Skocz do zawartości

JAKI GEJOSKI LAPTOK KUPIC ?


adamusmax

Rekomendowane odpowiedzi

moje obecne lenovo 3000 G350, nie raz juz upadalo (bez torby) i bylo zalewane i jakos dziala od 2 lat, a kosztowalo wtedy 1750 PLN brutto

 

jest codziennie odpalany ok godziny 7-8 rano i dziala do godz 23-01 - smieci na nim multum - nie wiesza sie, nie zwalnia - nie ma z nim problemow zadnych - dziala pod Vista

adamusmax, oj narazasz sie japkowcom :mrgreen:

Vista? to nie zauwazyles przez 2 lata, ze ten system nie dziala przeciez w ogole? Kazdy znawca Ci to powie ;)

Ale spoko, sam dwa lata jechalem na Viscie (i to 64-bit) jak wszyscy sie kurczowo trzymali XPeka i jakos nie narzekalem.

 

kurcze nie zauwazylem :mrgreen: ja nie narzekam na viste i pewnie na 7 tez nie bede narzekal - ale ja nie musze chodzic z kubkiem Starbucksa, ajfonem, ajpadem czy innym aj czyms z japkiem na obudowie :mrgreen:

images?q=tbn:ANd9GcStGrNlgG_RmBr5GzSU8PN2TGRtRTR28I87FWODRkz3pavzaP0i6A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 285
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

moje obecne lenovo 3000 G350, nie raz juz upadalo (bez torby) i bylo zalewane i jakos dziala od 2 lat, a kosztowalo wtedy 1750 PLN brutto

 

jest codziennie odpalany ok godziny 7-8 rano i dziala do godz 23-01 - smieci na nim multum - nie wiesza sie, nie zwalnia - nie ma z nim problemow zadnych - dziala pod Vista

to po co chcesz zmienia, :roll:

 

-- 13 kwi 2011, o 20:32 --

 

dzioba nie za friko - sprzet o tych samych parametrach kosztuje ok 4 tys PLN, wiec polowe - do tego mozesz sobie assistanca za pare stowek wykupic

 

u Ciebie te 50 minut kosztuje 4k PLN

Ale zebys widzial jakie tam Laski skola :shock: :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

50 minut raz na tedzien przez rok, :roll: czas jakos znajde :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje obecne lenovo 3000 G350, nie raz juz upadalo (bez torby) i bylo zalewane i jakos dziala od 2 lat, a kosztowalo wtedy 1750 PLN brutto

 

jest codziennie odpalany ok godziny 7-8 rano i dziala do godz 23-01 - smieci na nim multum - nie wiesza sie, nie zwalnia - nie ma z nim problemow zadnych - dziala pod Vista

to po co chcesz zmienia, :roll:

 

-- 13 kwi 2011, o 20:32 --

 

dzioba nie za friko - sprzet o tych samych parametrach kosztuje ok 4 tys PLN, wiec polowe - do tego mozesz sobie assistanca za pare stowek wykupic

 

u Ciebie te 50 minut kosztuje 4k PLN

Ale zebys widzial jakie tam Laski skola :shock: :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

50 minut raz na tedzien przez rok, :roll: czas jakos znajde :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

nie zmieniam, tylko kupuje drugi - bardziej multimedialny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

opowiesci o lepszosci wsadzanego do srodka sprzetu mozesz sobie miedzy bajki wsadzic

 

- najdłuższe trzymanie baterii

-multitouch

-obudowa z aluminium

-magsafe

-zasilacz gabarytowo jak w komórkach

-rewelacyjne kąty wyświetlania matrycy

 

To tylko niektóre rzeczy które potwierdzają jakość i innowacyjność producenta i za to wszystko też trzeba ciut więcej zapłacić.

