Skocz do zawartości

Rozgrzana tarcza do czerwonosci


zofx

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

mam problem z tylnią tarczą, po dluzszej jezdzie nagrzewa sie strasznie ( nieraz i do czerwonosci ) prawdopodobnie mam krzywa

 

bo na malej predkosci popiskuje

 

jak juz sie nagrzeje to pewnie puchnie i buja mi autem i slychac puki w tylym kole po tej stronie co problem

 

teraz czy to moze byc tylko krzywa tarcza ktora trzeba wymienic ( no i klocki oczywiscie ) czy to moze byc problem zacisku ?

 

patrzylem w kanale na to i wszystko jest sztywne i nie ma luzow, jedyne co zauwazylem to tak zardzewiala oslona od tarczy ze prawie jej nie ma

 

gdzie dostane tarcze i w jakiej cenie, czy oplaca sie kupic nowa czy uzywana.

 

czy rozmiar w GT97 jest taki sam jak MY99/00 ? zaciski inne klocki tez ale czy tarcza?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zofx, zapieczony tłoczek w zacisku najprawdopodobniej. Trzeba kupić zestaw naprawczy, wyczyścić lub wymienić tłoczek, wymienić wszystkie gumki i będzie ok. Najlepiej zrobić to od razu też w zacisku po drugiej stronie bo za chwilę będzie ten sam problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

viewtopic.php?f=21&t=138557&view=unread#unread tu poczytaj o regeneracji zacisków,no a jeśli tarcza sie rozgrzała do czerwoności i tak jeżdziłeś to na pewno masz do wymiany łożysko ponieważ smar się wytopił a i smar w przegubie też bym wymienił bo pewnie się zrobił żadki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok super, dzieki za pomoc, jutro rozbieram zacisk no i planuje zakup nowych tarcz i klockow po oby stronach

 

-- 14 lis 2010, o 15:32 --

 

no i sie okazalo, że:

 

tłoczek nie ma juz oslonki gumowej i dostala sie woda = stanał i o : - )

 

zestaw naprawczy + nowe klocki = problem z glowy

 

TYFORHELP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...