Jump to content

Dziwne pęknięcia na bloku przy EJ20


miszka01

Recommended Posts

Witam !!!

Nabyłem nowiutkiego z salonu Forestera 2.0 AT. Oglądając silnik zauwazyłem dziwne pęknięcia widoczne gołym okiem przy numerze EJ20 tuż pod alternatorem. Czy to w każdym takie pęknięcia są? Moze to sa pęknięcia technologiczne ? Zaniepokoiło mnie to. Czy mam tym się przejmowac ?

Link to comment
Share on other sites

Byłem dzisiaj z tym w dwóch servisach, jednoznacznie stwierdzano: taki odlew :), proszę tym się nie martwić Czy w aucie za ponad 100 tys takie tandetne odlewy robią. Oglądałem w innych foresterach i podobnie to wyglada. Czy w Waszych też takie peknięcia są ? Jeśli ktoś moze sprawdzic to bardzo proszę.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

To pewnie specyfika formy odlewniczej. Pewnie te niby pęknięcia / wzorki są w EJ20 identyczne. To taki odcisk palca / formy. Też mam podobne - spod brudu dosyć ciężko je co prawda zauważyć.

Link to comment
Share on other sites

Też tak mam i się tym nie przejmuję. Jest to widok surowego odlewu z aluminium. Jeśli to bardzo przeszkadza i spędza sen z powiek to proponuję papier ścierny na pewno pomoże.

Forka mam prawie od roku i jak do tej pory zero awarii, tylko leję paliwo, płyn do spryskiwaczy, oraz sprawdzam co jakiś czas poziom oleju i oczywiście pokonuje

z przyjemnością kilometry naszych dróg.

 

-- 30 lis 2010, o 14:14 --

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...