Skocz do zawartości

Pseudokibolizm?!


carlos-wrx

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy czytaliście wywiad z Prokuratorem Generalnym, w skrócie - kominiarki na imprezach sportowych i zasłanianie twarzy ma być karane. Ciekaw jestem Waszych opinii o tym pomysle :)

 

toć przeto nie od dziś nie wolno zakrywać twarzy! ale skoro PAN PREMIER powiedział, że teraz to już NA PEWNO nie będzie można to widocznie tak będzie.

 

i jeszcze siadanie na swoich miejscach! to pewnie te numerki na biletach były do tej pory dla zabawy albo loteria jakaś się w przerwie odbywała :lol: tylko, że ciemnota to kupi bo nie ma o temacie pojęcia!

 

to sie w głowie nie mieści - ten człowiek od lat na Lechie biega i teraz takie akcje. to tak jak by Hołek został ministrem transportu i ograniczenie prędkości do 40km/h w terenie zabudowanym chciał wprowadzić.

 

a teraz troszkę w drugą stronę: dużo ludzi narzeka na GW, TVNy itp ... podkręcają atmosferę i czasem piszą brednie - racja. ale zerknijcie czasem do gazety polskiej, która murem staje ze kibicami. to jest dopiero rynsztok! w odróżnieniu od kolegów powyżej nadal uważam, że dla Tuska nie ma alternatywy:( szkoda gadać:(

 

-- Pn maja 09, 2011 2:21 pm --

 

Nie wiem czy czytaliście wywiad z Prokuratorem Generalnym, w skrócie - kominiarki na imprezach sportowych i zasłanianie twarzy ma być karane. Ciekaw jestem Waszych opinii o tym pomysle :)

 

toć przeto nie od dziś nie wolno zakrywać twarzy! ale skoro PAN PREMIER powiedział, że teraz to już NA PEWNO nie będzie można to widocznie tak będzie.

 

i jeszcze siadanie na swoich miejscach! to pewnie te numerki na biletach były do tej pory dla zabawy albo loteria jakaś się w przerwie odbywała :lol: tylko, że ciemnota to kupi bo nie ma o temacie pojęcia!

 

to sie w głowie nie mieści - ten człowiek od lat na Lechie biega i teraz takie akcje. to tak jak by Hołek został ministrem transportu i ograniczenie prędkości do 40km/h w terenie zabudowanym chciał wprowadzić.

 

a teraz troszkę w drugą stronę: dużo ludzi narzeka na GW, TVNy itp ... podkręcają atmosferę i czasem piszą brednie - racja. ale zerknijcie czasem do gazety polskiej, która murem staje ze kibicami. to jest dopiero rynsztok! w odróżnieniu od kolegów powyżej nadal uważam, że dla Tuska nie ma alternatywy:( szkoda gadać:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 273
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

No właśnie nie - u nas cisza i spokój. Wyrwali kolesie w Bydgoszcy kilka krzesełek, przęsło ogrodzenia i jeden głośnik, a afera, jak by zmietli ten stadion z powierzchni ziemi

 

Fakt nie ma znaczenia, dopiero skala ma?

Jakby Ci ukradli koło od Subaru to luz, takie tam szczeniackie wygłupy. Ale jak całe Subaru... to badyci, do więzienia? :wink: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

to sie w głowie nie mieści - ten człowiek od lat na Lechie biega i teraz takie akcje. to tak jak by Hołek został ministrem transportu i ograniczenie prędkości do 40km/h w terenie zabudowanym chciał wprowadzić.

A ja akurat to jestem w stanie sobie wyobrazić :)

To że jest kierowcą który umie pojechać "dynamiczniej" od większości kierowów na drogach raczej nie motywowało by go do zwiększania dopouszczalnej prędkości bo on doskonale wie czym to grozi.

 

Co do Tuska i pomysłów na ograniczenie bandytierki - myślę że trzeba rozwiązań systemowych (dobrego , jasno i czytenie sformułowanego prawa) i ścisłej współpracy w wielokącie - kluby <=> PZPN / Ekstraklasa S.A. <=> Policja / ochrona <=> organizacje kibicowskie.

Póki co kluby chronią kiboli żeby nie zadzierać z kibolami, ci z kolei każdą próbę ograniczenia bandytierki uważają za atak na ich "wolność i swobodę" (jakby chciano im w ogóle zabronić kibicowania), Ochrona i Policja nie mają dobrze rozpisanych ról i przede wszystkim - woli i odwagi do zdecydowanego i konsekwentnego działania.

