Skocz do zawartości

Zakup, import i rejestracja Subaru z Japonii


kons6

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

megas, fajne auto !!!

 

wracając lekko do tematu rejestracji? czy dobrze zrozumiałem zę możliwa jest rejestracja auta z krótkim vinem? zależy to od pani urzędniczki czy są jakieś przepisy które to umożliwiają bądź nie? Jesli pismo do ministerstwa to ile się czeka i czy jest to formalność czy niekoniecznie.

 

Tak jak koledzy pisali, zależy od urzędników. I od diagnosty, bo może nie zbadać wam auta z krótkim VINem ! Przy moim poprzednim Type R, udało mi się zrobić przegląd, ale jak się potem okazało, firma diagnostyczna,w której się 'badałem' miała kontrolę i dostali za to po łapach. Teraz będę musiał pisać do ministerstwa niestety, ale zrobię to od razu po sprowadzeniu auta do PL, auto będzie się przekładało, a urzędasy niech se rozpatrują pisma :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie są dwa zapisy, które wzajemnie się wykluczają i to jest głupie :) Jeden mowi ze musi byc 17 cyfr, a drugi, że tyle cyfr ile nadał producent danego auta, jest uznawane. Na podstawie tego drugiego paragrafu zrobiono mi przegląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

teoretycznie pismo mozesz wyslac dopiero po przelozeniu kierownicy

do wniosku dolacza sie fotki i opinie rzeczoznawcy ze kierownica jest po dobrej stronie i auto jest ogolnie ok.

swoj wniosek zlozylem w maju i poki co ciagle czekam na odpowiedz.

jak dzwonilem w czerwcu to mowili ze poki co koncza rozpatrywac wnioski z lutego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MegasWRC i jak sprawy w temacie sie maja, autko dotarlo? Napisz cos jak mozesz bo sam zaczynam czegos szukac.

 

Auto jeszcze plynie. Jest stronka, na ktorej mozna sledzic statki i ten moj wyplynal dzis z Turcji. 2-3tyg i bedzie w Bremer. Jak cos chcesz to moge Ci pomoc ogarnac, bo juz sie w tym wprawilem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbieram w Bremerhaven, bo transport wychodzil tam duzo taniej. 700€ do Niemiec, ok3000€ do Gdyni. Oplaty robie w Niemczech bo to tez jest tansze niz w PL. Auto jest w pelni sprawne, ale nie chce nim wracac na kolach. Albo wezme swoja lawete, albo znajde jakas firme co mi go przywiezie. Do kosztow zakupu auta musisz jeszcze doliczyc koszty transportu samochodu z domu aukcyjneg do portu, ale to smieszne koszta + prowiza dla eksportera, wyszlo to razem ok 250€.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ze same pozytywne wiesci :) Co do Twojej propozycji to pewnie skorzystam ale jednak czasowo sie to przesunie, trafil mi sie Williams i jutro lece po niego do Szwajcarii ale dzieki za checi. To pisz jak autko odbierzesz, co do oplat to dobrze robisz, ze wybrales Niemcy do tego. Pzdr

Edytowane przez wiechu100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć Wszystkim Zapaleńcom. To mój pierwszy post więc proszę o odrobinę wyrozumiałości...Od 6 mcy śmigam sobie Impreza classic wrxem i zaczęła dojrzewać we mnie myśl o kupnie drugiego samochodu na "niedzielne przejażdzki", dość niespotykanego - Imprezy JDM STI ver 6 2000r. Po krótkiej rozmowie ze sklepem z Nippon ustaliłem ze auto było naprawiane - i tu pojawia się problem... Napisano mi oczywiście w angielskim, że naprawiane było: Right front inside panel and core support. Jako, że nie znam się na typowej terminologii mechanicznej trudno mi się określić:

1. co dokładnie było naprawiane oraz czy części mogą być te wymienne.

2. czy po takiej naprawie samochód nie będzie tykającą bombą z napędem na cztery koła;)

Samochodu możliwości obejrzeć na live nie mam, ponieważ jest w Japonii...Rozumiem, że "mina" może być zawsze....

Czy może ktoś z Was spotkał się z opisem takich części...

Pozdrawiam. Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Fragment który zacytowałeś jest wyrwany z kontekstu, co sprawia, ze nie wiemy jaki 'przedni wewnetrzny prawy panel wraz z odparciem trzpienia' autor miał na myśli.

No właśnie...Postaram się jeszcze coś wyciągnąć od delaera. Treść maila też mi mało powiedziała:

Thank you for your inquiry of our stock.

 

Right front inside panel and core support was repaired but it is not problem for run.

Where did you find our site?

Podejrzewam, że chodzi o okolicę przedniego prawego koła...Wyślę im jeszcze maila...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ok dzięki :) Sprawa już ogarnięta. Nie było tak ciężko. Dogadałem się wykwintną łamaną angielszczyzną. Subi kupione, pozostało jeszcze cierpliwie poczekać na kontener. BTW MegaWRC właśnie się zorientowałem że Twojego Type'a też wcześniej oglądałem, a potem kląłem, że już po aukcji ha, ha, ha

STI VER 6

03.jpg

Edytowane przez wsokol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...