Skocz do zawartości

Wydech


booz

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje waszej rady, kupiłem wolnego ssaka 2.0rs My06 i mam okazje załozyć wydech od wrx lub sti (kompletny,tj. tlumik srodkowy i koncowy). Ktory lepiej założyć,czy w ogóle się zmieści, czy , bedzie lepiej brzmiał i czy zwiększy się moc czy tez spadnie?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmieć będzie lepiej bo będziesz miał kolektor nierównolnoległościowy- to jest to co daje Subarowy bulgot :) A wydech z wrx/sti też 06'?

 

Właśnie nie wiem czy ten wydech jest 06 wydaje mi się, że 07. Leżą oba u kolegi w garażu i mówi że mogę sobie któryś zabrać i założyć dlatego pytam, który lepiej? Żeby było jasne napisałem kompletny a chodziło mi o części od katalizatora do końca wydechu... więc kolektora tam nie ma, przynajmniej tak mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to bulgotu Ci nie da. Nawet jeśli to 07' powinno pasować ale niech ktoś kto ma taki potwierdzi. A czy wrx czy sti, nie wiem jaka róźnica jest, ale zakładałbym sti :P

a dzwiek się zmieni w jakim kolwiek stopniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to bulgotu Ci nie da. Nawet jeśli to 07' powinno pasować ale niech ktoś kto ma taki potwierdzi. A czy wrx czy sti, nie wiem jaka róźnica jest, ale zakładałbym sti :P

a dzwiek się zmieni w jakim kolwiek stopniu?

 

 

moze troche bardziej na basowy i glosniejszy ale bulgotu dalej nie bedzie jak zmienisz tylko cat back ( zreszta napisal Oskar wczesniej )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś kupiłem z salonu taki samochód jak Ty masz 2.0 2006 rok i w salonie na specjalne życzenie założyli mi końcowy tłumik supersprint'a, był on dedykowany do WRX czy tam STI ale wystarczyło zrobić przejściówkę z jednej średnicy na drugą, brzmiał pięknie :D

 

tutaj jest link do filmiku na moim kanale youtube http://www.youtube.com/user/pifpafhuj#p/u/5/wfwaTY-GiUM jak sobie wejdziesz to jest tam 5 filmików z moim dawnym subarakiem , identyczny jak Twój :D ( mam nadzieje że ten Twój to nie mój, bo mój skończył na czołowym zderzeniu z wywrotką :/ ) no i możesz sobie zobaczyć jak on brzmi, no ale wiadomo filmiki nie oddają dokładnie tego pięknego dźwięku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec musiałbym zmienić kolektor a wiecie jaki pasuje? albo gdzie mozna takowy kupic?

 

zaluz koncowy tlumik z STI i nic wiecej nie ruszaj, ty masz kolektor z 2 sondami lambda i z katem,

jakiekolwiek modyfikacje nie maja sensu - popytaj grzywaczewskiego jakie mial problemy w swoim 2.5 jak zrobil sobie customowy kolektor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistral, podejdzie, ale końcówka jest trochę za krótka i będzie głębiej schowana w forku.

 

 

A myślisz, że fajnie by u mnie brzmiało?

Nie chcę, aby było głośno i męcząco, ale żeby miało delikatny charakter.

Zresztą wiesz, o co mi chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistral,

Jak chcesz przelot, ale cichy, z którym da sie jeździć w trase z małymi dziećmi ... to jak najbardziej Prodrive, Supersprint i Devil -ale tylko ta DUŻA puszka ;-) ... (innych nie testowałem, ale pewnie coś by sie jeszcze znalazło ... bardziej lub mniej "firmowego")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistral, podejdzie, ale końcówka jest trochę za krótka i będzie głębiej schowana w forku.

 

 

A myślisz, że fajnie by u mnie brzmiało?

Nie chcę, aby było głośno i męcząco, ale żeby miało delikatny charakter.

Zresztą wiesz, o co mi chodzi...

 

Posłuchaj u Adascha. Prodrive jest IMO bardzo cichy, ale delikatnie słychać boxera. Jeśli po odsłuchaniu u Adasia będzie Ci za cicho, to najlepszym rozwiązaniem będzie klasyczny H&S. Cichy i delikatny przy spokojnej jeździe, przy wyższych obrotach zaczyna otwierać paszcze. :mrgreen: Wg mnie idealny kompromis między głośnością a dźwiękiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...