Skocz do zawartości

Skrzynia w WRX


Wiktor7

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety muszę założyć pierwszy mój temat w tym dziale :( Po nagrzaniu się auta (kilka minut po złapaniu przez olej 80 stopni) zacząłem słyszeć jęczenie podobne do łożyska w kole - narastało wraz z prędkością niezależnie od wbitego biegu/luzu czy też pozycji sprzęgła. Niestety po podniesieniu auta w powietrze okazało się, że to żadne łożysko w kole tylko dźwięki dobiegają ze skrzyni biegów... Czy od razu powinienem szukać jakiejś używki czy też da się to jakoś remontować, są do tego dostępne części?

 

Nie zależy mi na tym żeby było jak najtaniej - chciałbym zrobić to tak żeby na jakiś czas mieć spokój :P

 

I jeszcze pytanie - gdzie znajdują się oznaczenia skrzyni? Poprzedni właściciel włożył pod maskę silnik 2.5 z Forestera z 2006 roku (chyba) i nie wiem czy ze skrzynią czy bez (aczkolwiek wspominał coś że skrzynię też wsadził z 2006 że niby mocniejsza ale jak widać skromne 250km i 385Nm ją wykończyły)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co w niej poszło, ogólnie prawie zawsze bardziej opłaca się kupić dobrą używkę niż remontować starą.

Co do części bo nowych raczej nie ma i o używane też ciężko.

Jak Ci nie zależy na kasie to możesz kupić 6MT z New Age, są w miarę pancerne - 8000k.

Numer skrzyni masz z prawej strony patrząc z przodu auta, na kołnierzu jest naklejka.

Tutaj możesz zobaczyć jakie inne skrzynie Ci podejdą:

http://www.gearhack.com/myink/ViewPage. ... on%20Chart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ariel, dzięki za linka :)

 

Wiktor współczuję :?

Dojeździj tą skrzynię do konca i kupuj z STI z dyframi. :mrgreen: albo kup STi anglika , przełóż skrzynię ,silnik ,zawieszenie resztę sprzedaj i będzie git :twisted:

 

To już wolę sprzedać WRXa i kupić Europejczyka STI zamiast bawić się w jakieś przekładki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już wolę sprzedać WRXa i kupić Europejczyka STI zamiast bawić się w jakieś przekładki :P

Jeszcze nie słyszałem żeby przez skrzynie zmienić WRX na STI, no ale jakbym miał kasę też bym tak postąpił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...