Skocz do zawartości

Może kupię Subaru


sonic64

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

na przełomie Maja/Czerwca czeka mnie zakup auta. Ma to być wygodne autko rodzinne które potrafi kopnąć w siedzenia gdy będzie taka potrzeba. Będzie okolo 30-35tys zł na autko od ok 2000r i wiadomo jak najmniejszym możliwym/realnym przebiegiem. Myślę o Legacy kombi lub Foresterze. Co prawda SUV mi nie jest koniecznie potrzebny, ale wszystko zależy od tego co się trafi.

 

Jakie zalety i wady ma subaru w porównaniu z innymi markami? Wiadomo napęd jest na plus. Czy można brać auto w automacie czy nie za bardzo udane sa te skrzynie ? których silników szukać, a których unikać ? Zwykły mechanik z rozumem poradzi sobie z serwisowaniem czy potrzeba do kazdej najmniejszej usterki fachowca ?

 

Pozdrawiam

Dawid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 125
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jakie zalety i wady ma subaru w porównaniu z innymi markami? Wiadomo napęd jest na plus. Czy można brać auto w automacie czy nie za bardzo udane sa te skrzynie ? których silników szukać, a których unikać ? Zwykły mechanik z rozumem poradzi sobie z serwisowaniem czy potrzeba do kazdej najmniejszej usterki fachowca ?

Co masz na myśli pisząc "innymi markami" :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auta które wymieniłeś to chyba nie ten segment co Legacy :?:

Awaryjność - każde samochody się psują.

Materiały - nie jest to mocna stronaq tych samochodów.

Dostęp do częśći - ludzie mówią/piszą że nie jest najlepiej, ja jeszcze nie maiłem z tym żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sonic64 oczekujesz jakiejś reklamy marki?? :D

Ciężko wskazać auto najlepsze pod każdym względem. W zasadzie nie ma takich.

Jeśli Subaru Ci się podoba i chwyta, za to za co chwycić powinno to je kupisz i tyle.

Nie zrozum mnie źle, nie chciałbym tylko sytuacji, że ktoś zakupuje sobie Subaru a potem ma pretensje ponieważ auto nie spełnia jego oczekiwań.

Polecam Ci poczytać różne wątki na forum i na spokojnie podjąć decyzję.

Subaru spodoba Ci się na 100% w zimie kiedy popada śnieg.

Banan nie schodzi z twarzy kiedy drogowcy zaśpią.

Wygoda w samochodzie to kwestia indywidualna.

Jedni lubią twardy zawias inni nie, kolejni ufają tyko systemom elektronicznym. Twój wybór i preferencje.

Awaryjność zależy w dużej mierze od poprzednich właścicieli.

Subaru to nie prom kosmiczny więc obsłuży go każdy ogarnięty mechanik.

Troszkę może przydługo więc na zakończenie życzę owocnych poszukiwań :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

na przełomie Maja/Czerwca czeka mnie zakup auta. Ma to być wygodne autko rodzinne które potrafi kopnąć w siedzenia gdy będzie taka potrzeba. Będzie okolo 30-35tys zł na autko od ok 2000r i wiadomo jak najmniejszym możliwym/realnym przebiegiem. Myślę o Legacy kombi lub Foresterze. Co prawda SUV mi nie jest koniecznie potrzebny, ale wszystko zależy od tego co się trafi.

 

Jakie zalety i wady ma subaru w porównaniu z innymi markami? Wiadomo napęd jest na plus. Czy można brać auto w automacie czy nie za bardzo udane sa te skrzynie ? których silników szukać, a których unikać ? Zwykły mechanik z rozumem poradzi sobie z serwisowaniem czy potrzeba do kazdej najmniejszej usterki fachowca ?

 

Pozdrawiam

Dawid

 

W tych pieniądzach może być ciężko kupić wygodne auto rodzinne, które potrafi kopnąć i z jak najmniejszym realnym przebiegiem.

 

Nie każdy mechanik chce robić Subaru i nie każdy potrafi. Jeśli jesteś z dużego miasta i masz serwis lub "subarumechanika" pod bokiem, to żaden problem, ale jeśli masz daleko, to weź to pod uwagę i licz się z dojazdami. To samo jest z częściami, z tym ,że jesli wiesz jakie potrzebujesz dokładnie, to części przyjadą do Ciebie, a mechanik raczej nie ;). Ogólnie z serwisem i częściami jest trudniej niż przy bardziej popularnych markach.

 

Jeśli auto z napędem na cztery łapy ma mieć kopa, to będzie sporo spalać!

 

Mam Forestera i trzyosobową rodzinę. Gdybym miał jednego członka rodziny więcej i teraz miałbym kupić auto to szukałbym raczej Legacy lub OBK.

 

Co do "rodzinności" i wygody Foresterów to jest to kwestia dyskusyjna. Jedni uważają, że jest ok inni, że czegoś brakuje.

