Skocz do zawartości

Może kupię Subaru


sonic64

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 125
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Odchodzisz z Forum? :shock:

:twisted::mrgreen: :wink:

 

neee, ale nie bede zadawał narazie pytań o Forku bo narazie i tak nie kupie :(

Alfa 166 to piękne auto, Włosi zawsze potrafili ładnie narysować bryłę. Motor jest fajny, jeździłem kiedyś trochę tą R5, specyficzny dźwięk, zbiera się fajnie, no oby Ci służyła :wink:

 

Oczywiście, nie muszę dodawać, że osobiście wybrałabym legasa H6... :twisted::mrgreen: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega jeździł taką Alfą z 2,4 JTD i bardzo sobie chwalił. Miał drobny problem na początku, że gasła mu bez powodu, a potem miał jakiś kłopot z wiatraczkami, a tak, to był luz. Przesiadł się jakiś czas temu na BMW 5 w nowej budzie w dizlu i pomimo, że to teoretycznie lepsze auto, to mówi, że jakoś go nie czuje, nie ma klimatu...

Faktycznie coś w tych Alfach jest.

 

Miłego użytkowania!

 

Mistral

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kazdym razie byłem pozytywnie zaskoczony przy pierwszym podejściu do auta. Nie było nic w tym aucie co by mi przeszkadzało (oprócz radia, bo nie załoze sobie w alfie sprzeciku tak jakbym chciał :( ). Wykonanie ok, jakość plastików ok, jest wygodna i wyciszona, automat przełącza na poziomie. Biorąc pod uwage że to traktor to wydaje mi się że dosć kulturalny silnik. Więcej nie opisze bo auto odbiore dopiero za 2-3tygodnie.

 

aha jest jednak coś co mi przeszkadza :D skręt, no prawie jak tirem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z FORUM ALFY ROMEO:

 

"Ja miałem okazję kiedyś pośmigać Subaru Legacy w wersji kombi z napędem na 4 kapcie.

Bo z tego co wiem to są wersje Subaru z napędem na jedną oś tylko.

Był to chyba model 2001, albo 2002.

W każdym razie, jeździło mi się nim naprawdę bardzo fajnie. Poszalałem sobie również nim troszkę i bardzo fajnie trzymał się drogi, a zrywny był co nie miara

Ale jako auto na dłuższą metę to nie polecam, bardzo drogie w utrzymaniu.

Bo wiadomo, że jeżdżąc takim autem nie da się wolno jeździć

 

Ogólnie bardzo lubię japońskie samochody, szczególnie Hondy.

Może przez wzgląd na to, że prawie 14lat śmigałem Hondą Civic sedan z 92r. z silnikiem Vtec'a, i wyprodukowaną w Japonii, a nie w Anglii jak większość.

To auto w tamtych czasach prezentowało się po prostu wspaniale. Nie było chyba nikogo kto by się nie obrócił wtedy za nią Coś pięknego...naprawdę ciepło wspominam.

I nie ukrywam, że jak miałbym okazję zakupić teraz jakąś Hondę Civic albo Accord, to myślałbym poważnie nad sprzedaniem Alfy"

 

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos kosztów... zaczęły mnie trochę kusić osiągami, wyposażeniem i bezawaryjnością OBK-i z motorem H6 :)

Czy ten model jest naprawdę wiele droższy w utrzymaniu niż 2.5 n/a?

 

Z raportów spalania ciężko coś wywnioskowac, bo rozrzut ogromny, jednym palą 18l innym 12...??

 

A co z kosztami serwisu? wymiany oleju, filtrów, klocki, tarcze, rozrząd? Chyba nie ma przepaści w porównaniu do 2.5 n/a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos kosztów... zaczęły mnie trochę kusić osiągami, wyposażeniem i bezawaryjnością OBK-i z motorem H6 :)

Czy ten model jest naprawdę wiele droższy w utrzymaniu niż 2.5 n/a?

 

Z raportów spalania ciężko coś wywnioskowac, bo rozrzut ogromny, jednym palą 18l innym 12...??

 

A co z kosztami serwisu? wymiany oleju, filtrów, klocki, tarcze, rozrząd? Chyba nie ma przepaści w porównaniu do 2.5 n/a?

 

 

Wczoraj na Trójmiejskim Spocie przyglądaliśmy się takiemu autku jednego z kolegów i spalanie średnie z ostatnich kilkudziesięciu kilometrów, głównie ostrzejszej jazdy w przerwie między gdańskimi korkami i pokazywało spalanie na poziomie troszkę ponad 16l, natomiast średnia z ponad 4000 km, gdzie było także troszkę tras pokazywało już ok. 14.

