Skocz do zawartości

Jakie opony do Imprezy GL Sport '96


hemi112

Rekomendowane odpowiedzi

właśnie pytanko: autko zostało sprowadzone na zimówkach 185/70/14 ,teraz kupuję nowe kapcie na lato i pytanie,czy tez kupować 185/70 czy pozwolić sobie na np.185/65/14.Będzie miało to jakieś znaczenie czy nie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki balon? Na zimę jeszcze rozumiem, zwłaszcza jeśli jeżdżony nie tylko po (głównie odśnieżonych) miejskich asfaltach. Ale na lato? To nie Tico. :twisted:

 

A swoją drogą, sporty chyba wychodziły na 15" (195/60R15).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

człowiek nawet nie zwrócił uwagi,kumpel ma identycznego i ma tam 195/65/15 ,jakiez było nasze zdziwienie jak na przegladzie diagnosta zauważył ,że to 14 i to jeszcze na takim profilu :shock: nie chce balona profil 70 i dlatego pytam czy nic sie nie stanie jak się wrzuci profil 65 lub nawet 185/60/14??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak właśnie myślałem,autko pójdzie w dół to kicha może być,ale czy zmiana profilu "aż tylko" o 5% z 70 na 65 może mieć aż tak decydujący wpływ?? felgi 15"?? w planie na bank ,ale nie teraz,wiadmomo wszelkie koszty o ogarnięciem auta (urząd celny,skarbówka,rejestracja,sekwencja,kpl.nowych szmat..) są nie małe więc na razie felgi są kwestią drugoplanową na nie teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz masz fabryczny rozmiar

http://www.subaru.de/fileadmin/downloads/kundenservice/prospektarchiv/impreza/archiv-Impreza95.pdf

 

A w RXseku już było 15" jak mówi jpol

http://www.subaru.de/fileadmin/downloads/kundenservice/prospektarchiv/impreza/archiv-Impreza97.pdf

 

15 ładniejsze :wink: Poza tym na takim balonie jeździ sie jak łajbą :P

 

Ja praktycznie od maja do jesieni przejździłem na zimówkach :? ale od razu kupiłem GTkowe 16". Taką możliwosc tez mozesz rozpatrzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem do testu GL Sporta z Moto Magazynu 2/97 8)

 

Prezentowali model przed MY98 (ze starą deską jeszcze), ale czy MY97 czy wcześniejszy - nie pamiętam (zdjęć nie mam).

W tekście pisali np. tak:

Agresywne spoilery, halogeny o średnicy 20 cm (wmontowane w przedni zderzak), 15-calowe felgi - wszystko to ma przywodzić na myśl rajdowe sukcesy.

(nie mam już gazety, ale cały tekst jeszcze mi się zachował w archiwach sprzed zakupu RX-a ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jpol śp.Moto Magazyn powiadasz?? :D :shock: to jest gazetka na której wychowywałem sie motoryzacyjnie jako dzieciak ,który zaczął sie interesowac motoryzacją,jak dziś pamiętam podwójną cenę tzn.1,50 (15 000zł) :D jako,że gazet nigdy nie wyrzucam ( a tytułów troche kupuję) to przekopię się w piwnicy do tego numeru:)

 

dzięki też koledze za linki do książek-nie ma rady trza druknąć :)

A co do opon ,to na 99% beda 185 65 14,bo na 15 na rayie brak fundusy.

 

-- Wt lip 19, 2011 4:06 am --

 

dobra ,są Barumki 185/65/14,darowałem sobie 70 profil,wiadomo,że 14 to jakies takie małe,ale jakoś sie przelata,za jakieś 3-4 miesiące człowiek będzie juz myslał o zimie (nie żeby juz teraz nie myslał :D a mamy kutwa środek lata) więc zmiany w obuwiu sobie daruję,a w 2012 można by sie pokusic o coś 2-3" większego i tyle :) dzieki koledzy za opinie,sugestie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...