Skocz do zawartości

ABS wyłącza się po przekroczeniu 130 km/h


BartekJ

Rekomendowane odpowiedzi

Spotkał się ktoś może z takim przypadkiem? Sprawdziłem to kilka razy i reguła się powtarza. ABS działa bez zarzutu do momentu przekroczenia 130 km/h. W tedy zapla się lampka i błąd już zostaje aż do czasu wyłączenia silnika i ponownego jego uruchomienia.

Auto stało bardzo długi czas i jedyne co mi przychodzi do głowy do zasyfiony któryś czujnik. Może to jakaś prosta sprawa i nie wymaga podpięcia pod kompa, który zakładam, że wykaże błąd któregoś z czujników ABS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BartekJ, miałem to - zabrudzony czujnik (u mnie było to w lewym tylnym kole).

 

Więcej na ten temat wie serwis A. Koper. Rozkręcali hamulce, wymieniali tarcze, a błąd wracał. W końcu odkręcili po raz drugi czujnik prędkości, przeczyścili i czujnik i kostkę i od tego czasu już błąd nie wystąpił (ze dwa lata będzie od tego czasu).

 

Tu jest wątek: viewtopic.php?f=21&t=127600&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo! Chodziła mi po głowie taka przyczyna, ale nie lubię wykonywać darmowej pracy :) Tak więc oby nasze podejrzenia okazały się przyczyną a w konsekwencji rozwiązaniem problemu. Niezwłocznie zrelacjonuje efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sie przejechac SSM lub oscyloskopem, może byc uszkodzona lub zagięta tarczka (miałem taki przypadek że przy wymianie szczęk podgieli o 1mm tarczke z tyłu i przy 100 km/h sygnał odbiegał od pozostałych) ale to tylko jazda probna z komprem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może do sprzedania ? :)

 

 

ktoś ma, ale tylko chyba nowe :D

 

na tyle co się zdąrzyłem zorientować to szrotowcy nie umieją tego rozkręcić (lub nie chcą) i sprzedają całość ze zwrotnicą. a jak wiadomo nie jest tego zbyt wiele więc przebierać i marudzić się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...