 

testy tak samo sa przeprowadzane jak niemieckie testy aut :roll:

 

czyli ma to wszystko co ten tutaj Dellik http://allegro.pl/dell-precision-m4500- ... 05107.html tylko jest 3-4 tysie drozszy :?: i ma gorsza gwarancje - no to wielkie LOL

Ten Dell wazy wiecej niz MBP 15, zasilacz wazy 0.63kg, ma krotszy czas pracy na baterii, jest glosniejszy, ma mniejsza rozdzielczosc ekranu, ma mniejszy touch pad itd.

 

adamusmax, moglbys w koncu znalezc jakis laptop, ktory jest w czyms lepszy od MacBooka poza cena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

opowiesci o lepszosci wsadzanego do srodka sprzetu mozesz sobie miedzy bajki wsadzic

 

- najdłuższe trzymanie baterii

-multitouch

-obudowa z aluminium

-magsafe

-zasilacz gabarytowo jak w komórkach

-rewelacyjne kąty wyświetlania matrycy

 

To tylko niektóre rzeczy które potwierdzają jakość i innowacyjność producenta i za to wszystko też trzeba ciut więcej zapłacić.

 

testy tak samo sa przeprowadzane jak niemieckie testy aut :roll:

 

czyli ma to wszystko co ten tutaj Dellik http://allegro.pl/dell-precision-m4500- ... 05107.html tylko jest 3-4 tysie drozszy :?: i ma gorsza gwarancje - no to wielkie LOL

Ten Dell wazy wiecej niz MBP 15, zasilacz wazy 0.63kg, ma krotszy czas pracy na baterii, jest glosniejszy, ma mniejsza rozdzielczosc ekranu, ma mniejszy touch pad itd.

 

adamusmax, moglbys w koncu znalezc jakis laptop, ktory jest w czyms lepszy od MacBooka poza cena?

 

na poczatku znalazlem Vaio EB4X1E - spec lepszy, grafika lepsza, dysk wiekszy - jedyne co gorsze to czas pracy na baterii - cala reszta lepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na poczatku znalazlem Vaio EB4X1E - spec lepszy, grafika lepsza, dysk wiekszy - jedyne co gorsze to czas pracy na baterii - cala reszta lepsza

http://www.notebookcheck.net/Review-Son ... 194.0.html

http://www.notebookcheck.net/Review-App ... 344.0.html

MacBook ma szybszy procesor, szybsza karte graficzna, szybszy dysk twardy i jest conajmniej o polowe cichszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na poczatku znalazlem Vaio EB4X1E - spec lepszy, grafika lepsza, dysk wiekszy - jedyne co gorsze to czas pracy na baterii - cala reszta lepsza

http://www.notebookcheck.net/Review-Son ... 194.0.html

http://www.notebookcheck.net/Review-App ... 344.0.html

MacBook ma szybszy procesor, szybsza karte graficzna, szybszy dysk twardy i jest conajmniej o polowe cichszy.

 

Kuba powiedz tak szczerze - wykorzystasz to :?: czy te drobne roznice sa warte zaplacenia ceny x 2.X :?: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może od razu powiem że nie chce MACa, nie wierze że komputer który ma gorszy procesor, połowę mniej RAMu i zintegrowaną grafikę będzie lepszy i stabilniejszy, co do pracy na baterii to w zupełności 2 godziny mi wystarczą, pierwszy miesiąc będzie pracował w domu a potem będzie stał podpięty pod zasilanie. Na wyjazdy mam netbooka który trzyma do 9 godzin więc na sam internet i pocztę daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może od razu powiem że nie chce MACa, nie wierze że komputer który ma gorszy procesor, połowę mniej RAMu i zintegrowaną grafikę będzie lepszy i stabilniejszy, co do pracy na baterii to w zupełności 2 godziny mi wystarczą, pierwszy miesiąc będzie pracował w domu a potem będzie stał podpięty pod zasilanie. Na wyjazdy mam netbooka który trzyma do 9 godzin więc na sam internet i pocztę daje radę.

