować <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...