No i mamy co mamy ...

premier niestety w tej chwili chyba wpadł w panikę i takimi szarpanymi nieskoordynowanymi działaniami usiłuje coś zrobić - a to nie do końca tędy droga.

Mnie natomiast ogromnie zaskoczyła postawa Starucha (ciekawe czemu znów on) który przed meczem nawoływał do współpracy z jedynymi mediami przychylnymi kibolom - Gazetą Polską.

Czyżby ustawiali się w roli zbrojnego ramienia , bojówki PiS-u że taką miłością zapałali ?

Jaro oczywiście natychmiast stanął po stronie kiboli bo może dokopać Donaldowi, jego organ propagandowy czyli Gazeta Polska natychmiast wysmarowała na swoich łamach pisma pochwalne, i jawnie grają kibicami w swoim celu - czytaj - kopania Donalda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

to sie w głowie nie mieści - ten człowiek od lat na Lechie biega i teraz takie akcje. to tak jak by Hołek został ministrem transportu i ograniczenie prędkości do 40km/h w terenie zabudowanym chciał wprowadzić.

A ja akurat to jestem w stanie sobie wyobrazić :)

To że jest kierowcą który umie pojechać "dynamiczniej" od większości kierowów na drogach raczej nie motywowało by go do zwiększania dopouszczalnej prędkości bo on doskonale wie czym to grozi.

 

 

ale żeś przekręcił moją wypowiedź:) ograniczenie do 40 to byłaby głupia, nic nie poprawiająca decyzja podjęta przez osobę, która powinna mieć w temacie rozeznanie. Jeżeli z tą tezą się nie zgadzasz to wstaw sobie 10km/h i całe porównanie będzie jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

to sie w głowie nie mieści - ten człowiek od lat na Lechie biega i teraz takie akcje. to tak jak by Hołek został ministrem transportu i ograniczenie prędkości do 40km/h w terenie zabudowanym chciał wprowadzić.

A ja akurat to jestem w stanie sobie wyobrazić :)

To że jest kierowcą który umie pojechać "dynamiczniej" od większości kierowów na drogach raczej nie motywowało by go do zwiększania dopouszczalnej prędkości bo on doskonale wie czym to grozi.

 

 

ale żeś przekręcił moją wypowiedź:) ograniczenie do 40 to byłaby głupia, nic nie poprawiająca decyzja podjęta przez osobę, która powinna mieć w temacie rozeznanie. Jeżeli z tą tezą się nie zgadzasz to wstaw sobie 10km/h i całe porównanie będzie jasne.

Ja literalnie odczytałem Twojego posta :)

Wiem o czym mówisz - o to że facet jest fachowcem w swojej dziedzinie , zatem można się spodziewać że decyzji nie będzie podejmował "na czuja" tylko bazując na swojej wiedzy i doświadczeniu :)

W kwestii kibolstwa mamy jednak inny problem - brak fachowców znających temat i brak system na którym można by oprzeć budowanie rozwiązań.

Ale może z czasem się tego dorobimy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii kibolstwa mamy jednak inny problem - brak fachowców znających temat i brak system na którym można by oprzeć budowanie rozwiązań.

Ale może z czasem się tego dorobimy :)

 

 

A na czym tu sie przepraszam trzeba jakos strasznie znac? Czym sie rozni bandyta na stadionie od bandyty na ulic, z ktorym jakos panstwo sobie od setek lat radzi? Tym ze jest na stadionie? Ubrany w barwy klubowe? Tym lepiej. Ze stadionu ciezej uciec, po ubraniach i barwach klubowych latwiej zidentyfikowac. I ja zrobilbym tak: wyrwiesz krzeslo na stadionie - rok pracy kilofem przy budowaniu autostrad. Rzucisz tym krzeslem w policjanta -5lat ciezkich robot publicznych. Etc, itd.

 

Nie ma czego budowac w tym kraju? To niech sie jeden kark z drugim pomecza przy czym innym niz wandalizm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

pisząc "system" rozumiem taką sytuację w której kilka "ogniw" łańcucha ze sobą współpracuje.

Na razie tej współpracy nie widać, i nawet najlepsze prawo w tej sytuacji niewiele zdziała.