 

Nic nowego. Nie jesteś jedyny który nie wierzy ale jakbyś spróbował to byś szybciutko zmienił zdanie. Mac z jego wewnętrznymi rozwiązaniami (architektura układów itd.) + system OS X powoduje niesamowitą sprawność. Nie można się sugerować tym że PieC ma teoretycznie więcej Mhz itd.

Największe zdziwienie pojawia się po instalacji Windowsa na komputer Mac-a , mam na myśli jak to wszystko potrafi wydajnie pracować a nawet wydajniej niz teoretycznie sporo mocniejszy PieC.

KTO NIE SPRÓBUJE TEN NIE ZROZUMIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może od razu powiem że nie chce MACa, nie wierze że komputer który ma gorszy procesor, połowę mniej RAMu i zintegrowaną grafikę będzie lepszy i stabilniejszy, co do pracy na baterii to w zupełności 2 godziny mi wystarczą, pierwszy miesiąc będzie pracował w domu a potem będzie stał podpięty pod zasilanie. Na wyjazdy mam netbooka który trzyma do 9 godzin więc na sam internet i pocztę daje radę.

 

Nic nowego. Nie jesteś jedyny który nie wierzy ale jakbyś spróbował to byś szybciutko zmienił zdanie. Mac z jego wewnętrznymi rozwiązaniami (architektura układów itd.) + system OS X powoduje niesamowitą sprawność. Nie można się sugerować tym że PieC ma teoretycznie więcej Mhz itd.

Największe zdziwienie pojawia się po instalacji Windowsa na komputer Mac-a , mam na myśli jak to wszystko potrafi wydajnie pracować a nawet wydajniej niz teoretycznie sporo mocniejszy PieC.

KTO NIE SPRÓBUJE TEN NIE ZROZUMIE

 

KTO NIE ZAPLACI TEN NIE SPROBUJE :mrgreen:

 

wg mnie roznica nie jest, az tak duza, zeby przeplacac ponad dwukrotnie - rozumiem, gdyby japko bylo 2x szybsze, 2xwydajniejsze, 2x prostsze - ale nie jest :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KTO NIE ZAPLACI TEN NIE SPROBUJE :mrgreen:

 

wg mnie roznica nie jest, az tak duza, zeby przeplacac ponad dwukrotnie - rozumiem, gdyby japko bylo 2x szybsze, 2xwydajniejsze, 2x prostsze - ale nie jest :roll:

 

 

Wszystko zależy co sie oczekuje od tego kompa. Dla jednych jest on tylko urządzeniem do walenia w klawiature i gapienia się w ekran a dla drugich to samo + sporo więcej. Jeden z moich znajomych nie zapłaci więcej niż 1000 zł za kompa gdyż to dla niego durne urządzenie które niestety czasami musi włączyć.

Dla kogoś innego komp jest niezbędny i pozwala mu organizować się w pracy , zarządzać wszelakimi zasobami mediów , dawać rozrywkę w chwilach nudy a to wszystko musi odbywać się w przyjaznym,przyjemnym i stabilnym środowisku a pod tym względem Mac-i są niedoścignione i wyznaczają nowe standardy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem laptopy min. na podstawie punktów w programach które sprawdzają wydajność i osiągi sprzętu.

Dla porównania cenie do 4000zł (niestety takiego MACa nie znalazłem) MAC miał 6500 a Sony 10300 nie wspominam o różnicy w procesorach, kartach graficznych, pamięci ram itp. Lucass nie twierdze że MAC jest całkiem do dupy ale dam sobie uciąć .... że co drugi program z którego korzystam mi się na tym systemie nie odpali. Może jakiś grafik czy programista potrzebuje takiego sprzętu ale ja nie.

