Skocz do zawartości

Hałasujące hamulce


spawalniczy

Rekomendowane odpowiedzi

Wraz z odwilżą zauważyłem dziwne hałas, który słychać w czasie hamowania. Jest on podobny do hałasu, jaki wydają hamulce po kilku dniach postoju, kiedy tarcze pokrywają się rudą. Częstotliwość dźwięku jest wprost proporcjonalna do prędkości przy jakiej hamuję. Wydaje mi się też, że pedał hamulca minimalnie pulsuje. Wczoraj zdejmowałem koła do wyważenia i sprawdziłem jak pracują zaciski - jeden przesuwał się bez problemu - drugi namówiłem do współpracy kilkom ciosami otwartą dłonią. Po założeniu kół miałem wrażenie, że jest ciszej (może sugestia). Dziś objaw powrócił - zrobiłem 450 km i dalej hałasuje. Tarcze są gładkie, klocki pracują po całej powierzchni. Grubość klocków około 5 mm. Całość jeździ w Legasiu od nowości, czyli od 50 kkm.

Skrzywiły się tarcze, czy też zaciski nie pracują prawidłowo i wystarczy rozebrać / przeczyścić. Macie jakieś doświadczenia / pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale sprawdziłeś grubość tarczy.

 

Nie mierzyłem, bo nie byłem przygotowany. Nie sądzę jednak, żeby były mocno zużyte - przy tak małym zużyciu pierwszych klocków. Na tarczach nie widać dużych krawędzi w miejscach, gdzie kończy się pole pracy klocka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nasmaruj tarcze olejem :twisted: wtedy napewno przestaną hałasować :mrgreen:

 

hehe, dobre :P Ale dodam na wszelki wypadek że to był żart :D

Wracając do tematu to może masz gdzieś zbity śnieg w zawieszeniu i obciera o koło przy hamowaniu jak samochód nurkuje. Miałem tak raz gdy zapomniałem odśnieżyć kółka po lataniu bokiem po śniegu dzień wcześniej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zrobiłem dłuższa trasę i niestety nie jest tak różowo, jak mi się na początku wydawało. Przy hamowaniu z większych prędkości czuć pulsowanie pedału. Tarcze chyba są lekko zwichrowane.

Z tego co poczytałem na forum, to dosyć typowa usterka w Legacy występująca nawet przy delikatnym operowaniu hamulcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...