Skocz do zawartości

Rozrząd Legacy 94-98 2.0


marszalis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Sprowadziłem sobie autko legacy 2.0 z 99 roku (ostatnie egzemplarze modelu 94-98) przy wymianie paska rozrządu okazało się że jedno z kół jest o jeden ząb przestawione w stosunku do znaków na pasku (Gates) czy to może coś oznaczać/.? Gdzie można zdjagnozować poprawność ustawień. Czy znacie jakiś nie drogi warsztacik, który mógłby mi pomoć, możę nawet zrobić pare koni więcej z tego czołgu?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Sprowadziłem sobie autko legacy 2.0 z 99 roku (ostatnie egzemplarze modelu 94-98) przy wymianie paska rozrządu okazało się że jedno z kół jest o jeden ząb przestawione w stosunku do znaków na pasku (Gates) czy to może coś oznaczać/.? Gdzie można zdjagnozować poprawność ustawień. Czy znacie jakiś nie drogi warsztacik, który mógłby mi pomoć, możę nawet zrobić pare koni więcej z tego czołgu?

 

Robili go jeszcze w 99'? Chyba zakupiony był wtedy, ciekawe. Poszukaj na forum, jest kilka warsztatów polecanych. Na wykrzesanie dodatkowj mocy raczej bym nie liczył. A przynajmniej nie w jakichś rozsądnych kosztach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robili go jeszcze w 99'? Chyba zakupiony był wtedy, ciekawe. Poszukaj na forum, jest kilka warsztatów polecanych. Na wykrzesanie dodatkowj mocy raczej bym nie liczył. A przynajmniej nie w jakichś rozsądnych kosztach.

Robili ale sedana bo kombi skończyło się w 1998 roku.

Ja mam sedana z listopada 1997 i podobno (tak gadają) że kilka elementów mam z późniejszego rocznika, w dowodzie mam wpisane 115 kM a jak zmieniałem pasek to napinacz przypasował z modelu 125 kM. Same dziwy :?:

Nie wiem czy to prawda czy tylko warsztat zrobił mi wała (cena napinaczy była diametralnie różna) ale piszę co mi powiedzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sedana z listopada 1997 i podobno (tak gadają) że kilka elementów mam z późniejszego rocznika, w dowodzie mam wpisane 115 kM a jak zmieniałem pasek to napinacz przypasował z modelu 125 kM. Same dziwy :?:

 

Ja wiem czy dziwy, Subaru często idzie po linii najmniejszego oporu i sporo części jest wymiennych, w końcu te silniki to tylko ewolucja anie rewolucja :) Albo takie łączniki stabilizatorów - od 10 lat są takie same, zarówno do imprezy jak i legaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobie tez? :D nie pierwszy i ostatni raz tak mowia i robia :twisted:

 

No co ty :?: Nie znam innych osób którym by aż tak często kradli komórkę lub ewentualnie je gubili. :lol:

Ale w końcu części przychodzą i są tanie.

Nikt nie jest doskonały dlatego można ich polecić jak komuś nie zależy na czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobie tez? :D nie pierwszy i ostatni raz tak mowia i robia :twisted:

 

No co ty :?: Nie znam innych osób którym by aż tak często kradli komórkę lub ewentualnie je gubili. :lol:

Ale w końcu części przychodzą i są tanie.

Nikt nie jest doskonały dlatego można ich polecić jak komuś nie zależy na czasie.

Mowicie o czesciach nowych, czy uzywanych?

Ostatni raz bylem tam w marcu/ kwietniu i ceny uzywanych czesci do antyka byly astronomiczne. Kilka miesiecy pozniej kupilem to samo nawet 2.5 x taniej, ale to moze byc wynik spadku cen. Nie wiem :?:

W kazdym razie ja korzystam ze sprawdzonych zrodel poza Warszawa. Sprawdzanie tychze raz bylo bolesne, ale kase odzyskalem :twisted: Innym razem uniknalem zakupu zlego elementu od kretacza dzieki Abt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowicie o czesciach nowych, czy uzywanych?

Ostatni raz bylem tam w marcu/ kwietniu i ceny uzywanych czesci do antyka byly astronomiczne. Kilka miesiecy pozniej kupilem to samo nawet 2.5 x taniej, ale to moze byc wynik spadku cen. Nie wiem :?:

W kazdym razie ja korzystam ze sprawdzonych zrodel poza Warszawa. Sprawdzanie tychze raz bylo bolesne, ale kase odzyskalem :twisted: Innym razem uniknalem zakupu zlego elementu od kretacza dzieki Abt.

Ty masz wybór, do osatnio pojawiło się dużo części do antyków, ale do modeli 94-99 jeszcze nie ma takiego wyboru wśród używek, ja u nich kupowałem używaną piastę, nowe łączniki stabilizatorów (tył) i nowe listwy ozdobne drzwi, używany błotnik, kierunkowskaz i jeszcze jakieś głupoty. Zawsze było taniej niż gdzie indziej ale może ja mam słabe rozeznanie.

Kiedyś już ktoś o tym pisał ale powinno zrobić się na forum listę serwisów i sprzedawców części gdzie będziemy je oceniać i pisać co nam się nie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W papierach oryginalnych mam wpisane ze legacy (kombi) jest wyprodukowane w 1999. Jak sobie ogladam czesci to na wiekszosci sa jednak daty 97-98. Wiec pewnie zlozyli to co im zostalo na magazynach w 99 i sprzedali pare modeli.

Masz rok produkcji 99 czy date pierwszej rejestracji w 1999roku. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W papierach oryginalnych mam wpisane ze legacy (kombi) jest wyprodukowane w 1999. Jak sobie ogladam czesci to na wiekszosci sa jednak daty 97-98. Wiec pewnie zlozyli to co im zostalo na magazynach w 99 i sprzedali pare modeli.

 

Hergestellt - to jak znam niemiecki - wyprodukowano. Rejestracje tez mam w 99. Na niewiele sie to zdalo bo wozik stal w soli przez rok po malym wypadku bo wlasciciel nie mial kasy na naprawe. Troche na tym ucierpial. Bylo sporo do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...