Nie twierdze że nie masz racji ale na Apple jest po prostu jakaś moda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KTO NIE ZAPLACI TEN NIE SPROBUJE :mrgreen:

 

wg mnie roznica nie jest, az tak duza, zeby przeplacac ponad dwukrotnie - rozumiem, gdyby japko bylo 2x szybsze, 2xwydajniejsze, 2x prostsze - ale nie jest :roll:

 

 

Wszystko zależy co sie oczekuje od tego kompa. Dla jednych jest on tylko urządzeniem do walenia w klawiature i gapienia się w ekran a dla drugich to samo + sporo więcej. Jeden z moich znajomych nie zapłaci więcej niż 1000 zł za kompa gdyż to dla niego durne urządzenie które niestety czasami musi włączyć.

Dla kogoś innego komp jest niezbędny i pozwala mu organizować się w pracy , zarządzać wszelakimi zasobami mediów , dawać rozrywkę w chwilach nudy a to wszystko musi odbywać się w przyjaznym,przyjemnym i stabilnym środowisku a pod tym względem Mac-i są niedoścignione i wyznaczają nowe standardy.

 

to sie z nim ozen :razz: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdze że nie masz racji ale na Apple jest po prostu jakaś moda

 

 

W Polsce Apple już jest dosyć dobrze dostepne a co za tym idzie coraz częściej można kogos z tym sprzętem spotkać. W innych krajach gdzie Apple miało już od dawna rozbudowaną sieć to te komputery nie są traktowane jako moda czy luksus a wysokiej jakości produkt z dobrym systemem, po prostu.

 

Przykro mi i wstydzę się że w Polsce produkty Apple-a są odbierane jako gadżety do lansu :( Zapewniam Was ze takie przekonanie za jakiś czas minie.

 

Pamiętam jak kilkanascie lat temu wyszedłem na miasto z laptopem :shock: Możecie sobie wyobrazić jak zostałem przez ludzi odebrany. Dzis to codzienność i nikt nie ma na celu sie głupim laptopem lansować . W Rosji niektórzy pozłacają swój laptop - to jest dopiero lans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na poczatku znalazlem Vaio EB4X1E - spec lepszy, grafika lepsza, dysk wiekszy - jedyne co gorsze to czas pracy na baterii - cala reszta lepsza

http://www.notebookcheck.net/Review-Son ... 194.0.html

http://www.notebookcheck.net/Review-App ... 344.0.html

MacBook ma szybszy procesor, szybsza karte graficzna, szybszy dysk twardy i jest conajmniej o polowe cichszy.

 

Kuba powiedz tak szczerze - wykorzystasz to :?: czy te drobne roznice sa warte zaplacenia ceny x 2.X :?: :roll:

Tobie to nie bedzie potrzebne, ale dla mnie czas pracy laptopa na baterii to roznica pomiedzy przydatnym narzedziem pracy a bezuzytecznym obciazeniem plecaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wytłumacz za co płacę 4000zł więcej ? Za Baterie ?

Przykro mi i wstydzę się że w Polsce produkty Apple-a są odbierane jako gadżety do lansu :(

Bo tak jest, dlaczego Iphone kosztuje 3000zł a Samsung Galaxy S 1600zł ?

Niestety Apple tak ma ze wszystkim - mnożą chyba kurs dolara x8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie narzekam na viste i pewnie na 7 tez nie bede narzekal ]

 

Pewnie nie będziesz ponieważ cała masa rozwiązań w Win7 jest żywcem zerżnięta z OS X-a.

