Skocz do zawartości

Pilna pomoc w doborze skrzyni biegów.


Wito

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Mam mały problem z moja skrzynia w dośc mocno zmodyfikowanym wrx, zaczeła wydawać ciche lecz niepokojące mnie dzwięki...

Mam ogólne pytanie bo juz od dosc dawna zastanawiałem się nad wymianą skrzyni na mocniejsza i przy tym ukończeniu projektu...

Mam wrx z 2003/4 roku i planowałem wrzucic do niego skrzynie z wrx sti rok 1998 275 hp i mam pytanie czy skrzynia bedzie pasowała i czy to w ogóle dobry pomysł jest ? nadmienie ze mocowo mój wrx bedzie w stanie wyciągnąc ok 350 koni ?

 

Za wszelką pomoc serdecznie z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe :) no tak tylko taki ładny secik to koszt 10 tys zł... troche sporo, a tutaj trafi mi się niby okazja na tę skrzynie z wrx sti 275 z dyfrem i półosiami za 2500 zł dlatego pytam z ciekawosci czy to jest dobra skrzynia i czy wytrzyma moją moc ? Bo tez mam na oku inną z japońskiego wrx, która podobno baaardzo rózni się od europejskiego i wytrzymuje moce rzedu 350-400 koni czy ktoś może potwierdzić mi tę opinie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe :) no tak tylko taki ładny secik to koszt 10 tys zł... troche sporo, a tutaj trafi mi się niby okazja na tę skrzynie z wrx sti 275 z dyfrem i półosiami za 2500 zł dlatego pytam z ciekawosci czy to jest dobra skrzynia i czy wytrzyma moją moc ? Bo tez mam na oku inną z japońskiego wrx, która podobno baaardzo rózni się od europejskiego i wytrzymuje moce rzedu 350-400 koni czy ktoś może potwierdzić mi tę opinie ?

 

Zalezy jak jezdzisz.

Moze te 350KM wytrzyma, a moze nie.

Ale predzej czy pozniej sie raczej podda, a ty znow bedziesz szukal nastepnej skrzyni.

Zwlaszcza, ze do 98r skrzynie wystepowaly jeszcze w slabszych/mniej sztywnych obudowach ty752, co tez nie pomagalo.

 

Niestety - prawda jest taka, ze jak pakujesz kase, zeby zrobic 350-konnego WRX'a, to trzeba tez troche dorzucic jeszcze na skrzynie, ktora to wszystko zniesie.

 

Chociaz pewnie zalezy tez troche od tego, jak bedzie rozlozony moment obrotowy, no ale ta moc tez skads sie musi brac tak czy inaczej.

 

Tak czy inaczej - jak the.wolf zauwazyl, to zawracanie glowy.

 

A brutalna prawda jest ogolnie taka - ze jak nie masz kasy na wytrzymalsza skrzynie, to prawde mowiac znaczy to takze, ze nie bardzo bedzie Cie stac na 350-konnego WRX'a.

Bo to beda wydatki.

 

Czy sie na taka mysl obrazisz, czy nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo duzo pieniedzy zainwestowałem w auto, o skrzynce tez myslalem oczywiscie ale kurde nie sadzilem ze to takie pieniadze beda...

 

-- Śr sty 12, 2011 9:10 pm --

 

A mam jeszcze takie pytanie odnośnie skrzyni biegów z japońskiegowrx ale z rocznika 2004 czy ktos moze słyszał jakies opinie na temat tej skrzyni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano, życie uczy, że czasami najpierw trzeba pomyśleć o napędach, a potem o mocy. :)

 

Ale, żeby nie było, że taki mądrala jestem - też jeżdzę na 5mt wciąż.

Ale ja to tam ledwie co ciśnę - na kapelusz może jeszcze za młody, ale czapka na głowie jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wito napisał(a):

haha ok tylko wtf is pomuk :P ? :D

 

 

przy naszych odpowiedziach sa takie "przyciski" :mrgreen: jak email, PW itp. i ja sie dobze przyjzysz to znajdziesz pomuk kliknj go dla AMI i dla mnie :twisted:

 

Ja wezmę pomuka za AMI-ego jak nie chce he he . . . :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chetnie rozdam :) Tylko ze zrobiłem klik i dalej nie wiem co robić, narazie jestem noobem jesli chodzi o takie techniczne sprawy :P Dla tego co mi wytłumaczy kolejny pomuk :D

 

A i jeszcze mam pytanie odnosnie jakiegos sterownika DCCD Pro albo tego drugiego Neblablacostam ;p czy ktoś ma cos takiego fajnego ? przeczytałem gdzieś na forum o tym ze montowanie dccd do auta bez dccd wiąże się z jakimiś niedogodnościami ale podobno te kontrolery wyjasniają te nieporozumienia zgadza się ?

 

-- Cz sty 13, 2011 12:05 am --

 

http://cars.donedeal.ie/find/cars/for-sale/Ireland/subaru%20impreza może to? jakby co to pomogę,zadzwonię,pozdro

 

 

Bardzo dziekuje za pomoc :), troche szprecham w angielszczyźnie wiec chyba dam rade ale w razie czego bede się odzywał :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...