Skocz do zawartości

nie ma podgrzewanych lusterek w STI `07 US?


DJK

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni,

Ktoś się orientuje czy w US Spec-ach powinny być podgrzewane lusterka?

Ni cholery u mnie się nie podgrzewają, ja rozumiem że Impreza jest mocno okrojona z wszelkiej maści elektronicznych nowinek ale na podgrzewanie lusterek to szczerze mówiąc liczyłem :|

 

Co dziwne lewe lusterko mam tak jakbym patrzył w proste lustro (fatalny zakres obserwacji, idealnie płaska powierzchnia), natomiast prawe jest prawidłowo asferyczne, widać dużo więcej i jest tak jak trzeba.

"Ten typ tak ma" czy lepiej wymienić te lewe lusterko bo powinno być asferyczne a ktoś po prostu sobie wyciał i wkleił z przedpokoju? :mrgreen:

 

Druga sprawa - ogrzewanie tylnej szyby - grzeje tylko samą górę, potem długo długo nic i ostatnie dwie "linijki" znów grzeją. Są jakieś zestawy do reperowana tych linii? Chodzi chyba o przewodzenie prądu - jest jakaś przerwa.

 

Z góy dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

Pzdr.

DJK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni,

Ktoś się orientuje czy w US Spec-ach powinny być podgrzewane lusterka?

Ni cholery u mnie się nie podgrzewają, ja rozumiem że Impreza jest mocno okrojona z wszelkiej maści elektronicznych nowinek ale na podgrzewanie lusterek to szczerze mówiąc liczyłem :|

 

Co dziwne lewe lusterko mam tak jakbym patrzył w proste lustro (fatalny zakres obserwacji, idealnie płaska powierzchnia), natomiast prawe jest prawidłowo asferyczne, widać dużo więcej i jest tak jak trzeba.

"Ten typ tak ma" czy lepiej wymienić te lewe lusterko bo powinno być asferyczne a ktoś po prostu sobie wyciał i wkleił z przedpokoju? :mrgreen:

 

Druga sprawa - ogrzewanie tylnej szyby - grzeje tylko samą górę, potem długo długo nic i ostatnie dwie "linijki" znów grzeją. Są jakieś zestawy do reperowana tych linii? Chodzi chyba o przewodzenie prądu - jest jakaś przerwa.

 

Z góy dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

Pzdr.

DJK

Zobacz ile kabli idzie do lusterek .

Do naprawy ogrzewania szyby jest specjalny klej , który przewodzi prąd .

Tu pewnie Zaki79 Ci pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co mi się udało ustalić - lewe lusterko 1:1 jest/było wymagane w USA. Ja wymieniłem na jakiś sferyczny aftermarket (trochę zniekształca - czyt. nierówna ta sfera jest, ale za te ~30zł to można przeboleć).

 

Prawe, jeśli jest oryginalne (i z napisem "objects in mirror are closer than they appear"), to zapewne jest sferyczne, nie asferyczne (asferyczne są "dzielone" - część mają sferyczną - pomniejszającą, a zewnętrzną "wywiniętą" w celu zwiększenia pola widzenia).

 

Co do ogrzewania - pewnie bywały wersje zarówno z, jak i bez - mój np. nie miał grzania, a w instrukcji do tego rocznika widziałem opis działania podgrzewania (zapewne - nie pamiętam - z adnotacją, że "jeśli dotyczy").

 

A co do zestawów naprawczych - widziałem kiedyś taką farbę, która sama nie grzała, ale przewodziła prąd. Działa to np. na drobne (nawet widoczne, lub nawet najlepiej widoczne - gdyż wtedy wiadomo gdzie malować) ubytki w "ścieżkach" grzewczych. Dodam jeszcze, że wiele Imprez z USA jakie widziałem, miało oklejone folią (przyciemniającą) szyby - wtedy malowanie będzie utrudnione, bo wymaga zerwania folii :wink: .

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OKA......dzięki Panowie za podpowiedzi, sprawdzę przy najbliższej okazji ilość kabli które idą do lusterek, lewe lusterko jst na pewno 1:1 - paranoja, przecież praktycznie nie da się na tym jeździć! Lusterko prawe faktycznie jest SFERYCZNE (moja wpadka językowa, sory :D ), nie mogli od razu zrobić po obu stronach??

 

Co do farby przewodzącej prąd - zadziałam na dniach - na szczęście tylna szyba nie jest oklejona.

 

Jeszcze raz dzięki za szybkie info.

Pzdr

DJK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ni cholery u mnie się nie podgrzewają

Same z siebie nie będą.... :mrgreen:

Nie wiem, jak jest w US-spec (chyba już się pojawił ten problem, że US nie mają, był jakiś taki wątek), w europejczyku włącza się z ogrzewaniem tylnej szyby.

Co dziwne lewe lusterko mam tak jakbym patrzył w proste lustro

Coś masz raczej nie tak z lusterkami...

Druga sprawa - ogrzewanie tylnej szyby - grzeje tylko samą górę, potem długo długo nic i ostatnie dwie "linijki" znów grzeją. Są jakieś zestawy do reperowana tych linii? Chodzi chyba o przewodzenie prądu - jest jakaś przerwa.

Są specjalne farby do naprawiania ścieżek ogrzewania, przewodzące prąd. Oklejasz sobie taśmą szybę i malujesz w środku samą ścieżkę. Duże jednak to Twoje uszkodzenie, nie masz jakiś śladów przerysowania na tylnej szybie?

IMO lepiej podjechać do kumatego elektryka, żeby sprawdził ścieżki, nie powinno być drogo, a sprawniej, niż samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same z siebie nie będą.... :mrgreen:

Nie wiem, jak jest w US-spec (chyba już się pojawił ten problem, że US nie mają, był jakiś taki wątek), w europejczyku włącza się z ogrzewaniem tylnej szyby.

No to jakaś masakra . U mnie jest lepiej w OBK bo szyba i lusterka są niezależne . Szyba po 15 min sama się wyłącza a lusterka grzeją cały czas . Jak kiedyś wyłączyłem na drodze grzanie lusterek to zaraz zaparowały .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten klej nadaje się do naprawy tylnej szyby?

 

Nie wiem co masz na myśli ale ten klej nie klei pęknięć .

Pęknięcia kleją w drodze z Janek do Komorowa . Ten klej klei tylko ścieżki prądu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten klej klei tylko ścieżki prądu .

O to mi chodzi :wink: ,z uwagi na słowo "klej" myślałem że to jest do użytku na wkładach lusterek tak jak brzmi temat.

Drugie pytanie gdzie taki klej można dostać?

 

Wkładów lusterek się nie naprawia tylko wymienia . Taki klej dostaniesz we wszystkich większych sklepach np okołomarketowych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...