W tej cwili mamy taką sytuację że ochrona boi się działać (bo jest złożona w ogromnej części z przypadkowych ludzi, bez przeszkolenia, nawet nie myślę o regularnych ćwiczeniach / treningach indywidualnych (techniki samoobrony, obezwładniania napastnika itp.) oraz działania w zespole - to w większości albo napakowane osiłki albo emeryci) , POLICJA pozostaje poza stadionem i wkracza dopiero kiedy ochrona przestaje sobie radzić i organizator "poprosi" o interwencję, kluby bojaźliwie chronią agresywnych kiboli bo ci są często albo członkami stowarzyszeń kibicowskich i te mogły be się na klub "zezłościć" albo tak jak Litar w Poznaniu - są częścią "infrastruktury" klubowej, PZPN to banda leśnych dziadków którzy pie...rzą trzy po trzy że agresja kibiców jest spowodowana pojawieniem się Policji, piłkarze mniej lub bardziej skrycie popierają kibolstwo (a jak nie to w ryja) ...

I tu żadne prawo nie zadziała bo nie ma go kto egzekwować.

Jak zwykle dużo się mówi "po fakcie" - kiedy jakaś grupa coś nawywija.

Wtedy szum, krzyk, chaotyczne działania , odpowiedzialność zbiorowa - najgorsza metoda bo wzbudza słuszny sprzeciw i ostrą krytykę tych którzy chcą kibicować w sposób zgodny z prawem a nie mogą.

Potem mamy sytuację że ci którzy zadymę skręcili pojawiają się na następnym meczu pod zamkniętym stadionem i pokazują światu że są skrzywdzeni - bo stadion zamknięty i nie mogą kibicować.

I opinia publiczna , tak zmanipulowana, de facto zaczyna stawać po ich stronie - bo litujemy się nad skrzywdzonymi przez "władzę". I przestajemy już odróżniać zadymiarzy od zwykłych kibiców.

I tak to trwa do następnej zadymy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gumas_72, ty mnie rozumiesz... Znam ojcow ktorzy z szalikiem ida na mecz i zabieraja dziecko ze soba i co ich tez za kraty

 

prewencyjnie tak :mrgreen:

Prewencyjnie NIE

Ale jak tatuś weźmie udział w zadymie - stanowczo TAK

 

Co do robót w kamieniołomach za jazdę po kielichu - TAK TAK TAK i jeszcze raz TAK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamknijmy kopalnie, bo górnicy zrobili zadymę, i straty finansowe większą kwotę niż w Bydgoszczy. Słońce Peru znalazło temat zastępczy, bo ceny rosną, podnosi podatki, dług publiczny rośnie wybory sie zbliżają a sukcesów i zapowiadanych cudów brak.

i żeby nie było nie popieram rozpierdów na i w okolicach stadionów, ale niech każdy odpowiada za swoje czyny sam, a nie zbiorowo.

A idąc tokiem myślowym donka, to każdy kto idzie na mecz to bandyta, równie dobrze mozna powiedzieć ze każdy poseł to złodziej i oszust, bo są i tacy prawda??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze wydal zakaz przychodzenia w łysej głowie.

 

Ty, Ty uważaj :!: :!: :!:

 

 

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

 

 

Zamknijmy kopalnie, bo górnicy zrobili zadymę, i straty finansowe większą kwotę niż w Bydgoszczy. Słońce Peru znalazło temat zastępczy, bo ceny rosną, podnosi podatki, dług publiczny rośnie wybory sie zbliżają a sukcesów i zapowiadanych cudów brak.

http://www.youtube.com/watch?v=t_h_Pzso ... re=related

i żeby nie było nie popieram rozpierdów na i w okolicach stadionów, ale niech każdy odpowiada za swoje czyny sam, a nie zbiorowo.

A idąc tokiem myślowym donka, to każdy kto idzie na mecz to bandyta, równie dobrze mozna powiedzieć ze każdy poseł to złodziej i oszust, bo są i tacy prawda??

 

 

Zawsze twierdziłem, że w Krakowie mądrzy ludzie mieszkają :!: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simon, nie oceniaj wszystkich jedna miara :/

 

 

To znaczy, ze jednym mozna demolowac a innym nie? Co przez to rozumiesz? Kibol to bandyta, ktorego nikt z ojcem idacym z dzieciakiem i z szalikiem na mecz nie pomyli. Dosc poblazania, chca sie bic? prosze bardzo, niech sobie maja ustawki pomiedzy klubami (jesli juz musza) gdzies po lasach i tam sie leja po ryjach. Nikt nie musi na to patrzec, niczego nie niszcza, nikt ich nie musi pilnowac, lapac, etc. Dla mnie tym lepiej, ze po kazdej takiej ustawce po lasach jest paru gosci ktorzy przez kilka tygodni sa kontuzjowani, polamani, potluczeni -mniej debili na ulicach.

