Skocz do zawartości

Filmy


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

Apeluję do wszystkich o spokojniejszą dyskusję :roll:

 

Faktem jest, jak mówi Matej, że przepisy nie zezwalają na przepychanie się między stojącymi autami. Mówią wyraźnie, że należy się trzymać jednego pasa, ponadto w obrębie jego szerokości znajdować może się tylko jeden pojazd (przytoczone z pamięci). Tak więc skoro motocyklista nie może przepychać się między autami, to zajeżdżanie mu drogi przez samochód nie jest .... niedozwolone, bo nie można utrudniać ruchu, który de facto nie powinien w tym miejscu istnieć (chyba że przepis to obejmuje, to poproszę o zacytowanie).

 

 

Motocyklista ma prawo do:

 

-jazdy równoległej obok innego uczestnika ruchu :!:

 

-omijania pojazdów stojących w korku, przejeżdżając wolno środkiem :!:

 

-wyprzedzania z prawej strony na jezdniach o wyznaczonych przynajmniej dwóch pasach ruchu do jazdy w tym samym kierunku na obszarze zabudowanym

 

 

Kierowca samochodu powinien:

 

-jechać możliwie blisko prawej krawędzi jezdni

 

-jadąc lewym pasem trzymać się lewej strony :!:

 

-zachować szczególną ostrożność skręcając w lewo (korzystać z lusterek)

 

 

więcej na:

http://www.motoautostrada.pl/artykul/motocyklem-bezpieczniej-miedzy-samochodami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepisy przepisami a kultura kultura :roll:

 

a co przelotowych tłumików nie przesadzajmy z tym aż tak... że takie głośne :lol:

 

Matej, i nie pisz "sami jesteście burami" bo w tym momencie obrażasz mnie a ja ci nie robiłem wycieczek osobistych więc się zachowuj :!: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale motocyklisci mysla ze to jest normalne

a to rozumiem, ze dla Ciebie normalnie jest, jak i dla kazdego innego uzytkownika samochodu, ze codziennie z rana przygazujesz 5 razy, ale najpierw wywalisz tlumik srodkowy, nie?

 

 

nie bardzo rozumiem co tu napisales, mi chodzi o wywalenie z srodka tlumika czyli wszystich wygluszen itp pozostawienie samych rur ogarniasz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo rozumiem co tu napisales

to mnie nie dziwi gdyz...

mi chodzi o wywalenie z srodka tlumika czyli wszystich wygluszen itp pozostawienie samych rur ogarniasz??

to akurat jest malo istotne, ogarniasz?

 

Stwierdzasz, ze dla kazdego motocyklisty normalne jest posiadanie mega glosnego wydechu i przygazowanie o polnocy albo o 5 z rana. Juz Ci to 5 osob powiedzialo, a Ty dalej nie ogarniasz... Czy to, ze wsrod ludzi sa seryjni mordercy sprawia, ze wszyscy nimi jestesmy i Ty tez? Czy to, ze wsrod kierowcow trafiaja sie jelopy co montuje meeega glosne wydechy zeby robic halas na miescie po nocy oznacza, ze kazdy kierowca jest idiota? Czlowieku, ogarnij sie. Coraz wiecej znam osob ktore jezdza na motocyklach, czy skuterach, bo uznaja to za lepszy srodek lokomocji w miescie (i sie z tym zgadzam), juz nie raz widzialem wracajac z pracy dziewczyny na skuterach na przyklad. Jakos nie zauwazylem, zeby przejezdzaly przez skrzyzowanie na tylnym kole, halasujac przy tym jak Jumbo Jet. I jakos nie wydaje mi sie, zeby ich ulubionym zajeciem bylo wywalenie srodkow tlumikow :P Sasiad z ulicy tez w lecie jezdzi na motocyklu, zawsze zaklada full zestaw spodnie kurtka itp i wyjezdza pozniej niz my, zeby nas potem wyprzedzic w korku i pewnie dotrzec do centrum dwa razy szybciej. I co? Mam mu w nocy przebic opony, zeby nie byl szybszy, czy jak? Zajechac droge, zeby nie wyprzedzil? Jak ktos sie powioli przeciska w korku na motocyklu to czemu mialbym go nie puscic? Jak mnie to po prostu wpienia, ze ktos sam nie moze, to innemu nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że w tej sprawie nie chodzi o puste wydechy itp. tylko o KULTURĘ.

 

Matej, ja też mam dzieci. Mieszkam za miastem i zdarzyło się nie raz, że quady obudziły maleństwo, albo umcy umcy golfik stanął prawie pod oknem i też mnie lub dzieci obudził.

 

Ja jednak z Tego powodu nie zajeżdżam drogi podobnym osobnikom bo uważam to za brak kultury, buractwo, chamstwo itd.

Pytałem się Ciebie jaki masz cel zajeżdżając drogę motocyklistom, ale olałeś moje pytanie - masz do tego prawo.

 

Trochę w tym brak konsekwencji, bo :

nigdzie nie jest napisane ze jezdzi sie srodkiem drogi i sami jestescie burakami. jesli juz zaczeliscie mnie wyzywac i tak dalej wam nie bede zjezdzal ale jak jedzie subaru to i owszem zjade:)

czyli rozumiem, że jak jadę subaru to cacy, a jak pojadę na moto to mi zajedziesz drogę :lol:

 

A i jeszcze jedno w moto zawsze miałem ori wydech, ale to dla Ciebie pewnie bez różnicy bo

i tak dalej wam nie bede zjezdzal
:roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może byście jakiś film wrzucili :mrgreen:

Ja też jeździłem na motocyklu i na drodze i na torze ( tam też różne rzeczy sie zdarzają :D ) ale się nie wypowiadam bo jak Dyzio już pisał..... nie ma co karmić .... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może byście jakiś film wrzucili :mrgreen:

Ja też jeździłem na motocyklu i na drodze i na torze ( tam też różne rzeczy sie zdarzają :D ) ale się nie wypowiadam bo jak Dyzio już pisał..... nie ma co karmić .... :wink:

A propos karmienia, to chyba dobrze pasuje http://www.youtube.com/watch?v=8OeSVjiJrJ0&feature=fvst :mrgreen:

Trochę mało motoryzacyjnie, ale zaryzykuję .... z dżemem :twisted::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...