Skocz do zawartości

Tuning Legacy 93r.


czacza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i chciałem poruszyc jedną kwestie co do Turbo Dziadka.

 

Po długich poszukiwaniach zakupiwałem właśnie egzemplarz z 93r. chciałem się dowiedziec od was jak najprościej i nie dużym kosztem podnieśc jego moc...

Narazie wymieniłem cały układ wydechowy na przelot zastanawiam się nad dalszymi modyfikacjami... :lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogadaj z Grzywaczewskim i niech Ci powie ile wydal i ile osiagnal ;)

 

Masz dobry samochod, to sie nim ciesz i nie dlub, dopoki nie bedziesz wiedzial konkretnie co i po co chcesz osiagnac.

 

Z prostych rzeczy, zrob sobie wydech i remap - tez wydasz sporo, ale bedziesz szczesliwy z powodu tych ok. 50KM wiecej.

Przynajmiej do czasu, az polamiesz skrzynie biegow ;)

 

 

Zreszta nie czarujmy sie - przede wszystkim, jesli masz kase na zbyciu, przeznaczylbym ja na doprowadzenie 18letniego auta do ladu, usuniecie problemow, odpicowanie tego, co bedzie wymagac odpicowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa, ze Grzywaczewski duzo [moderator czuwa] nawymyslal rodem z rajdow, albo przynajmiej na takie wygladajacych :)

Ale prawda tez taka, ze juz kupa kasy poszla, a samochod wciaz w sumie ma duzo problemow do rozwiazania wynikajacych zwyczajnie ze starosci (auta, nie Grzywaczewskiego - choc tutaj tez juz najlepiej nie jest ;P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady.

 

co do skrzyni to siadła po niecałym miesiącu użytkowania znajomi wsadzili mi jakąś 5 z GT-ka.

 

poza właśnie wydechem myślę że jakiś remap i dolot wystarczy aby móc cieszyc się dziadkiem :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakąś 5 z GT-ka.

 

No tak - a taka "piatka" z GT to juz wypas :)

 

Jak chcesz isc w wieksze moce to szukaj niestety conajmniej 5mt z STi GC8.

Tez nie megawypas jesli idzie o wytrzymalosc, ale ma wieksze szanse niz skrzynia z GT

 

A tak z ciekawosci, po co chcesz ruszac dolot?

 

Inna sprawa, ze dolot w antyku jest troche moze pokrecony, ale mimo wszystko przy tych mocach bym nie dotykal.

A ju na pewno bym sie trzymal z daleka od stozkow (tak wiem, taki stozek to +5 do lansu, ale z turboantykiem lans to i tak juz slabo w parze idzie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o skrzynie to jest bez szaleńst zwykła 5-tka z WRX-a ale jak narazie dzielnie walczy i znosi nieraz ciężkie próby zobaczymy jak długo:)

 

co do dolotu to masz rację jesteś już trzecią osobą która mi to mówi:)

 

jeżdzę Subaru odkąd mam prawo jazdy czyli 4 lata i zawsze coś tam chciałem przerabiac ale jeśli chodzi o moją widzę techniczną oraz tuningową jest ona mizerna dlatego wybaczcie jeśli coś pomylę bądz napisze nie tak.

 

Powiem Ci że jestem pod wrażeniem jezdnym turbodziadka ale jeszcze brakuje mi tej mocy i momentu też stąd ten post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z prostych rzeczy, zrob sobie ... remap

 

Remap? Prosty? W Turbodziadku? Słyszałem, że można sobie VOS chipa zamówić w Australii, ale nie słyszałem, aby ktoś u nas robił remap... chyba, że wymieni komputer z wiązką na coś współczesnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z prostych rzeczy, zrob sobie ... remap

 

Remap? Prosty? W Turbodziadku? Słyszałem, że można sobie VOS chipa zamówić w Australii, ale nie słyszałem, aby ktoś u nas robił remap... chyba, że wymieni komputer z wiązką na coś współczesnego.

 

A co w tym trudnego?

Z opcji - dokladka chipa faktycznie, czy to VOS, czy Polar Performance czy tego typu wynalazki, ESL - i remap albo np.

zakup Apexi Power FC.

Zadnej wiazki przerabiac nie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...