Jump to content

Dziwny dźwięk przy dodawaniu gazu


krzys_gda
 Share

Recommended Posts

Witam

Zastanawia mnie taka rzecz a mianowicie, że jak jadę autem i dodaję gazu to pojawia się taki dziwny szum jak by od klimatyzacji gdy gaz odpuszczę to ustaje (nie chodzi o sprężarkę). Bez włączonej klimy nie ma takich objawów i nie wiem czy to jest normalne ponieważ jakoś nie zwracałem uwagi na to rok temu kiedy kupiłem auto?

Pozdrawiam

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Raczej nie ma, bo w Europe nie robili GT :cry: za duzo spalin produkowal :twisted:

Choc jakbys mial GT, to bym obstawial ze paliwo w przewodach szumi bo ma duze spalanie i szybko przez nie przeplywa :mrgreen::mrgreen:

 

a tak serio, pojdz za rada aflinty, szybka diagnoza w aso i bedzie ok

Link to comment
Share on other sites

Witam

 

Na pewno łożysko możemy wyeleminować bo by hałasowało też przy wyłączonej klimie.

Musiał byś sprawdzić czy występuje ten szum gdy stoisz tym autem i dodajesz gazu do tych 3k obrotów.

Podczas takiego sprawdzania zwróć uwagę na to czy ten szum jest bardziej slyszalny w kabinie pasażera czy w komorze silnika , jak w komorze silnika to sprężarka, jak w kabinie to zawór rozpreżny i wtedy przyczyną jest troche przypchany zawór co powoduje hałas czynnik ulegający rozprężaniu.

Link to comment
Share on other sites

Zastanawia mnie taka rzecz a mianowicie, że jak jadę autem i dodaję gazu to pojawia się taki dziwny szum jak by od klimatyzacji gdy gaz odpuszczę to ustaje (nie chodzi o sprężarkę).

 

Ja zauważyłem, że w pewnych sytuacjach obroty dmuchawy zwiększają się samoczynnie właśnie w momencie dodania gazu, jeśli gaz odpuszczę - choćby minimalnie, to wówczas od razu obroty spadają do zadanej normy. Głównie dzieje się tak zimą, po porannym rozruchu. W ASO wytłumaczyli mi, że to norma i tak ma być - elektronika dąży do jak najszybszego osiągnięcia zadanej temperatury (mimo, że na panelu mam ustawienia ręczne, a nie auto). Wzrost obrotów nie jest duży, ale faktycznie ucho to wychwytuje.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Witam

Byłem w ASO na przeglądzie i kazałem sprawdzić świszczącą klimę przy dodawaniu gazu ( przy załączającej się sprężarce) i oczywiście Pan kierownik "nic nie słyszał" ale niestety jest ten dźwięk i coraz bardziej mnie denerwuje. Klimatyzacja została nabita ale to nie pomogła jestem umówiony w przyszłym tygodniu i dlatego proszę o sugestie co sprawdzić oprócz oczywiście zaworu rozprężnego jako że dźwięk słychać w środku? I zaczęło się miganie ASO wcześniej jak jeździłem Mondeo nie zdarzało się aby nie zdiagnozowali czegoś co mnie denerwowało :(

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...