 

A za jazde po pijaku nie dawalbym pracy z kilofem, tylko ucinalbym lapy uniemozliwiajac na stale kierowanie pojazdami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale są ustawki... teraz mało kto bije się na stadionach... nie tylko karki biją się na i poza stadionami, są też tacy których byś o to nawet nie posądzał...

a kibol to też ten co tylko śpiewa na stadionie czy to już kibic?

 

a pisanie że każdego z łysa głowa zamykać to śmieszne czy za barwy klubowe...

chcecie zamykać proszę bardzo ale tylko co niszczą a nie wszystkich jak leci... :?

 

idą takim tropem Mnie też można zapuszkować mieszczę się w stereotypie dilera i pewno mam towar przy sobie, przez takie myślenie już miałem problemy :roll:

 

EOT dla mnie :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O lysej glowie to byl zart.

 

O to czy za spiewanie na stadionie zamykac, tez pewnie, ze nie, choc repertuar piosenek jest taki, ze z dzieciakiem juz na mecz nie pojdziesz, bo mu uszy zwiedna.

 

I ja chcialbym zamykac tylko tych, ktorzy niszcza, bija sie na stadionach, etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale są ustawki... teraz mało kto bije się na stadionach... nie tylko karki biją się na i poza stadionami, są też tacy których byś o to nawet nie posądzał...

a kibol to też ten co tylko śpiewa na stadionie czy to już kibic?

 

a pisanie że każdego z łysa głowa zamykać to śmieszne czy za barwy klubowe...

chcecie zamykać proszę bardzo ale tylko co niszczą a nie wszystkich jak leci... :?

 

idą takim tropem Mnie też można zapuszkować mieszczę się w stereotypie dilera i pewno mam towar przy sobie, przez takie myślenie już miałem problemy :roll:

 

EOT dla mnie :|

bakupno myślę że nadinterpretujesz

Na pewno nikt nikogo za łysą głowę zamykał nie będzie, tak samo jak za noszenie barw klubowych.

Zamykani powinni być uczestnicy burd - bójek, aktów wandalizmu na stadionach , łamiących prawo np. poprzez wbieganie na murawę (za wyjątkiem sytuacji gdzie jest to uzgodnione) itp.

Takich należy zamykać.

Co do przyśpiewek - te są elementem "folkloru" ale gdyby zostały nieco "złagodzone" tak aby uszy nie cierpły to pewnie nic by "wokalistom" nie ubyło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatrzymali 20 osób i to dopiero początek, pytanie dnia po [moderator czuwa] zamknęli stadiony co to dało?

 

pokazówka jak i same zatrzymania

w mazowieckim 20 osób nie napisze jakie ale jest śmiechowo :mrgreen:

ps:

dziwnym trafem wpadali z ekipami TV do domów :twisted:

 

---------------------------------------------

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=nsz_7zug ... dded#at=36

 

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatrzymali 20 osób i to dopiero początek, pytanie dnia po [moderator czuwa] zamknęli stadiony co to dało?

 

Jak co to dało? "Wielki" kibic Tusk pokazał jaki to on stanowczy jest i zyskał u wyznawców Wyborczej i TVN kilka procent pewnie, albo po prostu nie stracił. Teraz policja musi zrobić pokazówkę zatrzymując parę osób. Ciekawie tylko za co większość będzie zatrzymana? Za wbiegnięcie na murawę ?? :lol:

 

Czy nasz kraj jest normalny żeby po ludzi którzy co najwyżej połamali krzesełko albo wyrwali kabel przychodzić jak po Osamę bin Ladena? Dlaczego Ci nasi nieudolni milicjanci zawsze muszą robić taką pokazówkę? Przecież taka akcja kosztuje żeby AT wysyłać :roll:

 

 

 

A tu jeszcze macie filmik który pokazuje od czego często zaczynają się u nas zadymy na stadionach albo przed. Szkoda że Wyborcza ani TVn tak ochoczo nie zajmą się takimi sprawami :x

 

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110509/LUBLIN/338152104

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...