Jump to content

ABS wyłącza się po przekroczeniu 130 km/h

BartekJ

Recommended Posts

Spotkał się ktoś może z takim przypadkiem? Sprawdziłem to kilka razy i reguła się powtarza. ABS działa bez zarzutu do momentu przekroczenia 130 km/h. W tedy zapla się lampka i błąd już zostaje aż do czasu wyłączenia silnika i ponownego jego uruchomienia.

Auto stało bardzo długi czas i jedyne co mi przychodzi do głowy do zasyfiony któryś czujnik. Może to jakaś prosta sprawa i nie wymaga podpięcia pod kompa, który zakładam, że wykaże błąd któregoś z czujników ABS.

BartekJ, miałem to - zabrudzony czujnik (u mnie było to w lewym tylnym kole).

Więcej na ten temat wie serwis A. Koper. Rozkręcali hamulce, wymieniali tarcze, a błąd wracał. W końcu odkręcili po raz drugi czujnik prędkości, przeczyścili i czujnik i kostkę i od tego czasu już błąd nie wystąpił (ze dwa lata będzie od tego czasu).

Tu jest wątek: viewtopic.php?f=21&t=127600&start=0

Dziękuję bardzo! Chodziła mi po głowie taka przyczyna, ale nie lubię wykonywać darmowej pracy :) Tak więc oby nasze podejrzenia okazały się przyczyną a w konsekwencji rozwiązaniem problemu. Niezwłocznie zrelacjonuje efekty.

Trzeba sie przejechac SSM lub oscyloskopem, może byc uszkodzona lub zagięta tarczka (miałem taki przypadek że przy wymianie szczęk podgieli o 1mm tarczke z tyłu i przy 100 km/h sygnał odbiegał od pozostałych) ale to tylko jazda probna z komprem

Dziś jest niedziela więc było trochę czasu na garaż. Odkryłem pękniętą koronkę ABSu w lewym tylnym kole. Muszę takową nabyć i zobaczymy, czy tu był pies pogrzebany... Ma ktoś może do sprzedania ? :)

Ma ktoś może do sprzedania ? :)

ktoś ma, ale tylko chyba nowe :D

na tyle co się zdąrzyłem zorientować to szrotowcy nie umieją tego rozkręcić (lub nie chcą) i sprzedają całość ze zwrotnicą. a jak wiadomo nie jest tego zbyt wiele więc przebierać i marudzić się nie da.