 

Poza tym autko w AT całkiem fajnie się zbierało. Znowu jakiś chłopaczek w beemce nie mógł spać, bo został skopany...

 

Mistral

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...3-litrowa benzyna, stały napęd na 4 koła, AT, musi palić te 14 litrów.

Można z tym żyć robiąc <20 tys. km rocznie, czyli tyle ile ja planuję.

 

A czy kolega, który prezentował auto na spocie jest zarejestrowany na tym forum? Miałbym jeszcze kilka pytań na PW.

 

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, będę pytał!

 

Jedno płaczące źródło niekończących się wydatków już w domu jest :) na drugie nie mogę sobie pozwolić... póki źródło nr 1 nie pójździe w świat co w obecnych warunkach nie nastąpi pewnie szybciej niż za 25 lat :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...albo kryzys wieku średniego i STI na złotych felgach :P

Uprzedzając odpowiedzi - oczywiście z zazdroscią spoglądam na wszystkich, którzy mogą sobie czymś takim pojeździć przed 40-stką na karku :wink:

 

eh... to musi być frajda!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...albo kryzys wieku średniego i STI na złotych felgach :P

Uprzedzając odpowiedzi - oczywiście z zazdroscią spoglądam na wszystkich, którzy mogą sobie czymś takim pojeździć przed 40-stką na karku :wink:

 

eh... to musi być frajda!

 

 

Chłopaku pchaj w świat Audi i kupuj Subaru. Pewnie przekonasz się, że Audi jest lepiej wykonane, myśl techniczna jest bardziej zaawansowana i w ogole Japońce nie dorastają Niemcom jeśli chodzi o jakość, ale poczujesz klimat, jaki daje Subaru.

A jak nie poczujesz, to sprzedaż i poczuje to ktoś inny, a Ty wrócisz do Audi...

 

Tylko Ty decydujesz o tym, czym jeździsz, a skoro masz świeże Audi, to zakup Subaru pewnie nie jest nie do przeskoczenia... trochę odwagi w rozmowie z Lepszą Połową :mrgreen: (ja powoływałem się na bezpieczeństwo, że zimą jest lepiej, że Forek wyższy więc krawężnik nie jest kłopotem (zwłaszcza na 18' :mrgreen: ) itp. i takim sposobem trafił się Forek. Pomógł troszkę wyjazd na północ Norwegii, gdzie Forek to średnio co trzeci samochód spotykany na drodze).

 

Mistral

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wsparcie kolego Mistral! :)

 

Wiele prawdy w tym co piszesz, nie przekonam się jak fajnie jeździ się Subaru, póki nie stanę się posiadaczem takowego.

Audi jakoś mnie nie porwało... ani doskonalymi materiałami ani świetnym wyciszeniem, ani silnikiem spalającym 7,5l przy prędkości 180-190 km/h na autostradzie... Czegoś ciągle brakuje, czegoś co miał mój poprzedni, stary samochód, ale za to w turbo benzynie z osiągami pewnie dorównującymi OBK z H6.

 

Z drugą połową negocjacje są ciężkie mimo, że to najwspanialsza kobieta na świecie (na wypadek gdyby też czytała to forum). Sposób jest jeden i działał już w przeszłości - nie negocjować, pojechać i kupić :D (mam nadzieję, że jednak nie czyta) Potem tydzień ciszy i wszystko wraca do normy. Z czasem pewnie doceni nowy nabytek ;) Zresztą nie tak dawno temu dostała auto takie jakie chciała, teraz ja wybieram.

 

No to jutro myjemy A4 i ląduje na Allegro!

Auto bardzo zdrowe, szukane kilka miesięcy, mam nadzieję, że szybko się sprzeda... a może ktoś tutaj chętny? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzę powodzenia z Szanowną...

 

A Ty już szukaj Subaraka. Może Audi oddasz w rozliczeniu, bo my czasami też potrzebujemy ekonomicznych samochodów... :mrgreen:

 

Mistral

Nie rozumiem... :roll:

 

Sugerujesz, że subaru są nieekonomiczne...? :twisted::P:mrgreen:

 

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Audi oddasz w rozliczeniu, bo my czasami też potrzebujemy ekonomicznych samochodów...

 

Tak by było najlepiej, bo bez większego auta w rodzinie długo nie wytrzymam, więc na znalezienie zdrowego Suba będę miał góra 2 miesiące. Inaczej trzeba będzie kupić szybko jakąś Toyotę z programu "pewne auto" :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...