Skocz do zawartości

kontrolka pasów bezpieczeństwa pasażera


darek603

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam takie może dziwne pytanie dotyczące kontrolki pasów bezpieczeństwa pasażera. W instrukcji pisze, że są 2 kontrolki do pasów kierowcy na desce i pasażera miedzy lampkami u góry. Ja u siebie /nowy Forek MY10/ nie widzę żadnej kontrolki dla pasażera. Jeżeli ja nie zapnę pasa to wiadomo miga, brzęczy. Ale pasażer na przednim siedzeniu może nie zapinać i nic nie świeci nic nie brzęczy.

Czy tak ma być? Czy może już się coś po.... :(

 

-- Wt lis 23, 2010 8:02 am --

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Nie, jak przekroczysz jakąś prędkość to powinieneś mieć wściekły ryk. Subaru to chyba jedyna marka na świecie, która za kierowcę decyduje czy ma zapinać pasy (np. kobiety w ciąży nie muszą, a czasem nie mogą tego robić). Brakuje tylko buta, który kopałby kierowcę w tyłek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, jak przekroczysz jakąś prędkość to powinieneś mieć wściekły ryk. Subaru to chyba jedyna marka na świecie, która za kierowcę decyduje czy ma zapinać pasy (np. kobiety w ciąży nie muszą, a czasem nie mogą tego robić). Brakuje tylko buta, który kopałby kierowcę w tyłek...

Niestety, nie jedyna. Obecnie prawie każdy nowy samochód ma kontrolkę i brzęczyk. Nawet mój stary Ssangyong ma (a właściwie miał : ) )  Ja absolutnie zawsze zapinam pasy, ale tam to piszczało wrednie jak się odpięło przed zgaszeniem silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedź, wszystko jasne. Jechałem powoli dlatego nic nie piszczało. Poźniej zapiąłem pasy i już nie sprawdzałem. Założyłem z góry że bede miał problem. Jestem przyzwyczajony do pikania od chwili ruszenia a w Forku niespodzianka....cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zastosowałem do waszych wskazówek i nadal nie wiem czy jest ok. Opisze sytuacje jaka jest u mnie. Wsiadam do samochodu, wlączam zapłon zapalają sie kontrolki na desce, min. ta od pasów po chwili gaśnie. Zapinam pas i ruszam. Jade sam
rozpędzam sie do 80 km/h, odpinam pas i nic sie nie dzieje. Żadnej kontrolki na desce, zero sygnału o nie zapiętych pasach. Sprawdziłem wtyczki pod siedzeniem , wyglądają ok.Czy forku tak właśnie ma być czy jednak kontrolka, sygnał nie powinien dać o sobie po rozpięciu pasów. Temat dość ważny dla mnie ponieważ wożę dwójkę małych dzieci i martwię się o bezpieczeństwo a jestem nowym użytkownikiem forka. Forester III, 2012, 2.0 PB.

Panowie zastosowałem do waszych wskazówek i nadal nie wiem czy jest ok. Opisze sytuacje jaka jest u mnie. Wsiadam do samochodu, wlączam zapłon zapalają sie kontrolki na desce, min. ta od pasów po chwili gaśnie. Zapinam pas i ruszam. Jade sam
rozpędzam sie do 80 km/h, odpinam pas i nic sie nie dzieje. Żadnej kontrolki na desce, zero sygnału o nie zapiętych pasach. Sprawdziłem wtyczki pod siedzeniem , wyglądają ok.Czy forku tak właśnie ma być czy jednak kontrolka, sygnał nie powinien dać o sobie po rozpięciu pasów. Temat dość ważny dla mnie ponieważ wożę dwójkę małych dzieci i martwię się o bezpieczeństwo a jestem nowym użytkownikiem forka. Forester III, 2012, 2.0 PB.

przyczyna znaleziona, okazało się że jednak odpięta była kostka pod fotelem kierowcy. Zastanawia mnie tylko jedno, do zamka pasa bezpieczęństwa jest doprowadzony kabel który jest spięty kostką pod siedzeniem kierowcy.  Czy do zamka pasażera z przodu też powinien iść taki kabel?

Edytowane przez Michał Sobczak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...