Skocz do zawartości

gaśnie na zimno


JanekS

Rekomendowane odpowiedzi

czolem

 

zawsze sie smieje z diagnozowania samochodow przez internet no i przyszla kryska ;)

zanim oddam komu madrzejszemu do warstata moze przyjdzie komus do glowy jakis genialny pomysl

 

ad rem

pacjent: forek XT '07 z legendarnym 2,5T na pokladzie ;) Przebieg 65kkm, w tym zaraz peknie 50kkm na gazie od Jako

objawy: silnik gasnie poki zimny na wolnych obrotach. krytyczny moment to dopoki sie calkiem nie rozgrzeje ale juz na tyle ze wolne obroty zbija do standardowej wartosci, szczegolnie przy zjezdzie z wysokich obrotow np po wysprzegleniu, tak jakby nie nadazal zareagowac zeby podbic obroty.

Przepustnice wypucowalem ze az sie swieci i moze jest odrobine lepiej ale nie pomoglo

Zawory - idealnie rowno na wolnych obrotach to on nie pracuje ale tak ma odkad go kupilem przy ok 15kkm, moze odrobine sie z czasem pogorszylo ale jakos dramatycznie nim nie szarpie.

 

Nastepny moj podejrzany w kolejnosci to niestety jednak zawory ale moze jest jeszcze cos co moge wczesniej sam sprawdzic? Raczki mam nie-lewe obie , ecu-explorerem moge cos poczytac ;)

 

pozdrufka

janek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na gazie zachowuje się tak samo jak na benzynie?

 

Kiedyś miałem Astrę Classica w gazie i miałem też takie kłopoty, problemem było coś, co nazywało się silniczkiem krokowym, tylko nie wiem, czy coś takiego tutaj występuje... techniczny to ja za bardzo nie jestem.

W każdym razie jedź do Jako, coś powinien poradzić.

 

Mistral

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...