Skocz do zawartości

Luzy na zaworach


woltan

Rekomendowane odpowiedzi

Legacy 2006 2.0 165 KM. Serwis ASO twierdzi że przy instalacji gazowej należy regulować luzy na zaworach co 10 tyś którą to operację wyceniają na 1200 zł (Mikołów). Gość w Bielsku wycenia to na 6-7 tyś, w Krakowie 5 tyś. Nawet przy cenie 1200 zł wypacza to sens zakładania instalacji gazowej. Przejechałem na gazie 30 tyś. Po 25 tyś pojawił się problem z dziurami w mocy. Gość od istalacji wymienił mi szyny (stare były zatarte) na gwarancji i problem zniknął. Czasami zdarzają mu się jeszcze dziury w mocy, ale wydaje mi się że to od słabej jakości gazu. Gazownik mówi że jeśli problem się powtórzy to założymy Matrixy i będzie OK. Czy ktoś spotkał się z relulacją luzów, co ile powinno się to robić i ile powinno to kosztować. Czy robić to tylko w ASO czy można w serwisie nieautoryzowanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na liczniku już 65 tys km i zdrowy rozsądek nakazywałby wyregulować zawory ale silniczek chodzi jak szwajcarski zegarek i po prostu boję się w nim dłubać :| .Wbrew powszechnym opiniom nawet świece mam od nowości i nigdy jak dotychczas się nawet nie zająknął .

 

Oczywiście mówimy o jeżdzie na lpg .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W WRX regulacja zalecana przez FHI co 100 tysięcy, przy LPG co 50 mechanicy zalecają, ale pewnie to nie jest maksymalny przebieg. Jakoś mi się nie chce wierzyć w te 10000...

 

No po 100 tyś przy rozrządzie masz zdjęcie dekli i sprawdzenie luzów co nie oznacza od razu regulacji :mrgreen:

Ja miałem OK, ale potem wsadziłem LPG, potem minęło 25 tyś i już nie było ok :lol:

 

Na LPG co 35 bym sprawdzał, poza tym to czuć bo się motor telepie na boki jak cholera i głośny się robi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przy 200.000 dałem do sprawdzenia luzy zaworowe, na lpg od ok 170.000 i wszysktkie luzy były w normie. Powiedzieli, że nie wymagają regulacji. Z tym, że za sprawdzenie i wymiana uszczelniaczy zaworowych kosztowała mnie chyba 900 zł czyli pewnie tyle ile gdzie indziej regulacja.

J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...