Skocz do zawartości

Skandalicznie kiepskie hamulce w nowym Foresterze?


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

Brembo w STi tez nie sa doskonale. Poza tym, kto jezdzi ostrzej tym autem to wie, co znaczy mieknacy pedal hamulca. Zabija rowniez fakt nie zastosowania przewodow w oplocie. Cieszy duza skutecznosc hamulcow (choc szybko puchna) i fakt prowadzenia przewodow w progu w kabinie, a nie dolem podwozia.

 

P.S.

Swoja droga to starsznie mocny ten nowy Forester 2.5 XT (przy okazji jest to kolejny dowod jak duzo daje w doladowanych jednostkach subaru wymiana samego tlumika koncowego - tak jak w prezentowanym egzemplarzu).

 

forys25xtham1.JPG

forys25xtham2.JPG

 

Jak widac chlopakom w VTG dopisywal dzis humor ;D

 

Lesnik.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 125
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

P.S.

Swoja droga to starsznie mocny ten nowy Forester 2.5 XT (przy okazji jest to kolejny dowod jak duzo daje w doladowanych jednostkach subaru wymiana samego tlumika koncowego - tak jak w prezentowanym egzemplarzu).

 

Bardzo mnie zaciekawiłeś, to znaczy, że gdyby do WRXa zamontować sam tłumik końcowy np. Prodrivu lub H&S to byłby w odczuwalny sposób szybszy od WRXa z seryjnym tłumikiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy w wrx'ach 06 beda bardziej wytrzymale skrzynie, niz w poprzednim modelu.

mysle, ze nie-ASO pompa, wydechem i strojenie pewnie pod 300ps osiagnie

(biorac pod uwage, ze pol litra mniejsze silniki robia na okolo 265 - patrz np intak :D ).

pytanie brzmi: zmieli, czy nie zmieli :?: :idea::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napracowales sie z tymi rysunkami, Michal :mrgreen: A tak wogole to pozdrawiam, bosmy sie ostatnio poznali :wink: Zmierzcie koniecznie droge hamowania.....choc moze lepiej nie, bo to chyba ten sam egzemplarz i moze miec zjechane hamulce :|

 

A jak odczucia z jazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga to starsznie mocny ten nowy Forester 2.5 XT (przy okazji jest to kolejny dowod jak duzo daje w doladowanych jednostkach subaru wymiana samego tlumika koncowego - tak jak w prezentowanym egzemplarzu).

 

:shock: No faktycznie...

 

To jeśli silnik w 2.5XT to - pi razy oko - ta sama jednostka, co w nowym WRX/STI, to ja już dziś zaczynam molestować shodan-a o zniżkę na H&S. Pomęczę go ze 2 miesiące, może coś mi się uda wymęczyć :wink: 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korton: a skad podejrzenia, za takze Brembo sa kiepskie w Subaru? :)

 

Czytajac to forum juz jakis czas, ciagle czytam ze seryjne hamulce sa do bani, przewijalo sie tez, ze pozniejsza korekta - toczenie, wymiana na inne (niekoniecznie brembo), itp nie pomaga, jesli jestem w bledzie to prosze mnie z niego wyprowadzic, czy wymiana w subaru na markowe tarcze, klocki rozwiazuje problem z hamulcami?

 

PS. Z tym wyCHamowal to dalem popis:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korton: a skad podejrzenia' date=' za takze Brembo sa kiepskie w Subaru? :)[/quote']

 

Czytajac to forum juz jakis czas, ciagle czytam ze seryjne hamulce sa do bani, przewijalo sie tez, ze pozniejsza korekta - toczenie, wymiana na inne (niekoniecznie brembo), itp nie pomaga, jesli jestem w bledzie to prosze mnie z niego wyprowadzic, czy wymiana w subaru na markowe tarcze, klocki rozwiazuje problem z hamulcami?

 

PS. Z tym wyCHamowal to dalem popis:)

 

Nie wiem jak Brembo (nie pamiętam czy ktoś się skarżył), ale wymiana na ETC czy inne tego typu niewiele pomaga - też się gną, więc chyba lepiej pozostać przy tarczach oryginalnych, byle nie z fabrycznymi klockami (przynajmniej w Legacy/OBK) - te wymienić od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Męcz chłopie, męcz :mrgreen:

 

No to już zaczynam 8):

 

shodan - nie miałbyś do sprzedania jakiegoś fajnego tłumika końcowego do imprezy, z mega super specjalną zniżką za:

- to, że H&S będzie reprezentowane na jednej z pierwszych MY'06 STi w naszym pięknym kraju (na pewno nie pierwszej, ale jednej z pierwszych)

- bycie Forumowiczem forum subaru.pl

- to, że Cię lubię (i to jak!) :mrgreen:

- to, że im wcześniej mi ją przyznasz, tym lepiej, bo Ci będę tak marudził, że i tak się w końcu zgodzisz, to po co Ci tylko dodatkowe nerwy...

 

:wink: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi tylko i wyłącznie o samozadowolenie właściciela, podryw panieniek i straszenie staruszek na przystankach :mrgreen:

 

O - to mi się podoba. Z panienkami radzę bez samochodu 8), ale jeśli chodzi o straszenie staruszek, to faktycznie - mam spore braki :mrgreen:.

 

A poza tym to w ogóle nie ma co gadać, bo bulgot musi być rasowy. Subarynka bez bulgotu to jak łapka na muchy bez twardego dysku ( :shock: :?: )...

 

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL - jeździmy jutro? Zapowiada się pogoda "bezpiecznikowa" :-D

 

Pewnie, że tak 8). Zanosi się na to, że będę bardzo zajęty, także pewnie skończy się tak, że dostaniesz kluczyki, limit kilometrów, i rób sobie co chcesz 8).

 

Szkoda, myślałem że wpadniesz do Wyszkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...