Skocz do zawartości

ile oleju w skrzyni?


JanekS

Rekomendowane odpowiedzi

Czolem,

 

Pytanie do praktykow - ile oleum wymienia sie w skrzyni manualnej w forku XT '07

W papierach gdzies znalazlem chyba 3.7l tymczasem zlalem wczoraj ok. 3.0l, tylez zalalem nowego i na bagnecie max.

 

nie znam jakiejs sztuczki na wypędzenie 0.7 litra? bagnet oszukuje? czy tak ma byc? :)

 

pozdrufka

Janek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałem w ubiegłym tygodniu - rocznik '06. - hurtem w skrzyni i tylnym dyferencjale. Manual podaje, że do skrzyni wchodzi 3,5l. Nie znalazłem tam informacji co do ilości oleju w dyferencjale tylnym. Doświadczeni forumowicze pisali gdzieś, że wchodzi tam około 0,8l.

Łącznie weszło mi 4,1 l - a więc też trochę mniej niż wynika z powyższych informacji. Mierząc na zimnej skrzyni poziom mam dokładnie na full. Ważne, żeby dobrze rozgrzać olej, co w aktualnej sytuacji pogodowej nie jest proste. Ja bezpośrednio przed wymianą jeździłem około 45 minut. Nie stosowałem żadnych dodatkowych technik typu podnoszenie jednej strony samochodu itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby sie zgadzalo to bym nie zawracal glowy ;-p

zlalo sie u mnie ze skrzyni 3.0 litra i wiecej za cholere nie chcialo, olej nie byl zagrzany na maxa ale cieply - jakies 40-45degC

 

nie zebym spac nie mogl ale troche mnie to zaciekawilo..

pozdrufki

J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...