Jump to content

ABS wyłącza się po przekroczeniu 130 km/h


BartekJ

Recommended Posts

Spotkał się ktoś może z takim przypadkiem? Sprawdziłem to kilka razy i reguła się powtarza. ABS działa bez zarzutu do momentu przekroczenia 130 km/h. W tedy zapla się lampka i błąd już zostaje aż do czasu wyłączenia silnika i ponownego jego uruchomienia.

Auto stało bardzo długi czas i jedyne co mi przychodzi do głowy do zasyfiony któryś czujnik. Może to jakaś prosta sprawa i nie wymaga podpięcia pod kompa, który zakładam, że wykaże błąd któregoś z czujników ABS.

Link to comment
Share on other sites

BartekJ, miałem to - zabrudzony czujnik (u mnie było to w lewym tylnym kole).

 

Więcej na ten temat wie serwis A. Koper. Rozkręcali hamulce, wymieniali tarcze, a błąd wracał. W końcu odkręcili po raz drugi czujnik prędkości, przeczyścili i czujnik i kostkę i od tego czasu już błąd nie wystąpił (ze dwa lata będzie od tego czasu).

 

Tu jest wątek: viewtopic.php?f=21&t=127600&start=0

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję bardzo! Chodziła mi po głowie taka przyczyna, ale nie lubię wykonywać darmowej pracy :) Tak więc oby nasze podejrzenia okazały się przyczyną a w konsekwencji rozwiązaniem problemu. Niezwłocznie zrelacjonuje efekty.

Link to comment
Share on other sites

Trzeba sie przejechac SSM lub oscyloskopem, może byc uszkodzona lub zagięta tarczka (miałem taki przypadek że przy wymianie szczęk podgieli o 1mm tarczke z tyłu i przy 100 km/h sygnał odbiegał od pozostałych) ale to tylko jazda probna z komprem

Link to comment
Share on other sites

Dziś jest niedziela więc było trochę czasu na garaż. Odkryłem pękniętą koronkę ABSu w lewym tylnym kole. Muszę takową nabyć i zobaczymy, czy tu był pies pogrzebany... Ma ktoś może do sprzedania ? :)

Link to comment
Share on other sites

Ma ktoś może do sprzedania ? :)

 

 

ktoś ma, ale tylko chyba nowe :D

 

na tyle co się zdąrzyłem zorientować to szrotowcy nie umieją tego rozkręcić (lub nie chcą) i sprzedają całość ze zwrotnicą. a jak wiadomo nie jest tego zbyt wiele więc przebierać i marudzić się nie da.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...