 

W lato wyjdzie nowy OS X i założę się że następca Win7 też oczywiście wykorzysta wiele rozwiąząń ,itd , itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis chwile gadalem sobie z bratem, bo on chcialby miec Mac'a ale go nie stac (a raczej rodzice mu nie kupia, bo za drogi), dlatego, ze lubi bawic sie muzyka, nagrywac, miksowac itp, ma niemile przezycia z Windowsem + Interfejsem audio Presonous (np. dziala to dobrze, tylko przy klawiaturze na USB, z PS2 sie tnie :shock:) - mowi, ze z forow roznych wynika, ze w Macu nie ma takich problemu i jak ktos chce miec domowe studio do nagrywania swojego brzdakania, albo targac to na proby z kumplami w celu nagrania - to zdecydowanie MacBook Pro (oczywiscie tez nie pro studio, bo po co wtedy laptop - wtedy potrzebne sa ProToolsy czy jak to sie tam zwie). Ale uwaza tez, ze jak tylko do neta, klikania, Office'a i ogolnie do normalniej codziennej pracy - to szkoda kasy :P

 

Ot taki wpis, zeby troche Macowcom dodac otuchy, ze nie wszystko jest przeciwko nim :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tak jest, dlaczego Iphone kosztuje 3000zł a Samsung Galaxy S 1600zł ?

Niestety Apple tak ma ze wszystkim - mnożą chyba kurs dolara x8

 

Ja akurat używam BlackBerry bo to dla mnie najlepsze rozwiązanie do pracy.

 

Jeśli chodzi o Iphone i Samsung Galaxy to gdybym był zainteresowany "rozrywkowymi telefonami" to bym wolał 1 Iphone niż 2 Galaxy. Chociaż uważam że nadal w Polsce Iphone jest za drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat MacOSX do dzwieku jest jak znalazl. Nagrywanie i miksowanie 80 śladów na Macu Pro je po 16% z każdego rdzenia ;)

Przy tych samych taktach, ramie, grafice, dysku etc (czyli ten sam sprzet) MacOS MA SZANSE byc szybszy/responsywniejszy, gdyz wywodzi sie z UNIX'ow (system operacyjny o rodowodzie serwerowym [->duze obciazenie]), co daje piecdziesiecioletni rodowod.

Windows moze sie poszczycic korzeniami z DOSa, sprzed 30 lat. Windows95 mial dwa jadra- 32bit jadro Windows i rownolegle dzialajace 16bit jadro DOS. Win98 juz tak na dosie nie polegal, aczkolwiek stabilnoscia nie grzeszyl. Microsoft zauwazyl, ze rodzina 9x jest broken-by-design i zaczal cywilizowac rodzine NT.

Smie twierdzic, ze pomijajac zmiany gui i drobne koretky filozofii, microsoft z kazdym wydaniem windowsa stara sie zrobic w miare sensowna architekture systemu operacyjnego. W Win7 juz jest niezle :)

 

 

 

---

Od 5 lat goscinnie pracuje na windowsach, kazdy moj komputer ma zainstalowanego Linuksa, zamiennie gentoo lub Fedora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mac z jego wewnętrznymi rozwiązaniami (architektura układów itd.)

Że co? Jakieś szczegóły można prosić? Procek Intel, chipset Intel, grafika Intel albo NVidia... gdzie są te wewnętrzne rozwiązania i architektura układów jak wszystko to jest znane z innych notebooków?

Największe zdziwienie pojawia się po instalacji Windowsa na komputer Mac-a , mam na myśli jak to wszystko potrafi wydajnie pracować a nawet wydajniej niz teoretycznie sporo mocniejszy PieC.

Proszę o podanie wyników testów gdzie Mac z wolniejszym CPU i mniejszą pamięcią czy też wolniejszym dyskiem pracuje wydajniej pod Windows 7 niż Inny notebook o "teoretycznie sporo mocniejszej" konfiguracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że co? Jakieś szczegóły można prosić? Procek Intel, chipset Intel, grafika Intel albo NVidia... gdzie są te wewnętrzne rozwiązania i architektura układów jak wszystko to jest znane z innych notebooków?

To jak wyjasnisz ze MacBook o podobnej specyfikacji pracuje nawet dwa razy dluzej na baterii o takiej samej pojemnosci? Albo ze desktop Apple pobiera w czasie pracy ~15W pradu, kedy blaszak pobiera dwa lub trzy razy wiecej pradu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...