Skocz do zawartości

Przyzwoita navi gps na Androida


pablonas

Rekomendowane odpowiedzi

Rozważam przejście z Nokii na Symbianie (którejś z kolei) na jakiś smartfon oparty na Androidzie. Zastanawia mnie temat nawigacji...

 

Wyczytałem, że dostępne jest coś oparte na google maps ale bez komunikatów głosowych. Czy jest jakiś program który spełni funkcję przyzwoitej nawigacji i na dodatek będzie bardzo tani lub najlepiej darmowy?

 

A może wybrać coś na Windows Mobile (można jeszcze kupić coś z tym systemem?)i po prostu zainstalować automapę?

 

Jeżdżę dość rzadko w trasy dlatego temat oddzielnej nawigacji odpuszczam. Chcę mieć coś takiego w telefonie. Pod Symbianem świetnie działa Garmin dlatego chciałbym coś porównywalnego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych którzy jeżdżą rzadko dobry jest naviexpert - płaci się 3zł za 24h używania aplikacji można sobie takich dób kupić na zapas, są też dłuższe i odpowiednio tańsze opcje, ale mapy ściągają się z netu a to czasem kosztuje.

Najlepszą navi na androida jaką miałem była Sygic Aura, nie jest droga, można ściągnąć z marketu wersję testową bezpłatną mapy ściąga się raz i są na telefonie, można też wgrać z komputera.

Google maps to moim zdaniem 3 miejsce, można je trochę zmodyfikować i ulepszyć(np. żeby miały komendy) ale nigdy z nich nie korzystałem.

pablonas, teraz mam Symbiana, przesiadłem się właśnie z Androida i brakuje mi Aury(ma wyjść na Symbiana) - polecam! Używałem kiedyś Garmina 5 XT, teraz mam tylko ovi mapy, jeśli też pisałeś o tym garminie(nie wiem czy nie było nic nowszego w międzyczasie) to Aura go bije na głowę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybki odzew :)

 

Dla tych którzy jeżdżą rzadko dobry jest naviexpert - płaci się 3zł za 24h używania aplikacji można sobie takich dób kupić na zapas, są też dłuższe i odpowiednio tańsze opcje, ale mapy ściągają się z netu a to czasem kosztuje.

Najlepszą navi na androida jaką miałem była Sygic Aura, nie jest droga, można ściągnąć z marketu wersję testową bezpłatną mapy ściąga się raz i są na telefonie, można też wgrać z komputera.

Google maps to moim zdaniem 3 miejsce, można je trochę zmodyfikować i ulepszyć(np. żeby miały komendy) ale nigdy z nich nie korzystałem.

Czy te programy wymagają dodatkowo połączenia z netem w trakcie pracy? Czy są offline?

Jest to po polskiemu? I pytanie jak wyżej - wymaga stałego połączenia z netem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te programy wymagają dodatkowo połączenia z netem w trakcie pracy? Czy są offline?

 

Aura jest offline, nie wymaga połączenia, trzeba tylko raz ściągnąć mapy wybranych krajów(najlepiej połączyć telefon do wifi). Można też ściągnąć dodatkowe głosy i wgrać fotoradary itp :wink: jest PL język i głos Hołka :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...