Skocz do zawartości

Obwodnica Warszawy, Raszyna, trasa S8


JKmotors

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Nie wiem czy już było, ale napewno zasługuje na oddzielny temat. No idotarłem do bardzo ładnego obrazka:

 

s2s8konotopapulawska.th.jpg

 

Macie może jakieś informacje, kiedy to będzie? Słyszałem, cała ta trasa przejezdna ma być do 2012 roku, a oddana (pasy zieleni, drzewka, itp) do 2013. Ale prosiłbym o potwierdzenie.

Mieszkam w Raszynie od urodzenia. No i wreszcie się doczekałem :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to budują to co na mapie jest czerwone, a tu bardziej chyba chodzi o to co jest równoległe do Al. Krakowskiej czyli na mapie na czarno/granatowo

 

dla mnie najistotniejszy jest fragment na czerwono - od konotopy (mieszkam jakieś 700m od przyszłego węzła, na który nie będę miała wjazdu...) do al. krakowskiej.

więc to co czerwone to już robią. Póki co niewiele widać, ale jakoś nawet się uwijają bo chociaż te wykopki coraz bardziej widać :P

 

polecam ten serwis:

http://siskom.waw.pl/

super sprawa, dostępne bardzo dokładne plany.

jak mi się ładował kiedyś pdf skrzyżowania jerozolimskich z łopuszańską to stary komp wymiękł :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności robią połączenie konotopy (węzeł z autostradą) z al.krakowską i dalej do Poleczki. z drugiej strony Warszawy robot zaczęto w Markach na węźle Toruńska - Radzymińska - za kilka (naście :wink: ) lat obwodnica będzie zamknięta czyli od Marek aż do Zakrętu a od południa też jakoś (teraz nie pamiętam) do Zakrętu mniej więcej. obecny etap czyli konotopa - Poleczki idzie całkiem sprawnie natomiast mocno zagrozony jest odcinek Jerozolimskie - Wolica prostopadły do tego pierwszego. O to jest całą afera bo Grabarczyk uciął kasę ale po wielu protestach może jednak dadzą kasę - będzie wiadomo do końca stycznia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jerozolimskie - Wolica prostopadły do tego pierwszego. O to jest całą afera bo Grabarczyk uciął kasę ale po wielu protestach może jednak dadzą kasę - będzie wiadomo do końca stycznia

 

myślałem, że tu już jest pchnięte :shock: :? mówili o tym pod koniec grudnia

 

-- 20 sty 2011, o 23:40 --

 

może być coś na rzeczy bo:

 

Obwieszczenie o wydaniu w dniu 31 grudnia 2010 r. decyzji, znak DOOŚ-074/DOOŚ-3453-08/2010/10/KK/JSz-58,o uchyleniu w całości decyzji Wojewody Mazowieckiego z dnia 6 maja 2008 r., znak WŚR.I.SM/6613/1/31/07, w przedmiocie środowiskowych uwarunkowań zgody na realizację przedsięwzięcia polegającego na budowie drogi ekspresowej S8 na odcinku Salomea – Wolica wraz z powiązaniem z drogą krajową nr 7 i z przebudową infrastruktury technicznej. - plik PDF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wąż, to było zaklepane jak była kasa ale się okazało, że jednak nasza zielona wyspa nie jest tak zielona i kasy nie ma. Upadło wiele projektów a najgłośniejsze to włąśnie ten odcinejk i jakis kawałek obwodnicy Krakowa. Była afera pod koniec roku i te 2 projekty i parę innych z dużym buntem społecznym może wróca naliste ale decyzja jeszcze nie zapadła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może wróca na liste ale decyzja jeszcze nie zapadła.

 

 

znam tą sprawę.. ale zrozumiałem z wypowiedzi ministra, że będą budować całość. Boję się jednak, że możesz mieć racje.

 

http://img227.imageshack.us/f/raszyn11.jpg/

 

Na razie staram się być dobrej myśli. Nie wiem jak oni dalej wyobrażają sobie funkcjonowanie stolicy bez tej drogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wąż, na razie to Grabarczyk przestraszył sie krytyki i obiecał poszukac pieniędzy dla kilku najważniejszych skasowanych inwestycji jak właśnie S8 i Kraków ale jeszcze nie powiedział czy znalazł :wink:

Fx, nic nie wiem poza tym że to jeszcze daleka przyszłość :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, na razie to Grabarczyk przestraszył sie krytyki i obiecał poszukac pieniędzy dla kilku najważniejszych skasowanych inwestycji jak właśnie S8 i Kraków ale jeszcze nie powiedział czy znalazł :wink:

Jest duża szansa że tuz przed październikiem sie jednak znajdą pieniążki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukass, myślisz? Ja myślę, że pieniądze się znajda tam gdzie potrzeba wyborców a Warszawa i tak jest pro PO więc nie trzeba się starać :wink:

A w Krakowie odwrotnie, ale z tym samym skutkiem: Nie wybraliście prezydenta z PO, więc zabieramy kasę na S7... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, w planach jest też nowy most, i ta trasa co sie teraz kończy ma przecinać puławską, lecieć dalej dalej, przecinać wisłę, i aż na pragę... Ale to chyba DALEKA przyszłość :). Tak czy owak, będziemy mieli do siebie rzut kamieniem 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...