Jump to content

Dziwne pęknięcia na bloku przy EJ20

miszka01

Recommended Posts

Witam !!!

Nabyłem nowiutkiego z salonu Forestera 2.0 AT. Oglądając silnik zauwazyłem dziwne pęknięcia widoczne gołym okiem przy numerze EJ20 tuż pod alternatorem. Czy to w każdym takie pęknięcia są? Moze to sa pęknięcia technologiczne ? Zaniepokoiło mnie to. Czy mam tym się przejmowac ?

Byłem dzisiaj z tym w dwóch servisach, jednoznacznie stwierdzano: taki odlew :), proszę tym się nie martwić Czy w aucie za ponad 100 tys takie tandetne odlewy robią. Oglądałem w innych foresterach i podobnie to wyglada. Czy w Waszych też takie peknięcia są ? Jeśli ktoś moze sprawdzic to bardzo proszę.

Pozdrawiam

To pewnie specyfika formy odlewniczej. Pewnie te niby pęknięcia / wzorki są w EJ20 identyczne. To taki odcisk palca / formy. Też mam podobne - spod brudu dosyć ciężko je co prawda zauważyć.

Też tak mam i się tym nie przejmuję. Jest to widok surowego odlewu z aluminium. Jeśli to bardzo przeszkadza i spędza sen z powiek to proponuję papier ścierny na pewno pomoże.

Forka mam prawie od roku i jak do tej pory zero awarii, tylko leję paliwo, płyn do spryskiwaczy, oraz sprawdzam co jakiś czas poziom oleju i oczywiście pokonuje

z przyjemnością kilometry naszych dróg.

-- 30 lis 2010, o 14:14 --