Skocz do zawartości

Uszczelka pod glowica


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam 3 pytania - glownie do Dyrekcji - ale jesli ktos ma doswiadczenia w tej materii to tez mile widziane :)

1. jak wyglada sprawa "zywotnosci" uszczelek pod glowica w Subaru Legacy? Mam w chwili obecnej sytuacje, w ktorej czeka mnie na 90% wizyta w serwisie i wymiana uszczelek - taka przynajmniej jest diagnoza (telefoniczna co prawda) ASO -> objawy: przegrzewanie sie plynu na dluzszych trasach, w czasie jazdy temepratura prawidlowa, na biegu jalowym, albo na niskich predkosciach < 40 km/h temperatura skacze do 80% wartosci na skali. Po nacisnieciu pedalu gazu temperatura spada do wartosci normalnych. Chlodnica w momencie przegrzewania zdarza sie, ze jest zimna. Wedlug ASO jest do dosc typowa usterka przy tym przebiegu (sic!!), co moze o tyle potwierdzac te teze, ze do drugie pod rzad Legacy, w ktorym wymieniam uszczelki pod glowica (przebieg obu samochodow 135-145.000, silniki 2,2 poprzedni i 2,5 obecny). Rozumiem, ze Subaru plasuje sie w czolowce najbardziej niezawodnych samochodow swiata... ale przyznam sie, ze w mojej 13-letniej Vectrze , ktora jezdzilem ponad 5 lat, poza wymiana plynow co 10.000 km, raz pompy wodnej, swiec, filtrow, itp. niewiele bylo do robienia. Przez 100.000 km, ktore nia zrobilem nawet nie podejrzewalem, ze mam cos takiego jak uszczelka pod glowica... :twisted:

tak wiec pytanie ... jak to jest z ta mala awaryjnoscia Subaru...? :evil:

 

2. dlaczego wymiana uszczelki pod glowica w jednym z ASO (nazwy nie wymienie :wink: ) zajmuje 3 dni?? Mechanik, ktory zajmowal mi sie wczesniej Vectra - potwierdzil, ze niezaleznie od marki samochodu zajmuje mu to jeden dzien... o porownaniu kosztow nie bede nic mowil, bo wiadomo ze swiata nie zmienie... wiadomo, ze roboczogodziny to fajna sprawa...

:wink:

 

3. na ile wymiana uszczelek oraz planowanie glowicy wplywa na zywotnosc silnika i jego parametry?

 

Pozdrawiam

Szymon vel Pumex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ceny i czasu trwania naprawy, mogę skromnie podpowiedzieć że prawdfopodobnie nikt nie będzie zgadywał którą uszczelkę szlag trafił, tylko wymieni obie. Głowica w silniku rzędowym lub V znajduje ( znajdują ) się w dostępnym miejscu. Usytuowanie boxera sprawia że jest to dosyć skomplikowana naprawa. W swoim pierwszym Subaru ( Legacy 2,2 ) nie miałem tego problemu, prawdopodobnie dlatego że była to wersja tuningowana w USA ( silnik- dół i elektronioka + biturbo, zawieszenie )

 

Siwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Waldemarze - w pelni sie zgadzam, ze wymiana uszczelki pod glowica nie nalezy do tej samej kategorii co wymiana zarowki w swiatel mijania :wink: Jednakze z moich doswiadczen (tzn. ja bylem klientem :wink:) wiem, ze zrobienie tego w jeden dzien jest mozliwe :)

po prostu ciekawi mnie jak robienie tego w 3 dni wplywa na cene uslugi... bo moze by tak skrocic to to 2 dni... :wink: a ze ja Poznanska Pyra z urodzenia, wiec i te zlotowy licze... :wink:

Pozdrawiam

Szymon

P.S. na Discovery pokazywali kiedys jak to robi team Subaru na rajdach - skrzynia biegow w 12 minut :shock: ale to tylko tak przy okazji... bo mi az tak sie nie spieszy... hahahah :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za diagnoze :) Azreal proponowal mi wczoraj to samo, tak wiec zajrze jutro do ASO, zeby na 100% ustalic przyczyny. Wersja z uszczelka o tyle mi "pasowala", ze objawy byly bardzo zblizone do tych ktore mialem poprzednio.

