Jump to content

gaśnie na zimno

JanekS

Recommended Posts

czolem

zawsze sie smieje z diagnozowania samochodow przez internet no i przyszla kryska ;)

zanim oddam komu madrzejszemu do warstata moze przyjdzie komus do glowy jakis genialny pomysl

ad rem

pacjent: forek XT '07 z legendarnym 2,5T na pokladzie ;) Przebieg 65kkm, w tym zaraz peknie 50kkm na gazie od Jako

objawy: silnik gasnie poki zimny na wolnych obrotach. krytyczny moment to dopoki sie calkiem nie rozgrzeje ale juz na tyle ze wolne obroty zbija do standardowej wartosci, szczegolnie przy zjezdzie z wysokich obrotow np po wysprzegleniu, tak jakby nie nadazal zareagowac zeby podbic obroty.

Przepustnice wypucowalem ze az sie swieci i moze jest odrobine lepiej ale nie pomoglo

Zawory - idealnie rowno na wolnych obrotach to on nie pracuje ale tak ma odkad go kupilem przy ok 15kkm, moze odrobine sie z czasem pogorszylo ale jakos dramatycznie nim nie szarpie.

Nastepny moj podejrzany w kolejnosci to niestety jednak zawory ale moze jest jeszcze cos co moge wczesniej sam sprawdzic? Raczki mam nie-lewe obie , ecu-explorerem moge cos poczytac ;)

pozdrufka

janek

A na gazie zachowuje się tak samo jak na benzynie?

Kiedyś miałem Astrę Classica w gazie i miałem też takie kłopoty, problemem było coś, co nazywało się silniczkiem krokowym, tylko nie wiem, czy coś takiego tutaj występuje... techniczny to ja za bardzo nie jestem.

W każdym razie jedź do Jako, coś powinien poradzić.

Mistral

JanekS ja tak miałem w "wolnym ssaku" do czasu regulacji luzów zaworowych, co prawda auto nie gasło ale obroty opadały sobie do czas rozgrzania - przyczyną u mnie były zaparte zawory wydechowe,