Skocz do zawartości

O rowerach


Niuniek

Rekomendowane odpowiedzi

Cholera, taka pogoda, a jak złożę rower to pewnie będzie to ochłodzenie o którym trąbią w TV :(

Dzisiaj dojdzie ramka, jutro siodełko, koła, hamulce wybrane, zamówione :)

 

Mam dylemat amortyzatorowy, jeździł ktoś z was na jakimś modelu X-Fusion? Z opinii na mtbr wynika, że całkiem fajny to sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@, rozumiem, że tarcze dzwonią jak nie hamujesz, tylko podczas jazdy? Pomaga na to posmarowanie klocków(miejsca styku tyłu klocków z tłoczkiem) smarem miedzianym. :) Tylko nie dużo i uważaj, żeby nic na tarczę/okładzinę klocka nie kapnęło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Siema

Nie ma ktoś carbonowej ramy na sprzedaż? Może być uszkodzona :)

 Z ciekawosci, co ci z uszkodzonej carbonowej ramy? Da sie to naprawic, czy dla samego materialu?

 

Tak chce poeksperymentować i się pobawić w naprawę. Mam sporo wiedzy na ten temat teoretycznej i chciałbym w praktyce sprawdzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Spec tani nie jest :(

 

około 8.5  kPLN  , nowy katalogowo kosztował 16 kPLN, obecnie framset coś 19.5 kPLN, faktycznie nie tanio.  Cały epic bez pedaow  coś chyba 36 kPLN i wszyscy mówią że taki drogi a się zdziwiłem bo canondale topowy scalpel  około 40 i jakieś meridy i scoty w granicach 35 też widziałem, nawet cube widziałem chyba za 32 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

huzar105: ewentualnie sobie coś od Chińszczyków skołuj, z alibaby można sporo wybadać

 

http://www.alibaba.com/trade/search?fsb=y&IndexArea=product_en&CatId=&SearchText=carbon+frame

 

Mój kolo wciągnął sobie z 4 lata temu carbon-koła do szosy cannona i śmiga do dziś zadowolony.

 

A jakbyś zamiarował naprawieć te ramy? Piec masz do wygrzewania czy na zimno kombinujesz lepić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - ile trzeba dzisiaj położyć na stół za TANI rower, ale nie chiński, nie marketowy. Taki co z 5-6 lat wytrzyma chociaż.

Raczej asfalt + lekki teren/lasy piaski. 192cm wzrostu mam jeśli to ma jakieś znaczenie. Jakieś propozycje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Jumpman, nowy/używany?

 

MTB 26" bym na Twoim miejscu odpuścił, 27,5", 29" będą odpowiedniejsze do wzrostu, ewentualnie cross 28"  :)

 

Kolega kupił w zeszłym sezonie takiego cross'a od Unibike'a i bardzo sobie chwali:

http://www.unibike.pl/flashgts.html

Edytowane przez brt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja myślę że do takich celów wystarczy rower z przednią amortyzacją za jakies 2-3 tys. złotych, może taniej, W takich  rowerach i przy rekreacyjnej jeździe nic sie nie powinno dziać przez lata. Zalezy też od przebiegów bo co jakieś 1.5-2.5 kkm w góral sie wymienia łąńcuch a mniej więcej co 3 łancuchy kaseta i ti chyba tyle, plus może klocki ale po płaskim to się hamulce mało zużywają, serwis amorka i tyle. Jak ktoś jeździ  sporadycznie  szkoda kasy na super drogi sprzęt.



 

Kolega kupił w zeszłym sezonie takiego cross'a od Unibike'a i bardzo sobie chwali:

http://www.unibike.pl/flashgts.html

 

taki też się pewnie sprawdzi,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wlasnie przegladam ta strone i sie zastanawiam nad jakoscia i trwaloscia takich rowerow. Niby taniej niz w PL ale jednak to Chiny ;)

 

większość rowerów robi się na Tajwanie, tyle że pod nadzorem odpowiednich marek. Ja chętnie zapłaciłbym wiecej za napis np. fatta in Italia albo coś w tym stylu. Chyba pinarello robi przynajmniej górale w Włoszech ale niestety lubię epica i musi być Taiwan. Na starych canondale były wielkie napisy made in USA, teraz jakoś nie umieszczają. Takiej no nejmowej chinszczyzny to bym sie obawiał, zwłaszcza wylajtowanej ze wzgledów bezpieczeństwa


Mam na myśli przebiegi nie więcej + - 300km / rok :D

 

To ci starczy coś za tysiaka spokojnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

u kolegi widziałem jakaś połamana ramę karbonową zaytam czy nie chce oddać na eksperymenty

Dziękuje, czekam na info :)

 

 

 

łe, a ja mam stal i się nie łamię Dzisiaj paczka z 7Anna przyszła Na żywo robi większe wrażenie

Co to za dziwne tylne haki? Jak się koło zakłada?

 

 

 

Wlasnie przegladam ta strone i sie zastanawiam nad jakoscia i trwaloscia takich rowerow. Niby taniej niz w PL ale jednak to Chiny

Kilku znajomych jeździ na carbonach z Chin i nie ma problemu :)

 

 

 

co jakieś 1.5-2.5 kkm w góral sie wymienia łąńcuch

Ja w ostrym skończyłem łańcuch w 5 tysiecy km. Na końcu już przestał się nawet rozciągać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wlasnie przegladam ta strone i sie zastanawiam nad jakoscia i trwaloscia takich rowerow. Niby taniej niz w PL ale jednak to Chiny ;)

większość rowerów robi się na Tajwanie, tyle że pod nadzorem odpowiednich marek. Ja chętnie zapłaciłbym wiecej za napis np. fatta in Italia albo coś w tym stylu. Chyba pinarello robi przynajmniej górale w Włoszech ale niestety lubię epica i musi być Taiwan. Na starych canondale były wielkie napisy made in USA, teraz jakoś nie umieszczają. Takiej no nejmowej chinszczyzny to bym sie obawiał, zwłaszcza wylajtowanej ze wzgledów bezpieczeństwa

Mam na myśli przebiegi nie więcej + - 300km / rok :D

To ci starczy coś za tysiaka spokojnie :)

Znalazłem pełna grupę SRAM Red 22 za coś mniej więcej 1000 zł. Podobno jest to oryginał z gwarancja producenta ;) Wiec gdzieś tkwi haczyk ;)

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...