Skocz do zawartości

Różnica w wysokości zawieszenia przód wzg. tył


TomK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Kolejne nurtujące mnie pytanie... :roll:

Dziś zauważyłem: kiedy auto stoi na prostym różnica w odległości górnej krawędzi opony do błotnika jest różna biorąc pod uwagę przód w stosunku do tyłu auta. Tył siedzi niżej o ok 2cm.

Silnik to 2.0D auto ma przejechane 1400km. Sądziłem, iż te odległości powinny byc równe.

Niby pierdoła, ale ja zauważam wszystko 8)

Nie wiem czy tak ma być czy SLS już mnie nie lubi ?? :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Kolejne nurtujące mnie pytanie... :roll:

Dziś zauważyłem: kiedy auto stoi na prostym różnica w odległości górnej krawędzi opony do błotnika jest różna biorąc pod uwagę przód w stosunku do tyłu auta. Tył siedzi niżej o ok 2cm.

Silnik to 2.0D auto ma przejechane 1400km. Sądziłem, iż te odległości powinny byc równe.

Niby pierdoła, ale ja zauważam wszystko 8)

Nie wiem czy tak ma być czy SLS już mnie nie lubi ?? :idea:

 

A woziłeś niedawno węgiel na zimę i pod ciężarem tak tył opadł? to nie ma co się czepiać fabryki :mrgreen:

Poważnie, to SLS tak działa niestety nawet w nowych autach. W każdym razie, całkiem możliwe, że za kilka-kilkanaście tysięcy podwozie się wyrówna jak się wszystko w aucie dopasuje. Dopóki ci amor nie wyleje i tak nie masz raczej szans na wymianę gwarancyjną

swoją drogą myślę, że w końcu powinni przestać to wstawiać w standardzie i dawac zwykłe amory, a sls zostawić jako opcję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jak patrzę na auto, tył siedzi dobry 3cm niżej, pomierzyłem metrem od górnej krawędzi nadkola do osi koła.

Wkurza mnie to, bo wygląda jakbym woził worek cementu w bagażniku na zimę jak dawniej w polonezach :evil:

 

Ktoś może zauważył podobna kwestię w forku z silnikiem diesla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuuuuuuu, no spalanie faktycznie katastrofa, chyba sprzedam fure... :mrgreen: coś mi się wydaje, że tyle powinna palić Panowie :wink:

 

Mac-iek
Jakbyś sobie kupił pierwszą fajną zabawkę po 26 latach to byś z nią spał i przykrywał ja kołderką na dobranoc więc daj mi się poprzyglądać bo to lubię, ten objaw przechodzi po 2 miesiącach jak przedmiot powszednieje więc pewnie i moje posty też ulegną zmianie; jeśli się akurat ten nie spodobał :idea: :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktostam, mi komputer pokazuje 7,6 - 7,8 więc wiele się nie myli. Znajomemu pokazuje 6,8, a pali mu podejrzewam tak samo. Nieco dziwna sytuacja. Po to założyłem licznik kosztów, aby to protestować. Na razie testuje różne paliwa i patrze - ostatnie tankowanie na StatOil wersja Gold i... kicha spalanie w górę. Ale nie ma standaryzacji bo mróz przywalił więc forek musiał zapier...ć z cyca. :D Trudno to ocenić jednoznacznie. :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomK, a nie jest tak że przednie błotniki są bardziej wycięte niż tylne :?: Na skręconych kołach zawias też pracuje i kółko musi się gdzieś schować, inaczej błotnik by zdjęło :mrgreen:

 

Połóż sobie poziomice na progu podwozia i zobaczysz czy równo stoi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...