Skocz do zawartości

forester 2.5 2009 xt 230km krzywda na lpg?


adaskoo23

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżdząc wcześniej dieslem tdi nigdy nie byłem zwolennikiem aut benzynowych z założona istalacja gazową.Ale ostatnio zacząłem coraz wiecej czytac i pytać fachowców o fakt założenia do takiego świetnego autka jak mój forester 2.5 xt turbo gdyż karkulujac ta inwestycja szybko się zwróci biarac pod uwage spalanie 15 trasa 16 miasto.co sadzicie na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie, nie, po stokroć nie :!:

Toż to profanacja :evil:

 

Ropa jest do traktorów, gaz do zapalniczek, a do samochodów benzyna :idea:

Zresztą, te najlepsze zapalniczki też są na benzynę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już się zdecydowałeś, to, do Jako, oczywiście zadzwoń, ale uwierz mi - te najlepsze zapalniczki, naprawdę są na benzynę, traktory naprawdę pracują na ropę, a tak w ogóle, to radzę Ci - rób jak uważasz ... ale przynajmniej jeszcze się zastanów, proszę zanim potraktujesz gazem 2,5 XT ........ :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przyznam, że bawią mnie solidnie poglądy pt. "profanacja", "gaz do zapalniczek", etc. - wybacz Piotrusiu:) Gaz to paliwo jak każde inne (zapalniczki bywają też benzynowe, a benzyna świetnie się sprawdza do czyszczenia- czy to ją też dyskwalifikuje?), ma się palić w określonych parametrach i napędzać silnik, zgrubsza robi to podobnie do benzyny, a znacznie taniej, co ma niebagatelne znaczenie, jak Twoja jazda nie ogranicza się do coniedzielnej wycieczki do kościoła na następną przecznicę.

 

Osobiście ćwiczyłem kilka aut z instalacją gazową, począwszy od leciwych, prostych po w miarę zaawansowane elektronicznie nowomodne konstrukcje ze zmiennymi fazami rozrządu i innymi takimi. Dobrze założony gaz do dobrego silnika ma głęboki sens, ale... Silnik 2.5 ma wystarczająco dużo problemów z samym sobą, że nie zwiększałbym zagrożenia montując do niego gaz, czego zresztą w swoim nie zrobiłem, mimo kosmicznego spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...