Mój jest głośny (co czasami przeszkadza) i stosunkowo twardy (wersje turbo forków podobno są twardsze od wolnossących, co dla mnie jest zaletą). Jeśli masz czteroosobową rodzinę, to na urlop będziesz musiał pogłówkować, żeby się zapakować lub kupić bagażnik dachowyi problem z głowy (Ja sobie radzę bez bagażnika i jest ok).

 

Nie wiem jak OBK i Legacy ale Forester to genialne autko dla kierowcy i troche mniej genialne dla pasażerów.

 

Co do silników, to jeśli potrzebujesz mocy, to bierz pod uwagę silniki turbodoładowane lub H6 (reszta też daje radę, ale z tego co ludziska piszą to głównie zimą :P ).

 

O skrzynkiach AT niech się wypowiedzą Ci, co mają, żeby zamieszania nie robić po raz kolejny :wink:

 

Życzę powodzenia w poszukiwaniach i pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

na przełomie Maja/Czerwca czeka mnie zakup auta. Ma to być wygodne autko rodzinne które potrafi kopnąć w siedzenia gdy będzie taka potrzeba. Będzie okolo 30-35tys zł na autko od ok 2000r i wiadomo jak najmniejszym możliwym/realnym przebiegiem. Myślę o Legacy kombi lub Foresterze. Co prawda SUV mi nie jest koniecznie potrzebny, ale wszystko zależy od tego co się trafi.

 

Jakie zalety i wady ma subaru w porównaniu z innymi markami? Wiadomo napęd jest na plus. Czy można brać auto w automacie czy nie za bardzo udane sa te skrzynie ? których silników szukać, a których unikać ? Zwykły mechanik z rozumem poradzi sobie z serwisowaniem czy potrzeba do kazdej najmniejszej usterki fachowca ?

 

Pozdrawiam

Dawid

Jeśli ma to być rodzinny samochód to IMSO jednak legas albo OBK, forki z tych lat do mistrzów przestrzeni nie należą :wink:

Jeśli auto ma być dynamiczne, to zdecydowanie odradzam silnik 2.0, szczególnie w wersji 125 kucy, o AT z tym motorem już nie wspomnę :P choć mam świadomość, że niektórym użytkownikom takie połączenie odpowiada i spoks :wink:

Więc zostanie Ci tylko 2.5, uważam, że w wersji N/A jest bardzo spoko, a z MT jedzie całkiem przyzwoicie, lub H6, ale ten był tylko w OBK i tylko w automacie. Generalnie fajny motor :mrgreen:

Subaru to po prostu subaru i rozpisywanie się dlaczego właśnie to, a nie bmw, vw, ałdi czy cokolwiek innego, raczej nie ma sensu. Nie chodzi o wywyższanie marki, chyba :twisted: , gdyż te samochody mają swoje bolączki, ale sęk w tym, że użytkownicy, zdecydowana większość :mrgreen: , kocha te auta za całą masę różnych spraw, które zrozumieć można tylko stając się posiadaczem subaryny... :wink:

Teoretycznie najlepszym rozwiązaniem byłby Spec B kombi, ale to już inny przedział kasowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Np. Subaru Impreza kombi, rok od 2006(Hawk-Eye), silnik 2000cm3, 160PS.

 

Jako pierwsze Subaru polecam Ci dwulitrową wersję wolnossącą(bez turbo). Koszta eksploatacji~ jak innego samochodu.

Możesz również zanabyc wersje USA, które to mają pojemnośc 2500cm3, jednak sam silnik nie jest już tak niezawodny jak 2000.

 

Generalnie, to zależy jakie auto jest Ci potrzebne. Mnie starcza Impreza z plecakiem i 125konnym motorem. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla 3 osób polecam Forka 2,0 X. 2003-2005.

Pozdro

cały problem w tym ze potrzebuje auta "jak w Erze" :( najczesciej jezdze sam do pracy, rodzinka jest 4 osobowa wiec 4 dobre miejsca musza byc, rzadko a jednak przez dłuższą trasę jeździmy w 5, wiec musi byc jednak szeroka tylna kanapa, duzy bagażnik i niezawodny ponadprzeciętny silnik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano chocby dlatego, że te auto już nowe nie jest. Nie wątpię w zalety tego motoru, ale mając ograniczony budżet i kupowanie bądź co bądź samochodu z silnikiem, który jest bardzo mało popularny wiąże się jednak z ryzykiem. No chyba, że dostępnośc części(w tym używanych) jest taka sama jak do pozostałych modeli, to wtedy OK-zwracam honor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H6 jest mniej awaryjna niż inne silniki produkowane przez Subaru. Opieram swą opinię na informacjach, które słyszałem od kilku mechaników i sprzedawców Subaru. Z częściami nie jest źle. Części jest mniej, ale są! Np. w tej chwili sprawdziłem dostępność silników H6 na Allegro - są dwie sztuki. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...