Pozdrawiam i dziekuje za blyskawiczna odpowiedz :)

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Waldku - dorzuce jeszcze tylko taka anegdote z zycia - otoz rzeczony wczesniej mechanik zobaczywszy boxera w moim Legacy - najpierw jeknal, poskrobal sie po glowie i stwierdzil... "no coz"...

Jak odbieralem samochod facet mial tzw. "jokera" od ucha do ucha i powiedzial" "jakie to fajne :) to sie sklada i rozklada jak klocki Lego :) rzedowka odpada przy tym na kilometr- widac, ze tu Japonce wszystko przemysleli" :)

Pozdrawiam

Szymon

P.S. sorry za chwilowa off-topic'owosc :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ta, nie uczy sie, bo nie ma zamiaru isc ani na prawo, ani na medycyne (mdleje na widok krwi :lol:) :wink: :wink: . *

 

Ale zamiast sie skarzyc, jaka ta mlodziez jest wstretna, okropna i wogole to moglibyscie wyjasnic....prosze! :D

 

 

Pozdrawiam,

TJ

 

*poza tym uwazam, ze 4 jezyki i planowany w przyszlosci jeszcze piaty - hiszpanski - narazie wystarcza :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow... 5 jezykow... a czlowiek tylko 3 zna... z czego jeden ojczysty.... a drugi swego czasu "bratni" :D to tak jakos nadal "przez gardlo" nie przechodzi a bukwy jakos tak juz niezgrabnie pisze...

 

Than - definicja sic! dla Ciebie:

 

sic!

[s-ik]

 

1. tak! ? uwaga umieszczona po zacytowanym osobliwym wyrazie albo zwrocie, stwierdzająca, że tak było w tekście oryginalnym, że to nie omyłka cytującego

 

 

2. ironiczna uwaga odręczna na marginesie tekstu

 

 

<łac.>

 

Pozdrawiam

Szymon vel Pumex

 

P.S. no i niestety... diagnoza bezlitosna... to jednak uszczelka pod glowica

:cry:

P.S.2 Przy okazji pytanie - w Legacy 2,2 uszczelki mozna zmienic bez wyjmowania silnika - w 2,5 podobno silnik musi "isc w gore". Czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś Ty mądry Than Ju. Sorki za złośliwość ale jak ktoś nie wie co to znaczy "sic!" a uważa się za wykształconego to jakoś przykro mi się robi. Bardziej niestety to chyba wina coraz gorszej edukacji niż Twoja.

Uwaga definicja moja - nie mam słownika pod ręką

Sic (łac.) - Tak. Używane do podkreślenia nieprawdopodobnie brzmiącej lub niezwykłej informacji.

 

 

(a teraz sam się ostrzegam za off-topic - skandal normalnie :-( )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: Czy ja gdzies pisalem, ze uwazam sie za wyksztalconego? No coz, raczej nie, co nie zmienia faktu, ze jak na moj wiek, calkiem wielu rzeczy sie juz nauczylem. :wink: Lacina sie akurat nigdy, przeNIGDY nie interesowalem (no dobra, zaciekawilo mnie, co to znaczy Equilibrium :P:P :wink: ), ale dobrze, ze juz wiem, co to znaczy sic. Czlowiek sie uczy przez cale zycie, don't forget that. Ja napewno jeszcze musze sie wieeeeeelu rzeczy nauczyc i jeszcze troche czasu minie, zanim bede mogl sie z czystym sumieniem uznac za naprawde wyksztalconego :) . No chyba, ze masz mi za zle, ze postanowilem sie pochwalic iloscia jezykow :twisted: A moze zazdroscisz? :twisted::twisted: :wink: :wink:

 

Kurcze, sorry za offtopicowosc - o rany, w dodatku w Pytaniach do Dyrekcji! :shock:

 

 

Pozdrawiam,

ThanJu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie raczej nie zazdroszczę, chociaż jeżeli rzeczywiście tyle znasz to zazdroszczę zdolności językowych, które u mnie są mocno średnie. fajnie że forum.subaru też poszeza wiedzę ogólną, ciekawe czego jeszcze uczy, przysposobienia do zycia w rodzinie? ;-)

 

A to że szkoła nie uczy podstaw naszej kultury to dawno wiedziałem - polecam Asterixa ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...