Skocz do zawartości

Pokrowce foteli


luksp

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 lata później...

Nie będę zakładał nowego tematu skoro takowy już istnieje, zamówiłem do mojego forka 2001 pokrowce na przednie fotele szyte na miarę z naturalnej owczej skóry, 3 lata temu w tej samej pracowni kuśnierskiej zamówiłem pokrowce na przód do volvo i powiem że rewelacja, przede wszystkim naturalne materiały-zdrowe materiały, zimą cieplutko w tyłek, latem nie parzy, nie poci się ciało, miło, przyjemnie, do tego świetnie to wygląda, po trzech latach użytkowania nic się nie przetarło, nie podarło. Dość długo szukałem na allegro jakiś pokrowców do forka ale to wszystko to albo china albo nie pasuje ogólnie porażka. W święta będę miał trochę czasu to wstawię fotki.(jak się wstawia fotki na forum?)

Edytowane przez leonard17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokrowce już założone i jest prawie dobrze, prawie bo Pan kuśnierz jeszcze nigdy do forka nie szył i jest problem bo podłokietnika nie będzie bo co prawda takie małe pokrowczyki na podłokietniki uszył ale w głównym pokrowcu nie w tym miejscu i za mały przygotował otwór, poza tym końcowa część siedziska jest trochę za szeroka i za długa, pościągałem/naciągnąłem  pod fotelem gumowymi ściągaczami i nie jest zle ale do ideału niestety brakuje, jeżeli będzie ktoś zamawiał to te rzeczy trzeba poprawić i będzie fajnie bo materiał pod każdym względem rewelacja, tak milutki że podczas jazdy muszę uważać aby nie przysnąć, włos centymetrowej długości normalnie "wtapiam" się w  fotel, pod względem wizualnym nadaje wnętrzu auta takiego "exlusiv", dostępnych kilka kolorów, w volvo akurat mam czarny a w forku ładnie się komponuje szarypost-11294-0-85284200-1451027341_thumb.jpgpost-11294-0-00545000-1451027388_thumb.jpgpost-11294-0-14272600-1451027409_thumb.jpgpost-11294-0-00952200-1451027428_thumb.jpgpost-11294-0-03744100-1451027445_thumb.jpgpost-11294-0-63805500-1451027465_thumb.jpg

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w foresterze chyba nie ma??? ale w volvo w zamówieniu zaznaczyłem w którym miejscu w fotelu poduszki boczne są i takowe otwory zostały zrobione których praktycznie nie widać bo ten długi gruby włos się zlewa, wszystko jest do ogarnięcia, Pan kuśnierz jest z Radomia i jeżeli ktoś ma blisko to może sobie podjechać celem dokładnej specyfikacji zamówienia/dokładnych pomiarów itp. co do poduszek to będę następnym razem w serwisie to niech sprawdzą czy są w bokach te poduchy jak są to mi żona poprawi, zrobi otwory obszyje itp.

u mnie poduchy z boku foteli  są i odwrotnie założyłem pokrowce bo myślałem że te otwory są na podłokietnik , co do podłokietnika to żona mi zrobi otwory i obszyje i spróbuję podłokietniki też założyć

Edytowane przez leonard17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim Forku Sturbo poduchy były, nie wiem jak w NA ...

wiem, że kwestia gustu ale jak dla mnie straszna wiocha :D

bo ja jestem ze wsi i dla tego kupiłem forestera :D , poza tym tak jak piszesz kolego kwestia gustu, ja już nie mam 20 lat i dla mnie liczy się zdrowe, wygodne i przyjemne siedzenie, ja na przykład nie znoszę tej tradycyjnej skóry bo zimą ziębi a latem mi się pupa i plecy kleją do fotela a jak jest czarna to już wcale, np.zostawię latem na parkingu auto przychodzę po godzinie i można się poparzyć o fotel auta tak miałem w volvo , założyłem te "wiejskie" pokrowce i nie muszę się teraz martwić że sobie coś między nogami poparzę jak usiądę, oczywiście można kupić z ASO lub z Allegro coś ale ja szukałem i nic nie znalazłem poczciwego, proszę napiszcie jakie pokrowce macie w swoich forkach jakieś fotki i opinie , po to właśnie ten wątek został założony

Edytowane przez leonard17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ha trochę mnie zadziwiły zdjęcia tych naturalnych pokrowców. Mnie też się wydają być trochę w stylu: afro-ameryko-gangsta. Ale jak są wygodne i pasują właścicielowi to ok.  W moim forku są skórki, poduchy i podgrzewanie - żadne pokrowce ani inne narzutki  nie mogą być zakładane (tak stoi w instrukcji) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez napinki ... Wyraziłem swoje zdanie, osobiście nie założyłbym takowych wynalazków . W ori miałem alcantare i nie narzekałem.

Teraz mam w forku fotele z buga Sti i tez jest oki. Nie wiem ile kosztowały Cię te pokrowce, pewnie sporo mniej niż oddanie do tapicera starych ... najważniejsze, że zadowolony jesteś i to się liczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze myślałem, że drożej zapłaciłeś :D Tapicer chciał 250 zł za wymianę materiału pod siedziskiem w fotelu Ra kierowcy (materiał był trochę wytarty i zmechacony) ale się nie zdecydowałem.

cena taka dlatego że gość żyje z szycia futer które kosztuje kilka tysięcy podejrzewam natomiast odpadki czyli małe kawałki pozostające z produkcji zszywane razem wykorzystuje do pokrowców, gdyby zrobić pokrowce z całego materiału pełnego to zamiast 300 byłby tysiak na przód, a co do miejscowego  tapicera to za uszycie  300 a materiał zbliżony do oryginału (welur czy jakoś tam to się nazywa) 300-400 także zdecydowałem się na te kożuchy bo dokładnie 280zł + kurier i w volvo są już 4 rok (czarne, krótszy włos) ani razu nie czyszczone tylko odkurzane i wszystko jest ok, kiedyś kupiłem jakieś do hondy z allegrosza za170zł i dwóch lat nie wytrzymały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...